Upozornění všem majitelům sekaček pil a dalších přístrojů



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?)
13.9.2009 20:59

Mluvíte mi z duše, udělal jsem totéž. Pobavilo mne, že nejsem sám..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 13.9.2009 20:20

Samozřejmě máte všichni pravdu, každý mechanismus a stroj má něco do sebe a je nutno ctít bezpečnostní opatření, předepsané výrobcem a hlavně pak používat selský rozum. Ale neříkejte, že i při dodržování všech bezp. pokynů a používání ochranných pomůcek jste někdy neměli namále... 
Viz v mém případě i obrovský respekt k cirkulárce a promyšlené pohyby nezabránily situaci, u které jsem se malem pos..l. To když máte na řezání 15 m3 dřeva, nově našrankovanou pilu a po dvou hodinách pocit, že to máte v malíčku... A stačí jeden rychlejší pohyb kolíbky, kulatina se sekne o pilu (já ji pro "jistotu" přidržoval v ruce) a průměr 15 cm se ukroutí jako nic a ještě mi to stáhlo ruku skoro do pily... A měl jsem štěstí, že se nic nestalo. Ne vždy však to musí skončit takhle...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 13.9.2009 20:27

o tom mi vyprávěj, mám cirkulu bez kolíbky a jak se kousne takový průměr 40-50 cm, co musíš obřezat na třikrát, čtyřikrát a řežeš hodinu, dvě,tak to je bekend na břicho, skolíš se na zem a jsi rád, že máš končetiny,...ale tady o něco jiného... o děti... jde o selský rozum, že když řežu, kosím,rozbrušuji, atd.tak děcka vyhodím a hotovo... když někoho dořezat, tak mne a né děti... a co je v TV... to je děs, jak někteří psali, že vozí děti na sekačce,ale samo, komu nebulilo... ale z hlouposti a co teprv děti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 13.9.2009 20:32

Nejhorší je stereotypní práce, proto jsem řezání na cirkule vyměnil za el. řetězovou pilu. Občas použiji i cirkulárku, ale ne na celodenní řezání na krátko. Potom se už člověku v hlavě honí myšlenky na kdoví co a pozornost se snižuje... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 13.9.2009 20:37

máš recht, takové dořezávky kolikrát stojí za ruku a člověk u toho skoro "spí"...vždyť to děláš užhodinu a nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 13.9.2009 20:59

Mluvíte mi z duše, udělal jsem totéž. Pobavilo mne, že nejsem sám..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 13.9.2009 21:30

Jednou jsem pozoroval pracovníka firmy, která vysazovala v parku nové stromky. Dostal za úkol ořezat konce dřev na trojúhelníku, který ve výšce asi 1,80 m spojuje horní konce tyčí, ke kterým se vyvazují stromky, aby rostly rovně. Jeho pracovní postup spočíval v tom, že si nejdřív zapálil cigaretu, pak si k stromku přivezl kolečko, které postavil na čerstvě zkypřenou zem. Uchopil do jedné ruky pilu, do druhé cigaretu (přilbu, brýle ani rukavice samozřejmě neměl). V rozšmajdaných botaskách vyskočil do kolečka, které se s ním samozřejmě vzápětí málem převrhlo, protože se zabořilo. To ho ale nevyvedlo z míry, přemístil cigaretu do pusy, jednou rukou chytil pilu za rukojeť a druhou ji ve vzduchu letmo nastartoval. Jednou rukou ji položil na dřevo mírně nad výškou očí a zatímco levou rukou obsluhoval cigaretu, pravou přidával plyn a přitom ještě nohama vyrovnával kývání kolečka... Jen ještě dodám, že to nebyl Ukrajinec ani menšina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radi - (26) - 178.227 (?), 13.9.2009 22:06

Parádně seřízená pila, když mu hned naskočila :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.16 (?), 14.9.2009 7:45

Při sekání motorovou sekačkou dostal můj malý syn nápad, že není lepší hra než přebíhat těsně před sekačkou.Utrhl jsem prut a bez ohledu na Listinu práv a svobod dítěte jsem mu promasíroval zadek.Levné, rychlé spolehlivé.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 14.9.2009 7:59

Dobrý den. Jak krásně řekli v jednom nádherném filmu dva herci:"Jak primitivní, ale jak účinné!" Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 14.9.2009 7:45

zamlada, někdy v r. 1984, jsem 3 týdny jako student dělal na ruské stavbě v Moskvě - nikdy nezapomenu na svářeče, který ráno před šichtou prošel skládku a vrátil se s náručí drátů. 
Pak to asi půl hodiny spojoval v ruce - samozřejmě to nestačilo, ale nevadí! - chybějící 2 metry se přemostily za pomoci rezavého vinklu a vesele se začalo svářet. Protože se všude motali lidi, kteří do těch svářečích "kabelů" občas kopli, celé mu to jiskřilo jak ohňostroj...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika