Pohlubte se, co jste dnes stihli na své zahradě



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?) 
6.1.2014 11:51

Protože největší-nejmenší hodnoty teplot bývají tak měsíc po slunovratu jak v zimě tak v létě, dá se čekat, že koncem ledna nějak moc horko nebude. Ale počasí se nedá ani věštit, natož předpovídat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 6.1.2014 12:22

I když + či - 40°C u nás také není neobvyklé. Naši jézeďáci už řežou, američtí holt newink. Ale já takhle časně řežu často, a bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 6.1.2014 12:58

Jezeďáci mají v tuto dobu volné kapacity, které musí zaplatit, na jaře se většinou věnují jiné práci.Pravděpodobně mají taky sjednané pojištění škod v sadu, které může pokrýt způsobené škody, a lze ho variabilně přesunout podle potřeby ze zimního poškození, na jarní poškození ov. stromů, nebo pak případně nastanou letní povodně.Dále mohou využít dotace, což na tyhle všechny výhody zahradkář nedosáhne.

Tento nebývale teplý zimní ráz počasí velmi láká k uspíšení,a vím, že mě tyhle jarní práce všeho druhu budou na jaře jako vždy nahánět, ale stromy si žádají pozdnější termíny.Nezbývá, než jim vyhovět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.1.2014 13:20

Je to dilema. Není sporu, že ten ideální čas pro předjarní řez ještě nenastal. Ale je taky pravda, že v takovémto počasí jde práce docela od ruky a mnoho jiného na zahradě k práci není, brousit rýče a motyky donekonečna nelze. Vyjdu-li z předpokladu, že zahrada mě má především bavit, přinášet potěšení a pohyb na čerstvém vzduchu, lze nad termínem řezu jádrovin přivřít oči. Až ten pravý čas nadejde, bude toho najednou moc, pár víkendů bude pršet a pak nebudem vědět, kam dřív skočit. To není taky žádná radost. Takže jestli toto počasí vydrží, oželím případných pár milimetrů namrzlého dřeva a tomu svědění dlaní vyhovím. Párkrát jsem to už zkusil, když jsem na jaře na delší čas opouštěl ČR a tehdy jsem nic na stromech nepoznal. Zato v roce 2012 jsem termíny úzkostlivě dodržel a beztak nesklidil nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.130 (?), 6.1.2014 19:59

Dobrý večer.  Je leden a počasí je slunečné jako v dubnu. U nás je ještě trošku sněhu tak akorát na běžky. Konečně jsem dokončil kamennou mísu a instaloval na podstavec. Zítra vyvrtám poslední odtokovou dírku a bude hotovo. Pokud bude i na dále tak neobvykle teplo tak si na štípu placaté kameny a začnu v korýtku stavět spárovou skalku.  Zdeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 19.1.2014 18:13

Dnes bylo v HK ve 13.00 hodin + 12,8°C!!! Půda je krásně sypká, dala by se set kořenová zelenina. Dnes jsem ale doladil rybízy, angrešty a hlavně maliny. Kdysi jsme měli nádhernou neznámou odrůdu, pak Bulharský rubín (ten už byl o hodně horší), teď máme Fertödi Zamatos (docela bída). Na jaře vysadím Tulameen a uvidím. Ale teď budu hlavně drtit ty všemožné proutky a větvičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.219 (?), 19.1.2014 18:51

Cestou na zahradu jsem nechal část platu v zahradnictví za postřiky a hnojiva na sezonu. Ovocné stromy a keře dostaly již tedy svůj díl Cereritu.      Prořezáním poslední jabloně jsem dneškem ukončil zimní řez stromů, zvládli jsme prořezat i ostružiny na vedení, na úklid větví se najde čas příště.    Svěšeno a odstraněno kus starýho plotu a chvilka se našla i na posezení u mladýho Tramínu.     Na okně po poledni 13°C. Nevím jestli je to dobře ale bylo to příjemné.       j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.56 (?), 19.1.2014 20:23

nie je skoro hnojit a strihat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.219 (?), 19.1.2014 20:55

Na řez podle příruček možná brzo je, ale jednak mne k tomu pokoušelo počasí, částečně i to, že profi sadaři ve velkých sadech mají jabloně už ošmikaný. To nejen sadař jabloňář, na jihu Moravy i vinaři.

U hnojení taky nevím. Obecně se pod ovocnými stromy doporučuje aplikace minerálních hnojiv koncem zimy rozhozem na sníh. Jak je to se sněhem u Vás letos nevím, u nás je jak fata morgana. Koncem března se u nás pomalu začíná probouzet tráva a tam kde mám pod stromy zatravněno mám trochu pochybnosti, že travní drn hnojivo ke kořenům stromů pustí.Vyžere ho trávník.      Bylo u nás zavlhlo, na příští dny je předpověď déšť, třeba se to do jara k těm kořenům vcucne.  Kdyby ne, aspoň pro ten pocit.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.111 (?), 22.2.2014 13:40

Když už hnojit kolem stromů, tak na jaře a to tak, že udělám v obvodu koruny kolem stromu díry hluboké asi 25 cm a nasypu tam cererit a zasypu hlínou a ucpu drnem. Sice tam taky bujně pak roste tráva, ale strom svoje dostane. Rozhodně bych teď nehnojila!!! No proti gustu žádný dišputát :-), jak říkával pan mlynář z Babičky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika