Obyčejný rýč vs. Fiskars



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?) 
17.4.2010 9:07

Pokud jste si koupila dámský rýč od Fiskars z hliníku, ten ohnete snadno.  Jeklehoučký, ale rýt se s ním dá jen záhonek, kde už dřív ryto bylo. Ten masivní rýč, o němž píšeme, nijak lehký není, naopak, Ale průměrná žena jej neohne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 133.198 (?), 17.4.2010 9:46

Pro jistotu uvádím, že tohle fórum je o tomto rýči. Aby, jak píše pan Vysloužil, nedošlo k dorozumění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 17.4.2010 10:31

K nedorozumění došlo.
Já mluvím o tomto rýči. Teleskopická rukojeť je jistě dobrá, ale je to funkce navíc a já věřím jednoduchosti, která se nemůže  pokazit.
Špičatý rýč je nutný do těžších půd, rovný může být do těch písčitějších.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.198 (?), 17.4.2010 11:30

Aha :-) každopádně jsou kromě té rukojeti ze stejného materiálu. Já měl od začátku na mysli ten s polohovací rukojetí. Rukojeť drží už třetím rokem bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.33 (?), 17.4.2010 11:41

Rýč Fiskars je výborný.V Polsku v Praktikeru jsem ho pořídil za 420,-Kč/kus.Jednalo se o ergonomický (kovová násada)-ne teleskopický.Cena stejná za rýč se špičkou nebo rovný.Koupil jsem ještě lopatu rovněž s ergonometrickou násadou za stejnou cenu.Obecně jsou ceny v Polsku levnější než u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.35 (?), 10.12.2013 16:49

Proč by Poláci měli odírat sami sebe, když ten „rýč“ vyrábějí pod tou značkou sami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.195 (?), 11.5.2010 23:12

Koupili jsme si rýč už před 5 roky od Fiskars. Srdce mi krvácelo nad cenou, ale máme ho pořád. Moji známí měli za tu dobu několik obyčejných rýčů, ale my máme pořád ten jeden. Vřele doporučuji do něj investovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.2 (?), 21.12.2013 10:34

Já si také koupil rýč, před dobou pětkrát delší, ještě tady vládli soudruzi. Je to ta nejobyčejnější šunka za pár tehdejších korun o ergonomii nemá ani ponětí. Slouží výborně dodnes a srdce mi bude krvácet, když to co z něj zbude, budu dávat do „druhotných“ surovin, protože již takovou obyčjnou neergonomickou šunku nekoupím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 251.161 (?), 27.4.2010 11:09

Nejste nahodou kulturistka? Nemyslím to nijak zle.Ale je to podivuhodné, téměř neuvěřitelné.Nicméně vám věřím asi jste kápla na vadný kus, to se stává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 5.5.2010 12:40

Jinak jsme měli ještě půjčenou lopatu od Fiskars - ta mě tolik nepřesvědčila, ale ten rýč je bezkonkurenční.

Koupil jsem si ocelovou lopatu (ne na beton),a musím říct, že s ní udělám víc práce než s rýčem.

Samozřejmě záleží na tom, k čemu ji člověk potřebuje, ale na nabírání zryté hlíny, či rytí skrývky je perfektní. Sice není k rytí určená, ale rýč bere skrývku pouze po malých kusech a dole u špice ještě méně, zatímco lopata vezme velký kus a její ohnuté boky drn částečně odříznou, a ten jde pak snadno urvat. Následně lze lopatou snadno srovnat odkryté podloží do roviny. Rovněž při vyhazování hlíny z vykopané jámy se s touto lopatou dobře pracuje, i když je v hlíně kamení. Nejde o to, že by čepel byla buhvíjak zázračná (ale je pekelně přivařená), ale o to, že rukojeť je k lopatě připevněna v dobrém úhlu a má dobré zakřivení, takže rukama přenesete do čepele hodně energie. Není nutné do lopaty kopat ani s ní nějak lomcovat, když chce člověk nabrat nebo zrýpnout kamenitou půdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika