Obyčejný rýč vs. Fiskars



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Kaccerr - (9) - 188.99 (?) 
7.5.2010 19:54

Mirku:

dělám ve stavebnictví od vojny asi 15 let. Ve dvou firmách jsem zažil nářadí fiskars a sice rýč o kterém je toto vlákno. Fasoval se na kartu a osobu a i při tomto "nezahradkářském" používaní vydržel v každé z firem po léta. Je velice zajímavé, že vy jste se setkal jen s obyčejným nářadím-asi to bude tím, že se nekrade. Sám jsem si tento rýč pořídil na ZZ a byl mým průvodcem po celou dobu stavby RD, kolega si jej půjčil na stavbu altánu ve svahu, kde s ním kopali 30m3 kamenité půdy, no a proč to píšu? Protože je pořád akce schopný..   jen je třeba hledat na netu a nekupovat v maxech, obi a pod.,tam je i 2x dražší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 180.2 (?), 7.5.2010 21:00

Dobrý den. Titanový rýč jsem rovněž vlastnil a byl vynikající. V mých půdních podmínkách, které jsou opravdu dobré, jsem při rytí nemusel na něj ani stoupat, jak šel pěkně do země. Byl hodně špičatý a co je zajímavé, byl vyroben v Rusku. Bohužel mi byl ukraden. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 7.5.2010 21:06

Ano, máte pravdu bylo to vyrobeno v Rusku ale původně z jiných příčin. Dnes myslím, že se může o tom psát otevřeně. Na vývoz titanových slitin bylo přísné embargo a proto se to obcházelo masivním vývozem rýčů, které se potom v jedné evropské zemi přetavovaly za účelem zíkání konstrukčního materiálu pro speciální výrobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.194 (?), 5.4.2012 14:57

Pitomost, titan 110 kg/mm2 (plechy a tyče) se dělal i v kladenské Poldovce a v té době všichni kladenští kameníci a zedníci měli titanové majzlíky. V Chomutově se z titanu dělali trubky pro chemický a jaderný průmysl. Převážně z čistého titanu, ten je ale měkký (65 kg/mm2), zato biologicky inertní a chemicky extrémně odolný. Titanové rýče z Ruska se sem dostaly v rámci konverze zbrojního průmyslu za Gorbačeva. Pak se je nějaký "podnikatel" pokoušel vyrábět tady, ale o titanu nic nevěděl a ta 65ka se krásně ohýbá... Tímto titanové rýče skončily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.194 (?), 5.4.2012 15:34

Takže ten titaniumtools byla pěkná hloupost. Ale kdo hledá, tak najde - Контактная информация ;o)

cena cca 1150 Kč. Ještě tomu věřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 28.5.2010 13:43

Stanislawe, jen pro pobavení, jeden z mých spolužáků na VŠ rád cestoval, mimo jiné jel v devadesátých letech do Číny, přes Rusko. V tzv. "zakázaných městech" proběhla konverze  vojenského průmyslu a tak továrny, které vyrýráběly ponorky  a rakety z titanu, převedly výroby na lopaty, rýče a kýbly. Spolužák koupil za krabičku amerických cigaret kýbl z titanu... Křivě vyrobený, ale z titanu,  roky ho ukazoval návštěvám:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 64.2 (?), 9.5.2010 22:54

Rýč Fiskars ohnout samozřejmě jde. Mě se to podařilo a to vážím 65 Kg. Rýč je opradu kvalitní, věřil jsem že je nezničitelný a jak to dopadlo vidíte na fotografii. Nejpre jsem jej ohnul a při dalším používání se násada ulomila zcela. Tak jsem to vystužil trubkou a zavařil a rýč slouží dál. Nechtěl bych nikoho od koupi tohoto rýče odradit. Opravdu se za ty peníze vyplatí, je s ním komfortní práce, to poznáte hlavně při hloubení jam. Kdybych používal normální rýče, za tu dobu bych zlomil snad 3 ks.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 142.64 (?), 10.5.2010 0:06

Otec ma obyc ryc, ktery uz ma xx let. Vykopal s nim zaklady na barak, sklep, hospodarskou budovu, zaklady na garaz, montazni tunel, jamu na septik, poryl nekolikrat zahradu a ryc stale ryje. Naprosto jednoduchy kus zeleza s drevenou nasadou, ktera uz se samorzejme nekolikrat vymenila. No abych se dostal k tomu co chci rict - je to poctivej, jednoduchej material za tehda par kacek. Dneska z kazde blbosti delaj lidi moc velkou vedu - viz. Fiskars a co je lepsi. Jde to i jednoduse a za par kacek, hlavne poradne. Poradim: zkuste doma po otci, dedeckovi pohledat nejaky stary ryc - kupte za 80Kc nasadu a ryjte - na Fiskars se vybodnite.

P.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 126.130 (?), 10.5.2010 7:40

Máš dobrý rýč - tak neplivej na fiskars a buď rád.

Já mám fiskars - a taky neplivu na ty "obyčejné"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.64 (?), 10.5.2010 19:35

Ja na Fiskars neplivu, jen rikam, ze z toho delate zbytecne slozitou vec. Fiskars muze byt jiste dobre naradi, ale rekl bych, ze vetsina z vas jej ma stejne jen kvuli te znacce a ryt poradne bude jen malokdo - tim nechci nikoho urazit.

P.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika