Upozornění všem majitelům sekaček pil a dalších přístrojů



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 178.235 (?) 
28.8.2014 16:45

Pokud do benzinového stroje lejete benzin, lejte ho opatrně.Potřísněné okolí se nevyplácí.Např.kontrola jiskry na vyšroubované svíčce v takovém prostředí může způsobit zapálení .Nejen směsi z válce, ale i potřísněné nádrže.Viděl jsem: shořela přehozená košile i plastová nádrž s benzinem.Po obnově el.drátů a nádrže stroj pak ještě jezdil.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.8.2014 17:03

To je jistě pravda. Ale je trochu rozdíl mezi doplňováním nádrže a zkoušením jiskry na svíčce. Osobně, když vyjedu benzín v autě, pile, křoviňáku, sekačce a potřebuju dál dělat, tak je vypnu, ale na vychladnutí stroje nečekám. Rád bych věděl, kdo tak činí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.69 (?), 28.8.2014 17:52
Přeseknout kabel od 380 V jsem dokázal také a na chvilku jsem strnul, než jsem si uvědomil, že je odpojený. Na vychladnutí motoru nečekám, víc bych čekal než sekal a řezal. Má se dodržet bezpečnost při doplnění benzínu. Rozlišujme obsluhu, nepovolené zásahy a nástroje, ochranné pomůcky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 28.8.2014 20:55

V návodu není, že máte stroj nechat vychladnout, ale jen, že z místa, kde jste dopňovali PHM se má odejít cca 3 m a až tam startovat. Je to proto, že v místě tankování mohou být výpary vytlačené z nádrže a výpary z úkapu mimo nádrž. Ochrané pásmo je 1 m, ale pisálek návodu se sichroval a dal ty 3 kroky/metry. Většina lidí naleje na místě, kde má uložen kanystr a pak jde na místo, kde má nedokončenou práci a až tam startuje. Takže v poho...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 30.8.2014 20:06

 ale jen, že z místa, kde jste dopňovali PHM se má odejít cca 3 m a až tam startovat...

1)Takže,...před začátkem práce se sekačkou po naplnění nádrže u sekačky benzínem, mám podle Vás poodjet cca 3m na jiné místo, a až pak startovat?...proč, když jsem beztak nabryndal benzínem okolo nádrže, a na motor!

2)Během práce se sekačkou došel benzín, zajdu pro kanystr, doleju nový, a pak mám poodjet cca 3m na jíné místo proč, když jsem beztak nabryndal okolo.Pokud je to vlákno ještě stále o dolévaní benzínu do sekačky, strácí to logiku.

3)Na benzínové pumpě natankuju u auta plnou nádrž, po zaplacení PHM odtlačím auto se zhasnutým motorem,ručně od stojanu cca 3m dál na jiné místo, a až pak nastartuju?proč, strácí to logiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 30.8.2014 22:29

Výrobce pily počítá s tím, že použijete jeho značkový kanystr s ochranou proti přeplnění nádrže, takže nenabryndáte (nebo ne tolik)

U auta nemáte hrdlo nádrže pod 1 m od hlavy motoru.

A kdyby jste četl, na co bylo reagováno, nedělal by jste ze sebe ...  Ano, vždy počkejte než motor vychladne, on bude lépe startovat a určitě Vám někdo prostoje spojené s tankováním zaplatí. Jen nevím u kterého stroje je v návodu to čekání 20 minut...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 31.8.2014 10:40

A kdyby jste četl, na co bylo reagováno, nedělal by jste ze sebe...

Na který příspěvek jste reagoval, to ví jen autor již zmíněného příspěvku, a Vy.Ostatním účastníkům diskuze se annonce v nových reakcích nezobrazí.Před Vaším postem je příspěvek o elektrické sekačce, na který Váš nesmysl o poodstoupení cca 3 asi navazovat nebude.

Standa von Königgrätz, citace autora"

"V návodu není, že máte stroj nechat vychladnout, ale jen, že z místa, kde jste dopňovali PHM se má odejít cca 3 m a až tam startovat.

Proto bych byl vděčný, kdyby jste ojasnil logiku pravidla poodstoupení cca 3m stranou před startem benzínového motoru.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 31.8.2014 10:51

Dvě věci

do elektrické sekačky benzín neleji...

pokud nemají dva následující příspěvky kontext či posloupnost časových razítek, používám odkaz  předchozí příspěvek

A co chcete vysvětlovat na tomto příspěvku?

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 31.8.2014 11:17

Tato diskuse je trochu nešťastná.Všechno co je potřeba si ten kdo opravdu nikdy nic nedělal může přečíst v návodu.I to, kam to má potom vyhodit.

Nevadí vám např.když tankujete benzin u pumpy, že kousek od vás klepající se nanynka s nějákým frajírkem kouří? A vy nevíte, jestli do vašeho stojanu nevrazí jiné auto nebo se stane jiná legrace?A v autě máte přikurtované dítě?Mě tedy jo.A nejsem zas tak přitvrdlý abych nevěděl jak nejlíp nalít do sekačky benzin a taky poznat kdy je vysoká koncentrace par.Podle mě je mnohem nebezpečnější tahat kabel, Ale zas, když bedete trvat na gumových rukavicích, nemyslím ty doktorské.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ala1970 - (8) - 197.33 (?), 1.9.2014 13:55

Na návody kašlu :) Vemu hrábě a jedu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika