Upozornění všem majitelům sekaček pil a dalších přístrojů



Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?)
13.9.2009 21:30

Jednou jsem pozoroval pracovníka firmy, která vysazovala v parku nové stromky. Dostal za úkol ořezat konce dřev na trojúhelníku, který ve výšce asi 1,80 m spojuje horní konce tyčí, ke kterým se vyvazují stromky, aby rostly rovně. Jeho pracovní postup spočíval v tom, že si nejdřív zapálil cigaretu, pak si k stromku přivezl kolečko, které postavil na čerstvě zkypřenou zem. Uchopil do jedné ruky pilu, do druhé cigaretu (přilbu, brýle ani rukavice samozřejmě neměl). V rozšmajdaných botaskách vyskočil do kolečka, které se s ním samozřejmě vzápětí málem převrhlo, protože se zabořilo. To ho ale nevyvedlo z míry, přemístil cigaretu do pusy, jednou rukou chytil pilu za rukojeť a druhou ji ve vzduchu letmo nastartoval. Jednou rukou ji položil na dřevo mírně nad výškou očí a zatímco levou rukou obsluhoval cigaretu, pravou přidával plyn a přitom ještě nohama vyrovnával kývání kolečka... Jen ještě dodám, že to nebyl Ukrajinec ani menšina.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 13.9.2009 20:20

Samozřejmě máte všichni pravdu, každý mechanismus a stroj má něco do sebe a je nutno ctít bezpečnostní opatření, předepsané výrobcem a hlavně pak používat selský rozum. Ale neříkejte, že i při dodržování všech bezp. pokynů a používání ochranných pomůcek jste někdy neměli namále... 
Viz v mém případě i obrovský respekt k cirkulárce a promyšlené pohyby nezabránily situaci, u které jsem se malem pos..l. To když máte na řezání 15 m3 dřeva, nově našrankovanou pilu a po dvou hodinách pocit, že to máte v malíčku... A stačí jeden rychlejší pohyb kolíbky, kulatina se sekne o pilu (já ji pro "jistotu" přidržoval v ruce) a průměr 15 cm se ukroutí jako nic a ještě mi to stáhlo ruku skoro do pily... A měl jsem štěstí, že se nic nestalo. Ne vždy však to musí skončit takhle...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 13.9.2009 20:27

o tom mi vyprávěj, mám cirkulu bez kolíbky a jak se kousne takový průměr 40-50 cm, co musíš obřezat na třikrát, čtyřikrát a řežeš hodinu, dvě,tak to je bekend na břicho, skolíš se na zem a jsi rád, že máš končetiny,...ale tady o něco jiného... o děti... jde o selský rozum, že když řežu, kosím,rozbrušuji, atd.tak děcka vyhodím a hotovo... když někoho dořezat, tak mne a né děti... a co je v TV... to je děs, jak někteří psali, že vozí děti na sekačce,ale samo, komu nebulilo... ale z hlouposti a co teprv děti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 13.9.2009 20:32

Nejhorší je stereotypní práce, proto jsem řezání na cirkule vyměnil za el. řetězovou pilu. Občas použiji i cirkulárku, ale ne na celodenní řezání na krátko. Potom se už člověku v hlavě honí myšlenky na kdoví co a pozornost se snižuje... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 13.9.2009 20:37

máš recht, takové dořezávky kolikrát stojí za ruku a člověk u toho skoro "spí"...vždyť to děláš užhodinu a nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 13.9.2009 20:59

Mluvíte mi z duše, udělal jsem totéž. Pobavilo mne, že nejsem sám..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 13.9.2009 21:30

Jednou jsem pozoroval pracovníka firmy, která vysazovala v parku nové stromky. Dostal za úkol ořezat konce dřev na trojúhelníku, který ve výšce asi 1,80 m spojuje horní konce tyčí, ke kterým se vyvazují stromky, aby rostly rovně. Jeho pracovní postup spočíval v tom, že si nejdřív zapálil cigaretu, pak si k stromku přivezl kolečko, které postavil na čerstvě zkypřenou zem. Uchopil do jedné ruky pilu, do druhé cigaretu (přilbu, brýle ani rukavice samozřejmě neměl). V rozšmajdaných botaskách vyskočil do kolečka, které se s ním samozřejmě vzápětí málem převrhlo, protože se zabořilo. To ho ale nevyvedlo z míry, přemístil cigaretu do pusy, jednou rukou chytil pilu za rukojeť a druhou ji ve vzduchu letmo nastartoval. Jednou rukou ji položil na dřevo mírně nad výškou očí a zatímco levou rukou obsluhoval cigaretu, pravou přidával plyn a přitom ještě nohama vyrovnával kývání kolečka... Jen ještě dodám, že to nebyl Ukrajinec ani menšina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radi - (26) - 178.227 (?), 13.9.2009 22:06

Parádně seřízená pila, když mu hned naskočila :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.16 (?), 14.9.2009 7:45

Při sekání motorovou sekačkou dostal můj malý syn nápad, že není lepší hra než přebíhat těsně před sekačkou.Utrhl jsem prut a bez ohledu na Listinu práv a svobod dítěte jsem mu promasíroval zadek.Levné, rychlé spolehlivé.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 14.9.2009 7:59

Dobrý den. Jak krásně řekli v jednom nádherném filmu dva herci:"Jak primitivní, ale jak účinné!" Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 14.9.2009 7:45

zamlada, někdy v r. 1984, jsem 3 týdny jako student dělal na ruské stavbě v Moskvě - nikdy nezapomenu na svářeče, který ráno před šichtou prošel skládku a vrátil se s náručí drátů. 
Pak to asi půl hodiny spojoval v ruce - samozřejmě to nestačilo, ale nevadí! - chybějící 2 metry se přemostily za pomoci rezavého vinklu a vesele se začalo svářet. Protože se všude motali lidi, kteří do těch svářečích "kabelů" občas kopli, celé mu to jiskřilo jak ohňostroj...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika