destilační přístroj



host - 9.152 (?)
6.6.2007 11:21
ja sem tyhle pokusi dela take a misto prislazovani, (jo,neni to asi in ,ale na
to...)jsem dal med .muj nazor je ten,ze to lepe kvasi a nakvasi vic nez pri normalnim slazeni.co se tyka chuti destilatu,tak je plnejsi a vonavjejsi.obcas si vyrobim par litru svestek jen pro sebe.myslim ze jsou lepsi,samotne mi vzdycky pripadali trosku brutalni a proc nemit doma neco jineho.ve velkem bych to asi nedelal,je to skoda, jen pro trochu vune likvidovat kvalitni med.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
host - 9.152 (?), 6.6.2007 11:21
ja sem tyhle pokusi dela take a misto prislazovani, (jo,neni to asi in ,ale na
to...)jsem dal med .muj nazor je ten,ze to lepe kvasi a nakvasi vic nez pri normalnim slazeni.co se tyka chuti destilatu,tak je plnejsi a vonavjejsi.obcas si vyrobim par litru svestek jen pro sebe.myslim ze jsou lepsi,samotne mi vzdycky pripadali trosku brutalni a proc nemit doma neco jineho.ve velkem bych to asi nedelal,je to skoda, jen pro trochu vune likvidovat kvalitni med.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 7.6.2007 14:55
Myslím, že med nekvasí lépe než cukr (kdo vyráběl víno nebo medovinu z nepřevařené suroviny potvrdí) Jinak souhlasím, kvalita výsledného produktu je oproti rafinovanému cukru nesrovnatelná. Chuť, vůně, neškrábe v krku a nebolí z ní hlava (teda v přiměřeném množství).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lojza - (7), 15.6.2007 14:33
Stejne nej na doma je sklenena kolona je snadna na udrzbu a nikde nic nepropousti, vse tesne a jednoduche a s automatickym prepoustenim usetrite i na vode. cas ktery by jste stravili u jineho pristroje, muzete vyuzit jinak. Vysledek kvality se neda vubec srovnat a na prvni prepal ma okolo 60%. Netece zadna medenka, tak jatra nemaji takovou praci s odbouravanim jedu.
domaci klasika
domaci klasika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.6.2007 14:39
Nojo, ale v jakém množství? Málokdo má 100 litrovou baňku. Myslím že top je dneska nerez. Při cenách barevných kovů je mědi odzvoněno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.232 (?), 15.6.2007 14:59

neni to zadna sestava se zabrusi a nebo z prumeru, ktere jsou vhodne pro laborator. spojka mezi deflegmatorem a chladicem je zesilena na 4mm je pouzito potravinarske silnostene potrubi. jediny vstup je na lihovy teplomer a ten take slouzi k proplachovani ci vymene naplne v deflegmatoru. lihovej teplomer je cejchovanej do 130°C. olivky na chladici jsou zesilene z 9mm na 12mm to same je i spirala. deflegmator je zesileny z 35mm na 50mm a napln jsou 9mm kulicky, asi pres 0,5kg. tahle sestava vpohode utahne 15L. prutok chladici vody je ze zasobniku obsah-30L a vykon je 0,75L za min coz je dostacujici. pohon cirkulace je vzduchovacim moturkem do akvarka a spotreba je 3-4w (zanedbatelne). samotna destilace trva 2-3hod. neni nutna dalsi destilace 60% na prvni prepal je dostacujici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.41 (?), 1.8.2007 9:49
Pane Lojzo, sdědil jsem po dědovi skleněný destilační přístroj se kterým si nevím rady. Děda pálil potajmu, večer a jen pro svou potřebu, kdy povětšinou potřeboval víceprocentní ethanol k výrobě tinktur z léčivých rostlin. Já jsem na tom nyní podobně. 80% potravinářký líh v drogerii přijde na 120Kč/0,2l, tedy 600Kč za litr. Proč se mám nechat od státu okrádat, navíc když léky ještě půjdou nahoru a u lékaře budu platit už i za pozdrav. Pro vlastní potřebu k výrobě léčivých a tonizujících tinktur potřebuji sotva 3 litry ročně, s vědomím, že jako děda spoustu rozdám po příbuzenstvu. Jestli by Vám nevadilo, vyfotil bych ony tři díly s prosbou o sestavení. Vlastně jakousi představu mám z Vaší fotky, jen si nevím rady s kulatou baňkou opatřenou ve spodu skleněným výpustním ventilem. Deflegmátor spolu s chladičem pěkně zapadají, ale kam se třetím dílem? Předem díky za reakci.  VašekH (neB) 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.95 (?), 11.9.2007 23:18
.100.41 (?), 1.8.2007 9:49 ---
se omlouvam, nevedel jsem, ze se mne nekdo ptal. ta vypust na spodni bance je zbytecna, zrejmne to bylo ziskano nekde v laboratori a slouzilo k jinym ucelum.
Snad to neni banka na tlakove zkousky a snad to je varna... k tomu chladici a deflegmatoru - jsou urcite vyrobeny na zabrusy ty sou norlalizovane. Tak to musi na sebe pasovat. Ten stredovy dil, nevim o co se jedna, to bych musel videt, muze to byt spojka mezi objema pristroji vetsinou je opatrena dalsim zabrusem pro vlozeni teplomeru, ktery ma byt pred vstupem do chladice - pozor na to, muze byt rtutovy a zalomeni je mozne a pak mate smulu. Nekdy spojka byva soucasti deflegmatoru a nekdy i soucasti chladice zalezi jestli je sestupna a nebo vzestupna (take muze byt samostatna.cela sestava ale vyzaduje dokonale upevneni, jelikoz je ze zabrusu a aila steny neni nikde zesilena a neni kompaktni jako na obrazku, pocitejte s tim, ze pri spatnem upevneni to rozlamete, zabrusi jsou dost nachylne, ta takoveto zachazeni, proto preferuji zarizeni jako celek a ne se zabrusy. Rada foukacu me za to nema moc v lasce, protoze takovyto pristroj ma delsi zivotnost a tudiz neinkasuji tolik penez za novy ci opravy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.172 (?), 7.5.2008 0:14

Velmi zajímavá domácí klasika.Je možno doplnit nějaké rozměry?

Obsah?

Deflegmátor - velikost?

Díky za odpověď.

info@armetgold.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.2 (?), 19.6.2007 16:28
Zdravím, známý mi doporučil přidávat do kvasu zkaramelizovaný cukr, nemá s tím někdo zkušenost? Dal bych max 2kg na 100litrů kvasu, med nemám. Díky za odpovědi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 19.6.2007 17:04
To je informační šum. Doporučil Vám bezpochyby hnědý cukr, tj. nerafinovaný. Ten je skutečně o mnoho lepší  (a o trochu dražší) než normální krystal.
Zkaramelizovaný cukr by sice mohl kvas ochutit (proč?) a obarvit (k ničemu), ale zkvasitelného podílu má méně než původní surovina, a rezidua rafinace opdstranit nelze. Hnědý nerafinovaný cukr doporučuji (když už musíte cukr dát a medu je Vám líto), karamel nikoli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika