Pohlubte se, co jste dnes stihli na své zahradě



Marijka.O - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 54.70 (?)
26.1.2014 0:22

Porazila další 2 třicetileté zanedbané tůje, ale s kopáním to teď chvíli potrvá. Minulý víkend jich šlo dolů a ze země hnedle šest, čeká jich ještě dalších 50m crying

Mimochodem, jehličí z tůjí zatím dávám na hromadu, jde to doufám použít k mulčování kyselomilných keřů a stromů? Tuším je to dost kyselé i na rododendrony?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 19.1.2014 20:55

No, řezat už jde. V sadech se už řeže ostošest. S hnojením bych ještě aspoň měsíc počkal. P, K a mikroprvky jsou v pohodě, ale N se může vyplavit. Já dávám celou dávku hnojiva jednorázově v březnu. Samozřejmě záleží na propustnosti půdy a na typu dusíkatého hnojiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.59 (?), 22.1.2014 6:28

Rovnez jsem uvazoval, ze bych vysadil Tulameen, ale nemam ho v podsate kam dat, leda, ze bych zrusil stavajici Bulharský rubín, ktery mi prijde vcelku dobry a byl bych 1-2 roky bez malin.

Taky jsem se docetl, ze Tulameen je "susceptible to Phytophthora", tj. citlivy na korenovou hnilobu. Coz je u mne v tezsi pude, ktera byva po delsich destich promacena, riziko. Musel bych zrejme nejprve poradne pripravit a vylepsit pudu pro vysadbu. Ale v Polabi by to melo byt v pohode. J.R.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 22.1.2014 15:31

Snad ano. Ale třeba jahodník Elsanta mně touto hnilobou trpěl hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 22.1.2014 15:58

S Elsantou ma problem kdekdo, nutno pred vysadbou namacet v pripravku Aliette, ale uz ji take dlouho nepestuji. S malinikem v tomto smeru nemam zkusenosti. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.41 (?), 25.1.2014 13:00

V tomto pocasi sa neda nic, no tesi ma ze som si zachoval zdravy rozum, a nepustil sa do rezu ovocnych drevin, stromceky prezivaju aj bez toho riadne soky.  P.Z.

PS: Teplota sa u nas zatial cely den -13°C, v noci ma prituhnut. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 25.1.2014 17:39

V tomto mrazivém, a u nás větrném počasí jsem kromě jiného nařezal rouby pro kolegu.Přes den jsem vymrzl na kost, nyní sedím doma, zahřívám se horkým mixem výborné domácí slivovice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 25.1.2014 18:07

Nic, mrzne jen praští. Uplet jsem půl košíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.28 (?), 25.1.2014 22:04

Uklidila jsem dvě nové krtičiny, každá představovala kolečko hlíny, Jarča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.111 (?), 22.2.2014 13:45

Tak to musel být krtek jako slon! :-) Když si představím kolečko hlíny a krtičinu vedle... nebo to bylo dětské na hraní?...já měl ze dvou krtičin tak sotva kbelík... no u nás pod horami byla vždy bída...:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marijka.O - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 54.70 (?), 26.1.2014 0:22

Porazila další 2 třicetileté zanedbané tůje, ale s kopáním to teď chvíli potrvá. Minulý víkend jich šlo dolů a ze země hnedle šest, čeká jich ještě dalších 50m crying

Mimochodem, jehličí z tůjí zatím dávám na hromadu, jde to doufám použít k mulčování kyselomilných keřů a stromů? Tuším je to dost kyselé i na rododendrony?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika