Stavba udírny na jedno použití



host - 72.149 (?)
30.7.2010 16:44

souhlasím, je lepší nechat v lednici směs a střeva narazit až před uzením.

F.O.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 17.12.2009 12:48

Genialita jednoduchosti, to se musí uznat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juraj2 - (3) - 231.226 (?), 17.12.2009 13:21

tiež pripojim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juraj2 - (3) - 231.226 (?), 17.12.2009 13:25

snáď už to prejde,....krabica od starého počítača....vnútri strešná taška aby bol slabý ťah...hliníkový tác na okap....celá skadačka je v šope a používa sa pár krát do roka....Juraj

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mn.bl - (16) - 156.69 (?), 29.7.2010 22:02

Tak jsem tady po roce znova, chystáme se zase na uzení v naší udírně na jedno použití :-) Letos budou i klobásky.Dneska jsme je dělali, plnili do střev.Mám pouze dotaz, když jsme udělali klobásky, nacpali do střev, jak je máme skladovat?Aby se jakoby proležili, máme je v ledničce v lavóru, přikrytý potravinářskou fólií.Nevím, jestli je to takhle správně, aby střívka moc neuschla, aby se nám to při vkládání do udírny nepotrhalo.Poradíte mi prosím?     Ps: Počítám je udit tak 8 hodin, myslíte,že to bude stačit?Masíčko budeme dělat až druhý den :-)Díky M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jezevec22 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 242.101 (?), 30.7.2010 7:53

Klobásy narážím večer a přes noc skladuji v lednici také přikryté potravinářskou fólií. Doba uzení záleží na teplotě kouře - pokud bude uzeno teplým kouřem okolo 70 stupňů je 8 hodin + - dostačující.  To poznáte ochutnáním nejlépe vychladlého vzorku .  Pokud budete udit studeným kouřem do 30 stupňů jsou klobásky trvanlivější, jsou však i "žužlavější" a budete je udit třeba 2 dny. V některých receptech se uvádí doba uzení 2 nebo 4 hodiny - toto považuji za sci fi, respektive za tuto dobu se skutečně klobásy dají upéct v udírně zvýšenou teplotou, nejsou to však již klobásy UZENÉ. Až se Vám budou líbit (po 6 - 8 hodinách), ochutnejte a sám posoudíte, zda ještě udit, či zda máte Vaši výrobu hotovou. Přeji dobré klobásky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 30.7.2010 8:38

Není-li vyloženě teplo a maso je dostatečně čerstvé, je možné večer naražené klobásy nechat do rána zavěšenéí na hůlkách v chladné místnosti. Beztak by se měly před uzením zahřát alespoň na pokojovou teplotu, aby se po vložení do udírny neorosily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mn.bl - (16) - 156.69 (?), 30.7.2010 15:16

nojo, ale já už mám ty klobásy hotový, a udit je budu v pondělí ráno.Známý mi to takhle poradil, aby se jakoby uležely, ale já se bojím aby hlavně do toho pondělka vydržely.Jak je mám skladovat?Stačí tak jak jsem psal v předchozím příspěvku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 30.7.2010 15:27

To je dost dlouhá doba. Střeva i v lednici trochu "osliznou". Jistě je lepší - než venku -  je nechat v lednici a pokud možno tak, aby neleřely klobásy příliš na sobě. Svojí vahou a permeabilitou střevna by se z nich vytlačila část šťávy.
  Příště bych ale v lednici nechal odležet jen nasolené maso nakrájené na kostky. Vůbec nic se nestane, když střeva narazíte až těsně před uzením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.45 (?), 30.7.2010 15:41

Teda vy tady tak provokujete, nešlo by udělat názorný dvoudenní seminář od výroby po konzumaci? Já bohužel udírnu nemám.     I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 30.7.2010 16:44

souhlasím, je lepší nechat v lednici směs a střeva narazit až před uzením.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika