Orangered



Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 247.58 (?)
6.7.2019 8:25

Já jsem letos"sklidil" asi 10 plodů ze slušně velkého stromu, zaúřadoval dubnový mrazík.Jednou jsem u kolegy na Krnovsku viděl opravdu Orangred přeplozen, na zemi žlutooranžovo a v koruně totéž.Odrůda je citlivější na zimní a jarní mrazy, budu se ohlížet po odolnější.Vedle stojící Kioto má plodů dostatečně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 2.7.2019 22:10

Čo ja viem, ono ani tie zo zeme nie sú bohvieaký chuťový zázrak. A vďaka (alebo skôr bohužial) doteraz nevysvetlenému opadu kvetov je ich pomenej, preto boli očakávania vysoké. Odkedy mi začal Orangered plodiť, čakám na poriadnu úrodu prvotriednych plodov a ona nie a nie prísť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.7.2019 16:21

Prepáčte, ale ja musím aj naďalej ospevovať odrodu marhuľky ORANGERED. Jednak neznám šťavňatější plody a jednak je to zajímavá alternativní chuť meruňky se zvýšeným množstvím cukrů a sníženým množstvím kyselin. Prostě je to něco jiného, ale přitom chutného a vysoce šťavnatého. Atraktivní je i vzhled plodů s leskllou, sytě oranžovou až oranžovo červenou slupkou a sytě oranžovou dužninou s lehce oddělitelnou peckou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 5.7.2019 20:25

Orangered jsem měl kdysi na seznamu pro výsadbu, ale na základě negativních zkušeností pěstitelů jsem od jeho pořízení upustil. Teď už nevím, co na něm pěstitelům vadilo. Jaké jsou u tebe negativa Orangeredu, Petře?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 247.58 (?), 6.7.2019 8:25

Já jsem letos"sklidil" asi 10 plodů ze slušně velkého stromu, zaúřadoval dubnový mrazík.Jednou jsem u kolegy na Krnovsku viděl opravdu Orangred přeplozen, na zemi žlutooranžovo a v koruně totéž.Odrůda je citlivější na zimní a jarní mrazy, budu se ohlížet po odolnější.Vedle stojící Kioto má plodů dostatečně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.7.2019 16:01

 V minulém roce Orangered přeplodil, takže byla kvalita horší. Jelikož je ovšem ORANGERED raritní kousek se zajímavými plody, jak vzhledově tak chuťově, musí se holt něco odpustit. Například tu citlivost na mráz. Poslední dva roky byly v tomto ohledu úspěšné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 7.7.2019 17:29

Připojuju se do klubu nekompromisních, Orangered půjde pryč.Kupoval jsem ho na základě vylhaných informací p.Tomáše Jana."Další předností je také velmi dobrá odolnost jak stromů ve dřevě proti zimním mrazům, tak i květů proti jarním mrazíkům."Ve skutečnosti je tomu naopak, Orangered je jednou z nejcitlivějších odrůd na jakýkoliv mráz a do středních poloh se nehodí.Letos nějaké plody uvnitř koruny dozrály, jsou hůř vybarvené, chuťově jsou opravdu velmi dobré, ale mít na stromě "vplné plodnosti"jednou za tři roky 40 meruněk, je na můj vkus přeci jen málo.



Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 9.7.2019 12:43

U nás doma je zatím ORANGERED vyhlášena jako meruňka roku. Letos optimální úroda a velikost plodů, při rozloupnutí teče šťáva po ruce, jde krásně od pecky, dosti dlouho pevná konzistence, měkké rozplývavé plody velice lahodné. Docela žasnu, nečekal jsem takový "sásrak". cheeky Ve vhodných polohách by neměla chybět. 

Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.122 (?), 10.11.2019 9:00

Chtěl bych se zeptat. O kolik dnů dřív dozrává Orangered oproti Velkopavlovická?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 10.11.2019 17:14

U mňa (Trnava, 145 mnm) dozrieva zhruba o 14 dní skôr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.160 (?), 11.11.2019 11:31

Děkuji. Možná Orangered ještě letos koupím do sadu. Přemýšlel jsem taky o odrůdě Bergeval, ale Orangered se dá za dobré peníze koupit v e-shopu. Jenom mám obavu ze sucha. Bydlím nedaleko Velkých Pavlovic takže sluníčka je dost. Ale sad je na kopečku, kde je dost sucho. Přímo pod stromy někdy ani neroste tráva. Závlahu nemám. Vodu vozím v IBC kontejneru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika