Pohlubte se, co jste dnes stihli na své zahradě



host - 152.111 (?)
22.2.2014 13:45

Tak to musel být krtek jako slon! :-) Když si představím kolečko hlíny a krtičinu vedle... nebo to bylo dětské na hraní?...já měl ze dvou krtičin tak sotva kbelík... no u nás pod horami byla vždy bída...:-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 19.1.2014 20:55

No, řezat už jde. V sadech se už řeže ostošest. S hnojením bych ještě aspoň měsíc počkal. P, K a mikroprvky jsou v pohodě, ale N se může vyplavit. Já dávám celou dávku hnojiva jednorázově v březnu. Samozřejmě záleží na propustnosti půdy a na typu dusíkatého hnojiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.59 (?), 22.1.2014 6:28

Rovnez jsem uvazoval, ze bych vysadil Tulameen, ale nemam ho v podsate kam dat, leda, ze bych zrusil stavajici Bulharský rubín, ktery mi prijde vcelku dobry a byl bych 1-2 roky bez malin.

Taky jsem se docetl, ze Tulameen je "susceptible to Phytophthora", tj. citlivy na korenovou hnilobu. Coz je u mne v tezsi pude, ktera byva po delsich destich promacena, riziko. Musel bych zrejme nejprve poradne pripravit a vylepsit pudu pro vysadbu. Ale v Polabi by to melo byt v pohode. J.R.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 22.1.2014 15:31

Snad ano. Ale třeba jahodník Elsanta mně touto hnilobou trpěl hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 22.1.2014 15:58

S Elsantou ma problem kdekdo, nutno pred vysadbou namacet v pripravku Aliette, ale uz ji take dlouho nepestuji. S malinikem v tomto smeru nemam zkusenosti. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.41 (?), 25.1.2014 13:00

V tomto pocasi sa neda nic, no tesi ma ze som si zachoval zdravy rozum, a nepustil sa do rezu ovocnych drevin, stromceky prezivaju aj bez toho riadne soky.  P.Z.

PS: Teplota sa u nas zatial cely den -13°C, v noci ma prituhnut. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 25.1.2014 17:39

V tomto mrazivém, a u nás větrném počasí jsem kromě jiného nařezal rouby pro kolegu.Přes den jsem vymrzl na kost, nyní sedím doma, zahřívám se horkým mixem výborné domácí slivovice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 25.1.2014 18:07

Nic, mrzne jen praští. Uplet jsem půl košíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.28 (?), 25.1.2014 22:04

Uklidila jsem dvě nové krtičiny, každá představovala kolečko hlíny, Jarča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.111 (?), 22.2.2014 13:45

Tak to musel být krtek jako slon! :-) Když si představím kolečko hlíny a krtičinu vedle... nebo to bylo dětské na hraní?...já měl ze dvou krtičin tak sotva kbelík... no u nás pod horami byla vždy bída...:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marijka.O - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 54.70 (?), 26.1.2014 0:22

Porazila další 2 třicetileté zanedbané tůje, ale s kopáním to teď chvíli potrvá. Minulý víkend jich šlo dolů a ze země hnedle šest, čeká jich ještě dalších 50m crying

Mimochodem, jehličí z tůjí zatím dávám na hromadu, jde to doufám použít k mulčování kyselomilných keřů a stromů? Tuším je to dost kyselé i na rododendrony?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika