Příspěvky uživatele - Marek-TT

Jadroviny 2019, 5.3.2020
Môj tip je horný rad zľava doprava: Lucy, Fuji, Jonathan, dolný rad zľava doprava: Braeburn, Admiral, Ligol a Topaz
Řez ovocných stromů, 17.1.2020
Osobne by som sa prikláňal skôr k rezu na obrázku č.3, zrezať na špičiak a zapestovať korunu na rok.
Postreky aplikacia, 17.1.2020
Na jar (február/marec) treba spraviť výchovný rez. Ak si na to netrúfate, radšej si niekoho na to zavolajte. Chyby pri zlom založení koruny sa neskôr ťažko odstraňujú (viď viaceré príspevky aj tu na fóre). Ak Ste sa rozhodli, že budete stromy... celý příspěvek >
Vrúble / rouby, 8.1.2020
Burzy vrúbľov myslím organizuje združenie Bielokarpatský ovocný poklad a tuším aj ľudia okolo Ľuda Vašša (Ovocný strom) a určite aj iné organizácie. Skúste pozrieť na internete, majú svoje stránky, prípadne cez sociálne siete, kde zverejňujú dátum aj... celý příspěvek >
Štěpování - a co potom?, 7.1.2020
Slivkové a marhuľové vrúble už sú v pivnici v piesku.
Ide to aj (ne)chemicky, 4.1.2020
Som na tom podobne, tiež len chodím po záhrade a v mysli si predstavujem, čo a ako budem strihať
Ide to aj (ne)chemicky, 3.1.2020 Obsahuje fotku
Keďže starý rok je za nami, rád by som v krátkosti zhrnul (ne)chemickú ochranu v roku 2019. Celkovo som striekal 7x, odrody Moldova a Rizamat Ustojčivyj vzhľadom na dlhšiu vegetačnú dobu dostali 8 postrekov. Z toho 3x som striekal pred kvetom, zvyšné... celý příspěvek >
Jesenno - zimné práce, 2.12.2019
Ja by som rád spravil aspoň postrek broskýň, no počasie nepraje. Hrabanie listov budem riešiť priebežne, lebo ešte celkom dosť listov je na stromoch.
Rucna pilka, 2.12.2019
Ja som si pred rokom tiež kúpil Silky 180 a som s ňou zatiaľ maximálne spokojný. Oceňujem najmä hladký rez a ľahké prenikanie do čerstvého dreva. Myslím, že cena nie je nijak zvlášť závratná.
Jadroviny 2019, 28.11.2019
Radšej ani nebudem spomínať, že mám 8 Rubinol  Keď som stromčeky kupoval, bral som to, s čím som bol spokojný a zároveň boli na vhodnom podpníku. Teraz to už robím tak, že najskôr si pre mňa novú odrodu navrúbľujem a keď sa osvedčí, posadím... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 27.11.2019
Ja Topazu verím natoľko, že mám vysadených 7 kúskov  Už to trocha aj ľutujem. Nie však preto, že by som s ním nebol spokojný, ale preto, že by som rád skúšal rôzne ďalšie odrody, no už ich nemám kam posadiť.
Jadroviny 2019, 26.11.2019
Dobre drží aj Boikovo. Minulý rok som videl v jednom sade o takomto čase ešte vcelku bohato obsypané stromy.
Zmrazování fenyklu, 26.11.2019
Ja som raz skúšal zmrazovať celé feniklové buľvy, no po rozmrazení stratil na aróme a bol vodnatejší. V podstate ako takmer všetko, čo sa zmrazuje.
Řez mladé broskvoně, 20.11.2019
Ponechať všetky letorasty sa mi zdá byť zbytočné. Na založenie koruny úplne stačia 4 kostrové konáre. A rezal by som hlbšie ako na 10-12 očiek, možno tak na 5-6. Je to mladý stromček, ktorý musí najprv trocha spevnieť a až potom môže prinášať... celý příspěvek >
Řez mladé broskvoně, 20.11.2019
Z letorastov, ktoré vyrastú v trojiciach, by som ponechal vždy len jeden najvhodnejšie postavený.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika