Obyčejný rýč vs. Fiskars



SlavekPavlik - (44) - 250.3 (?)
6.5.2010 14:45

Zapomněl jste napsat zásadní informaci a to, jestli jste s rýčem fiskars někdy něco většího dělal.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
SlavekPavlik - (44) - 250.3 (?), 6.5.2010 14:45

Zapomněl jste napsat zásadní informaci a to, jestli jste s rýčem fiskars někdy něco většího dělal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 6.5.2010 17:07

V mém příspěvku přece nešlo o hanění rýče Fiskars, ale o upozornění, že při srovnání s obyčejným rýčem se nevědělo co je to obyčejný rýč. Pokud by se srovnávalo s rýčem, vyrobeným z oceli tř.10 s listem zahnutým dozadu, ze kterého všechno co se nabere spadne, a který je celý bombírovaný (pro zvýšení tuhosti listu vyrobeného z měkké oceli), který proto klade velký odpor při zapichování do země, je srovnání jednoznačné ve prospěch Fiskarsu. U mnou uvedených rýčů to srovnání není rozhodně tak jednoznačné. Možná, že kdybych při koupi věděl. že se dá koupit Fiskars za cca 850Kč, asi bych měl také Fikars, protože můj rýč stál stejně.

Aby bylo porovnání skutečně objektivní, bylo by nutno provést stejnou práci za stejných podmínek skupinou osob, a pak provést vyhodnocení. Proto jsou uváděná hodnocení a názory vždy subjektivní ať Váš, tak můj. Oba jsme přece spokojeni s tím co máme.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 175.210 (?), 29.8.2011 16:18

Pane andy.wise, zapoměl jste uvést, že na obrázku je lopata na sypké hmoty!

J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jandik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 194.73 (?), 16.4.2010 17:30

Tak, rýč mám doma. Vypadá opravdu suprově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 17.4.2010 10:07

Na rytí je vhodný spíš ten rovný (myslím bez špičky)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 17.4.2010 10:16

Dobrý den. Osobně používám na rytí právě rýč se špicí, protože při zašlápnutí do země a následném mírném zapáčením vzad, tato špice vlastně prokypří ještě půdu vespod. Něco na způsob působení dlátovité radličky u pérového kultivátoru za traktorem. Ještě bych chtěl napsat, že vůbec netuším, jak by šel rýč Fiskars ohnout. Sám jej používám i na ty nejhrubší zahradnické práce a sám opravdu něco vážím. A nikde ani náznak poškození.  Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 6.5.2010 16:41

Dopoledne jsem chtěl napsat, že rýče Fiskars opravdu nemají chybu, ačkoli s nimi stejně jako Stanislaw dělávám i "ty nejhrubší zahradnické práce".

Odpoledne jsem vyrýval velký keř, páčil jsem a rýč začal "povolovat" v místě spojení listu a trubky, takže se rýč narovnal a již není "ergonomický".

Přesto si ho koupím zase.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 145.195 (?), 7.5.2010 17:06

kdo vám řekl takový šílený nesmysl, že na rytí je nejlepší rovný rýč co kde jste to vzal fuj, že něco takovýho můžete napsat aniž víte něco o rytí

Nám na škole (zahradnická škola Praha 9) dávaly právě obyč rýče se špičkou abychom se naučily rýt a správně ryly, rovné rýče byly na vyrývání

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 7.5.2010 17:08
To je jasné, že na rytí je nejlepší špičatý rýč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 7.5.2010 18:01

Jeden můj kolega měl v ruce špičkový rýč (někde v zahraničí). Byl vyroben z titanu: Titanová slitina je pevnější než běžná ocel, je lehčí než ocel a co je hlavní nelepí se na něj hlína. Bohužel u nás jsem o takovém výrobku neslyšel a dal bych za něj nevím co.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika