Příspěvky uživatele - Mart

Meruňky 2024, 8.4.2024
Rád bych řešil " přetlak dozrávajících meruněk" Pár jich na Leskoře vidím, a pár snad ještě bude na Vehardě, možná v jednotkách na ostatních stromcích.Ten druhý mrazový den dal meruňkám zabrat. Odrůdu Mino jsem si pořídil, tak teď aby to byla ona a... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 6.4.2024
Adriana a Betinka u mne rozkvétaly jako první, raně kvete také Tsunami. Betinku jsem již odstranil a Adriana je v pořadníku.Možná ji zkusím přeroubovat.Odolnost těchto odrůd je velmi slabá.Vcelku mi rodila spolehlivě odrůda Kioto, plody měly takovou... celý příspěvek >
Betinka🍑, 10.2.2024
Betinku jsem po počátečním nadšení že jsem ji sehnal po několika letech vykopal, velmi brzo rozkvétala a květy pravidelně zmrzaly. Adrianu prozatím ještě mám.
Crvena Ranka, 3.12.2023
Ano, je to tak.Pošta má dvourychlostní systém doručování, ekonomický a zrychlený.U toho zrychléného, tuším je to s nálepkou D +1 zaručuje dodání do 24 hodin, jen vyjímečně do 48 hod.Posílám tak včelí královny po celé rebublice a drtivě jsou na místě... celý příspěvek >
Crvena Ranka, 19.11.2023
Díky, za roubík C. ranky budu velmi rád.
Crvena Ranka, 18.11.2023
Prozatím se mi nikdo bohužel neozval a já na kolegy majíci C.ranku kontakt nemám. Prozatím je pravděpodobně málo rozšířená, jen u jednotlivých zahradkářů kteří rádi zkouší novinky. Náklady za zaslání by se uhradily.
Crvena Ranka, 18.11.2023
Šarku na zahradě mám bohužel také, dnes je asi málo lokalit bez šárky, snad nějaké vyšší polohy. Pokud by ta C.ranka byla alespoň tolerantní, tak by to možná nemuselo vadit.
Crvena Ranka, 18.11.2023
Zaujala mne ta její popisovaná odolnost a cukernatost, využití plodů by se určitě našlo, třeba ty povidla. Teď ještě zakoupit stromek nebo rouby a dát se do toho.
Crvena Ranka, 17.11.2023
Poradí někdo kde se dá objednat stromek Crvené ranky popřípadě získat rouby? Děkuji za info. Email- mcechacek@atlas.cz
Vymrzání květních pupenů odrůd meruněk v zimě 2022/2023, 17.5.2023
U mne letos na Hlučínsku bylo během květu meruněk několik mrazových dnů, až 6-7C mrazík, celonoční..Takže letos opět sklízet nebudu.Na malém stromku Adriany jsem ale našel kupodivu 3 plody, na velkém Orangeredu asi nic.Velká Velharda cca 30 let stará... celý příspěvek >
Husqvarna H 450, 1.6.2022
Zajímalo by mne, v čem se liší farmářka H 450 od např.profi pily Husqvarna 545 Mark, zda materiálem klikové skříně, nebo nějakým dílem z plastu místo z kovu u farmářky atd. Děkuji za info.
Red Prince / Red Jonaprince, 8.10.2021 Obsahuje fotku
Ano, je to to povedená odrůda s pěknými plody, vypadá to na Supru. Podobné plody jako Jonaprince má také novější odrůda Muna, viz foto.
Vlaška končí, 27.9.2021
Jste v oblasti bez šárky?
Honeycrisp, 20.9.2021
A v chuti jsou stejné? Vypadá to skoro na dvě odrůdy.
Nada, 20.9.2021
Těch 15 Brix v průměru zas nemusí být málo, možná vlivem menší cukernatosti nebude trpět monilií.A chce to asi pár sklizní, bude více zkušeností.Škoda že tady prozatím nikde v eschopech není v prodeji, vyzkoušel bych.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika