Přechod z klasického grilu Weber na plynový?



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 254.178 (?)
2.6.2010 21:20

tak hlásím dnešní zakoupení plynového grilu Weber Q 320

převoz na chalupu ok, montáž mi trvala asi 15 minut a následné připojení bomby a zapálení hořáků asi minutu :)

o víkendu bude první velký test, těším se na to, vyzkouším přímé i nepřímé způsoby grilování stejně jako "uzenou" chuť pomocí dřevěných hoblin atd...

jinak jsem též zakoupil jednu nádhernou velkou knihu o grilování a zde se píše něco, co jsem si doposud myslel, leč každý se se mnou hádal... i když nikdo z dotyčných lidí jídlo z plynového grilu přitom neochutnal :)

*****

Při diskuzích o nejlepším způsobu grilování dochází neustále ke sporům. To jediné správné grilování je totiž věcí víry. Je na vás, zda budete grilovat na dřevěném uhlí nebo na plynu. Obě metody mají své klady - a na chuť jídla prokazatelně nepůsobí. Pokusné osoby, jimž byly při testech zavázány oči, nedokázaly zjistit rozdíl mezi jídlem grilovaným na dřevěném uhlí, popř. na plynu.

*****

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 254.178 (?), 2.6.2010 21:20

tak hlásím dnešní zakoupení plynového grilu Weber Q 320

převoz na chalupu ok, montáž mi trvala asi 15 minut a následné připojení bomby a zapálení hořáků asi minutu :)

o víkendu bude první velký test, těším se na to, vyzkouším přímé i nepřímé způsoby grilování stejně jako "uzenou" chuť pomocí dřevěných hoblin atd...

jinak jsem též zakoupil jednu nádhernou velkou knihu o grilování a zde se píše něco, co jsem si doposud myslel, leč každý se se mnou hádal... i když nikdo z dotyčných lidí jídlo z plynového grilu přitom neochutnal :)

*****

Při diskuzích o nejlepším způsobu grilování dochází neustále ke sporům. To jediné správné grilování je totiž věcí víry. Je na vás, zda budete grilovat na dřevěném uhlí nebo na plynu. Obě metody mají své klady - a na chuť jídla prokazatelně nepůsobí. Pokusné osoby, jimž byly při testech zavázány oči, nedokázaly zjistit rozdíl mezi jídlem grilovaným na dřevěném uhlí, popř. na plynu.

*****

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 2.6.2010 21:43

Víte, obojí má něco do sebe, k plynu jsem byl vždy rezervovaný, než jsem si zapůjčil pěkný plynový Cadac. A tak mám klasický kotlový gril na dřevěné uhlí, na který nedám dopustit, vodní gril na který nedám dopustit, a uvažuji o plynovém cadacu, na který jsem během zápůjčky nedalm dopustit.

Jen nesouhlasím, že mezi grily není rozdíl. respektive mezi masem připravovaným na tom či oonom systému, nicméně nedovolil bych si tvrdit, který je lepší. Pokusné osoby - není li testování provedené podobně jako lékařské studie nejsou validním ukazatelem pravdivosti tvrzení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 254.178 (?), 2.6.2010 22:07

souhlasím! špičkový kuchař udělá neuvěřitelný steak na jakémkoliv grilu stejně jako "neumětel" pokazí i vyzrálou svíčkovou z mladého býčka...

ale pokud bude vařit jedna a ta samá šikovná osoba pak věřím, že ve finále je to hlavně o kvalitě vstupní suroviny a způsobu přípravy a podávání a ne o tom, jak je teplo "vytvořeno" na následné tepelné zpracování masa

já jsem velký gurmán a leccos jsem už odvařil i na špičkových pracovištích a tak též věřím, že plynový gril mi díky snadné obsluze poskytne více času a možností na vyniknutí mých kulinářských schopností, lepšího načasování a vůbec snazší přípravy třeba u toho nepřímého grilování větších kusů surovin (celý šál svíčkové, 2kg roastbeef atd...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.31 (?), 23.8.2015 22:43

My máme Weber Q1200 a maximální spokojenost, takže věřím, že zklamání nepřijde ani u tebe :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Honzi - (4) - 64.137 (?), 3.8.2010 15:41

Ahoj, my jsme vloni přecházeli z klasického na plynový a jsme max spokojeni. Zvolila jsem zpočátku levnější - campingaz Rancho super. Celou sezónu je na terase (i v dešti). Grilujeme stále - tak 2x - 3x týdně. Lehce se zapne, reguluje a maso je vynikající. Jen jsem se naučila používat hliníkové grilovací misky, vadilo mi, že šťáva kapala na lávové kameny a pak to kouřilo. Maso je skvělé, gril se moc neušpiní a všechny návštěvy jen slastně mlaskaly. Grilujeme i ryby a hovězí - prostě super. Až doslouží, půjdeme znovu do plynového, ale asi už dražší variantu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HD2 - (4) - 148.82 (?), 5.4.2011 9:45

Ahoj všichni, dlouhé roky jsme používali různé grily na dřevěné uhlí, až jsem u známých uviděl plynový gril, hrozně se mi líbil, protože je připravený hned k akci, a hlavně, dá se u něj regulovat teplota. Na vyzkoušení jsem koupil Campingaz Rancho Super, je to jeden z těch levnějších grilů, navíc jsem ho koupil v akci. Teď ho máme čtvrtým rokem, je fakt výborný, grilujeme skoro denně, letos jsme začínali 18 ledna. Bydlíme v domku, přímo z jídelny můžeme vyjít na terasu, tam stojí gril, takže běžně grilujeme maso, zeleninu na oběd, nebo večeři, když je hezky, jíme na terase, když na to není počasí, jíme vevnitř. Ale plynový gril je furt k ruce, stačí zapálit hořák a za 10 minut se griluje. Manželka na tom grilu připravuje třeba trdelníky, protože gril má poklop. Protože grilujeme opravdu hodně, tento typ grilu se na tak velkou zátěž nehodí. Vloni jsem musel měnit hořáky, a taky grilovací rošt a rošt na kterém jsou lávové kameny. Letos se ale chystám na větší investici, byl jsem u známých, kde měli plynový gril, s bočními hořáky a pod maso bylo možno dát misku na kapající šťávu či tuk. Mám dojem, že stál kolem 12-ti tisíc. Až ho koupím, napíšu tady zkušenosti s grilováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.174 (?), 12.4.2011 21:46

my taky vybíraly nový gril. Plynové grily jsme znaly od kamaráda, který nám ho doporučil. I když to neni zas tak levná záležitost tak jsme nadmíru spokojeni. Je dobré se jít na vše podívat a prodiskutovat s odborníkem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.145 (?), 25.8.2011 15:08

Dobrý den,

 nemůžeme se rozhodnout zda koupit gril Weber na dřevěné uhlí nebo plynový... Moc se mi líbí plynový Weber Q 320- je sice drahý, ale věřím, že by to byla naše doživotní investice. Ale pořád jsem se nikde řádně nedočetla, jestli je v chuti masa skutečně rozdíl. Zaujalo mě, že se i do plynového grilu dají přihodit dřevěné lupínky, které dají masu mírně uzenou chuť.

V loni do tohoto vlákna psal příspěvky p. Honza, který uváděl, že si Q 320 zakoupil. Byla bych ráda, pokud by se ozval a napsal svoje skušenosti z grilování na tomto plynovém grilu- jak dlouho vydrží plynová bomba? (nevím, jestli se tam dává 5 nebo 10 kg bomba). Má maso chuť stejnou jako na grilu na uhlí?

Pokud někdo máte plynový gril, podělte se o více podrobností. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m@rten - (40) - 140.21 (?), 25.8.2011 20:01
No sice nejsem pan Honza :), ale letos jsme absolvovali přechod z "dřevěného" Weberu na plynový. Q320 byla moc velká, tak jsme pořídili Q200. Grilujeme na něm celou sezonu a je to paráda. Chuť masa vynikající, navíc díky systému Weber dokonce prý i zdravé, protože tuk nekape na hořáky či uhlí, ale stéká dolů do misky. Musel sem sehnat 10kg bombu, což byl celkem opruz, ale bomba jede několikrát týdně a zatím nevypadá, že by bylo potřeba ji měnit. Výhoda je, že se dá grilovat kdykoliv a skoro okamžitě, na rozdíl od grilu na dř. uhlí, kde příprava a úklid grilu něco zabere. také údržba je super jednoduchá. U mě tedy samá plus, i když manželka si někdy postěžuje, že jí chybí chuť dř. uhlí, ale já v tom rozdíl vůbec nevidím (necítím).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
yirka - (21) - 176.101 (?), 25.8.2011 21:00

já jsem letos taky pořídil plynový gril pod verandu ne sice weber ale konkurenci od campingaz, trošku jsem si připlatil a koupil s RBS hořáky a je to opravdu velká výhoda, protože ani kapka tuku na hořáky, všechno jde pak do myčky,  dobře se reguluje a chuť taky výtečná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika