Orangered



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?) 
10.5.2019 13:02

Někdo psal, že mu Orangered shazuje celé květy, tak jak to u něj dopadlo? Můžu potvrdit to samé, jakmile zafoukalo, květy létaly dolů. Na to, jak byl Orangered obalený květy, má násadu plodů jen střední. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 10.5.2019 13:44

Ja som bol jeden zo sťažovateľov smiley Dopadlo to tak, že na časti stromu je pekná úroda a časť je úplne bez plodov, čiže celkovo skôr podpriemer. Čo som ale odpozoroval, že opadávali tie kvety, ktoré kvitli medzi prvými a tie neskôr kvitnúce ostali na strome. S čím to má súvis netuším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.31 (?), 11.5.2019 12:25

U kolegy na Krnovsku jsem jednou viděl kupodivu velmi slušnou úrodu Orangeredu, jinak u mne ve 220 mnm prozatím mizérie, pupeny někdy mrznou i v ziměa na jaře se neotevřou.Podle mne má slabou, max střední odolnost, jinak celé květy mi taky padají.Jelikož hodně trpí v květu na mrazíky, je to kandidát na přeroubování nebo výkop a náhrada mrazuodolnější odrůdou.Prozatím jsem letos napočítal na 4-m široké koruně asi 4-5 plodů po jarním mrazíku.To Kioto hned vedle vcelku slušná úroda ale silná monilie, nestříkal jsem. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 11.5.2019 13:53

Orangered patrí jednoznačne medzi najchutnejšie odrody marhúl.

Napsal pan 234.211. Každopádně je to hodně specifická meruňka. Těžko se s ní loučit. Moji současnou střední násadu plodů bych viděl jako naprosto optimální pro kvalitu a chuť. Kioto taky není špatná, ale neroste mně, což je škoda. Bral bych velký strom. Těším se na Big Red. Pupeny tentokrát v předjaří nezmrzly. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.234 (?), 11.5.2019 21:42

Tento rok som nestihol postriekať proti moníliovej spále pred kvetom, striekal som až po odkvete Prolectusom. Orangered, možno preto, že bol nádherne obsypaný kvetmi to poriadne schytal, má takú nezdravú slabozelenú farbu listov, prakticky zastavil rast. Mám dojem, že táto sezóna môže byť preňho posledná. Obrovský rozdiel oproti minulému roku, keď rástol krásne vitálne. Maďarská, Bergarouge aj Tsunami sú viac-menej OK, Maďarská zo všetkých je na tom asi najlepšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 22.6.2019 10:57

Pomalu začíná vybarvovat i jedna z nejzajímavějších odrůd meruněk starého sortimentu - ORANGERED. Letos s ideálním množstvím plodů. 

Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.7.2019 15:34

Nad Orangeredem plesám, vážení přátelé. Letos žádné mimořádné barvy, respektive slabší podíl červené, ale chuť velmi lahodná. Měkké plody "medově" sladké, výrazně šťavnaté. V tom posledním, nakousnutém vyfoceném plodu byla pecka ponořená ve šťavě. 

Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.7.2019 21:08

Možná, že plody této chuťově perfektní odrůdy ještě trochu dobarví, než dozrají. 

Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 2.7.2019 21:46

Škoda, že nezdieľam podobné nadšenie z tejto odrody ako Vy, Peter. Plody síce sú pekne vyfarbené, no chuť je nevyrovnaná. Pol plodu je príjemne sladká, šťavnatá, druhá polovica je tvrdšia a kyslastá. Celkový dojem za 3. Nehovoriac o tom, že niektoré plody hnijú odspodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.7.2019 21:56

Musí se počkat, až změknou. Ty spadlé jsou v optimální zralosti. Mně nějak zvlášť nehnijí. Letos jich je tak akorát pro skvělou chuť a velikost. V minulém roce jich bylo moc. Na to, jak silně kvetla se nakonec ty opadávající květy ve větru hodily ke konečnému přiměřenému množství plodů.  Podobně chutná je i ta Sweet Red.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika