Příspěvky uživatele - Marijka.O

Koňský hnúj s pilinama, 29.9.2014
Dobrý den, poptejte se u zdroje, z jakého dřeva ty piliny jsou, kyselé jsou jen z jehličnanů, z listnáčů se toho nebojte. Navíc je jich opravdu vysoký podíl? Ze zkušeností - soused má koně a na podzim nahrne nakladačem kopec kobylinců... celý příspěvek >
Co je špatného s rododendrony?, 24.9.2014
Dobrý den Lukáši, nevím jak máte rhododendrony uspořádány, ale zvážila bych vysazení menšího stromku (nebo více) s řidší korunou, který by je přistínil hlavně/alespoň přes poledne. Sama tak mám "ošetřeno" pomocí - z listnatých - jako stromek... celý příspěvek >
Co jsem to vlastně koupila?, 24.9.2014
Josefe, to bude patrně ono - obrazivší podnož, žádný šlechtěný cv. bych v tom nehledala  :-) Děkuji a hezký den, M.
Co jsem to vlastně koupila?, 23.9.2014
"Něco takového" to určitě bude, ale můžete mi to někdo znalý alespoň zúžit? Zatím jsem eliminovala z těch co vídám v zahradnictví cochleatus, congestus, dammeri, horizontalis, lacteus, microphyllus, procumbens, prostratus, salicifolius - to to... celý příspěvek >
Co jsem to vlastně koupila?, 23.9.2014 Obsahuje fotku
Název vlákna mne pobavil, tak sem taky přidám jeden keřík na identifikaci. V zahradnictví na něj koukám už druhým rokem (v zimě 11/12 jim omrzl a seřízli ho na pahýl), je to něco růžovitého a už si to zaslouží zasadit do půdy. Stávající výška je cca... celý příspěvek >
Živý plot s užitkem, 23.9.2014
Dobrý den, Jestli se u Vás daří kanadské borůvce, tak "není co řešit" :-) Pokud se nakonec rozhodnete pro muchovník, podívejte se na Amelanchier spicata (klasnatý) - mají ho pravidelně v Kostelci (při ČZU), ceník k dohledání na webu. Je... celý příspěvek >
Azalka, 19.6.2014
Dodatečná informace - Státní rostlinolékařská správa sleduje výskyt pilatek, žádají o hlášení výskytu - více info + seznam insekticidů viz Nový druh pilatky může na azalkách způsobit holožíry
Světlušky 2014, 10.6.2014
Dobrý večer Josefe, 9.6. kolem 21:40 jedna u nás na zahradě ve vyšší trávě, přes posečenou louku od řeky Sázavy - Benešovsko. Dnes zatím nic, ale na slimáky teprve půjdu, třeba nějakou ještě zahlédnu. Hezké pozorování přeji a nepochybujte,... celý příspěvek >
Azalka, 5.6.2014 Obsahuje fotku
Před asi 10 dny jsem našla sousedovic 30-ti letou azalku totálně ožranou (a to kontroluji jejich zahradu co 2 dny), jen 2 poslední růžice neohlodané, z ostatních jak píše Lída jen středová žebra. Kde byly sežrané listy, vrhaly se i na květy. Při... celý příspěvek >
Věčné téma - stromy a sousedi, 5.6.2014
Vyhledejte si na webu sdružení Arnika - ochrana alejí a stromů je jednou z jejich specializací, mají zkušenosti s postupem, kontakty na znalce i znalost související legislativy. Za dotaz nic nedáte   Držím palce, M.
Střih rododendronů, azalek, 5.6.2014
Přidám svou trochu do mlýna - po pořízení nové zahrady se najmutému pomocníkovi "povedlo" křovinořezem při likvidaci přerostlého pámelníku zcela podetnout starší asi 2m vysoký rododendron, rostoucí mezi dvěma tůjemi - v podstatě se prodíral volnými... celý příspěvek >
Quercus robur fastigiata Koster, 22.5.2014
Dobrý den, máte někdo informace, jak velký je uvedený kultivar dubu v dospělosti? Internetové zdroje se dost různí. Výšku jsem našla v rozmezí 12-35m, šířku někde udávají 2-3, někde i 6-8m. Děkuji, M.
Acer Davidii, 21.5.2014
Dobrý den, mohu poprosit, kdo máte zkušenost s Acer Davidii, jak snáší zimu? Jak velký mráz u Vás zvládnul? Děkuji, M.
Existuje nějaká odrůda rhododendronu, která snese slunné stanoviště?, 20.5.2014
Krom slunce nezapomeňte také vzít v úvahu zimu, podle podmínek v místě, kam chcete rhododendron zasadit - některé rhododendrony snesou více, některé méně. Výsledek pozorování z Průhonic a vyhodnocení sledovaných odrůd zde /od strany 9). Doufám, že to... celý příspěvek >
Řez slivoně, 17.5.2014
Připojuji se k prosbě, dostala se nám na zahradu sousedovic koza a 2 roky rostoucí Katinku na myrobalánu oholila na 110cm vysoký špičák. Jak dál postupovat? Děkuji.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika