rucni nuzky Bahco



host - 18.68 (?)
2.11.2015 12:19

Rozhodně to není žádná volovina. Jsem pravák, ale levou rukou stříhávám celkem pravidelně, protože už mám jisté zdravotní problémy v pravém zápěstí. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 1.11.2015 23:57

Já vím, ale píší, pže mám radši práci s "čtyřkou".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 1.11.2015 22:56

máte pěknou sbírku... jde mi o pocit v ruce (při stříhání ovocných stromků). Nůžek mám hromadu, ale jediné solidní Gardeny (nějaký ten top profi cosi) se docela brzy rozpadají a hned na začátku jsem musel spodní rukojet omotat měnovkou, páč mě bolely bříška prstů. S těmi rýči asi narážíte na mou směs pocitů s rýčem Xact - no právě, kdyba si to člověk mohl zkusit na půl dne práce, měl by jasno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 1.11.2015 23:55

Pokud víte, že občas vezmete nůžky do levé ruky, tak nesmí být přiliš sofistikovaně ergonometrické pro praváky. Takže pak je někdy lepší mít i obyčejnější nůžky ale nemít ty s otočnou rukojetí. V levé ruce jde otáčení "proti srdti" a u fiskarsu je například v levé ruce zničíte do 1/2 hodiny (pokud je nezahodíte dříve jako klump). Taky honba za co největší střižnou hlavou je zbytečná - pokud občas potřebujete čistě střihnout špičkou, tak pro cit v ruce je lepší mít hlavu co nejmenší. No a velikost rukojeti si musíte vyzkoušet sám, podle své šířky dlaně. Bahco má ten plast/kompozit na omak příjemnější, ale pokud si zvyknete pracovat v úpletových rukavicích, tak i tvrdé Felco nepotřebuje žádnou "pěnovku" či ovinutí bužírkou.

Ad sbírka = když jsou nůžky kvalitní a mají správnou péči, tak přežijí své majitele. Takže 2/3 z mnou používaných nůžek je příjemá pozůstalost o kterou pečuji s láskou původních majitelů. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 2.11.2015 10:09

Renomované firmy jako Bahco a Felco, tuším,  vyrábějí nůžky speciálně i pro leváky. Plno dalších - i levnějších - nůžek je konstruováno pro obě ruce - tam kde aretace je z obou stran nebo na hřbetu nůžek.
    Třebaže rukavice nosím velikosti 10 - 11, nůžky používám pro malou ruku. Nejde o to, jestli jsou schopny přestřihnout klacek 20 nebo 25mm silný. Při práci s nůžkami jde nejčastěji o tisíce střihů tenkých výhonů, a tam je práce s menším nástrojem podstatně pohodlnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 2.11.2015 11:49

Pokud víte, že občas vezmete nůžky do levé ruky,.. Další Standova perla.  Stando kam se na takové voloviny chodí? 

Jako pravák nevemu zahradnické nůžky při stříhání do levé ruky nikdy.  V levé je maximálně tak přenáším. A na to fakt nepotřebuji nějaké úpravy nůžek pro leváky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 2.11.2015 12:19

Rozhodně to není žádná volovina. Jsem pravák, ale levou rukou stříhávám celkem pravidelně, protože už mám jisté zdravotní problémy v pravém zápěstí. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.2 (?), 2.11.2015 14:47
Už nějakou dobu mám Fiskars 111960. To jsou takové univerzály. Když je udržujete v pořádku, dělá se s nimi velmi dobře a nejsou tak drahé. Jinak doporučuju doplnit malé nůžky ještě velkými pákovými. Klidně těmi z Lidlu za 3 kila, vydrží překvapivě hodně. Pak se s malými tak nenadřete a větší větvičky nemusíte pižlat pilčičkou. Celkově se zrychlí a zpříjemní práce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.226 (?), 2.11.2015 19:57

Ja by som doplnil, ze na hrubsie konare sa v lidli dala kupit acu pilka na konare stromov. Kupil som pred par tyzdnami, ale akosi som sa nedostal k praci a pocka to az na jar, alebo na konci zimy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 2.11.2015 19:34

Ferdo, občas se stane, že do místa, kde je potřeba stříhnout se prostě pravou rukou nedostanete. Pak je lepší než dělat opičárny se žebříkem apod. provést jeden, dva či několik málo střihů levou rukou. Pak je lepší mít o třídu horší Bahco PX, než mít Bahco PXR, Fiskars 111510 až FISKARS 111540 či Felco 12.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 142.173 (?), 2.11.2015 21:20

Stando, to je kouzelné, jak ke všemu dokážete vyhledat obrázek:

i k tak neočekávatelnému případu jako jsou pravoruční nůžky držené levou rukou (a zorvna Vy jste je devátým střihem "zavařil"!.

Anebo porovnání nůžek Felco a Bahco. Ano, uznávám:, nikde nepíšete, že je to "Vaše sbírka"; nicméně také nepopíráte vyslovený názor, který Vám tuto sbírku připisuje.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika