Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?



TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 129.168 (?)
24.10.2017 11:17

prave mi prisiel balik z agrofruct cierna voda, 4x topaz mm106, na mahalebke burlat, karesova, ujherifurtos, erdi bortemo a meteor korai, 9 stromkov za 49e s postovnym a balnym, fajn cena, vypestky su krasne, tak nam drzte palce nech sa nam dari :)


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 23.10.2017 21:22

hardyho maslovka na dule MA, RAJKA (M7),kATINKA(St.Julien),este ma laka sirius... viktor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.81 (?), 23.10.2017 21:36

Rouboval jsem na jaře. Nějaké stromečky a keře jsem rozdal. Objednané stromečky a keře mi ještě nepřišly. Sobě jsem nově zasadil Hallskou, kamčatky Morenu a Amur, broskev Avalon Pride a ještě sem zasadil dva semenáče angreštu.
Naposledy jsem rouboval Admirál, Angold, Desert, Opál, Rozelu, Smiřické a noname, Boscovu (asi), Charneuskou, Junsko Zlato a dvě noname, mišpuli, třešeň noname, višeň Morinu, a několik noname švestek, blum či rynglí. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 182.116 (?), 23.10.2017 21:46

Coxova reneta M7 namiesto Primy, Honeycrisp M26, Granny Smith M9, Tomcot Myr, rozhodujem sa medzi Jonagored a Jonathan      mino BA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 129.168 (?), 24.10.2017 11:17

prave mi prisiel balik z agrofruct cierna voda, 4x topaz mm106, na mahalebke burlat, karesova, ujherifurtos, erdi bortemo a meteor korai, 9 stromkov za 49e s postovnym a balnym, fajn cena, vypestky su krasne, tak nam drzte palce nech sa nam dari :)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.141 (?), 24.10.2017 14:05

Dnes trochu obšírněji ovocníci.

Jak jsem již kdysy naznačil přeroubovávám Verierovu palmetu (Banánové zimní) jinými odrůdami.Vertikály malého U-tvaru jsou již přeroubovány odrůdou Holiday.Vertikály velkého U-tvaru zatím marně přeroubovávám.Nedaří se, stísněný prostor a omezená manipulace u zdi + vysoká teplota západní zdi způsobuje prozatím neujmutí.Vyměnil jsem i štěpařský vosk ale mám dojem, že mě vždy zateče do spojení roubovanců.S Dominem to snad příští jaro vyjde a tříletý neúspěch prolomím.Letos jsem začal přeroubovávat zesílené plodonoše původní odrůdy (viz foto večer).Malý spodek U-tvaru odrůdou Jarka a spodek velkého U-tvaru odrůdou Deliga.Ujmula se necelá polovina i díky narašeným roubům po březnových teplech.Musím opět rouby dokoupit a doroubovat.

Dále jsem narouboval na Jonathan dvě větvičky odrůdy Mio.Částečná náhrada za Mantet když alternuje a vyplnění konzumní mezery v této době.Nakonec jsem narouboval na podnož Ananasovu renetu - zkusím zapěstovat přísný sloupovitý tvar.Palmeta je závod na dlouhou trať (záležitost několika let) ale hraju si a až to dokončím bude to barevná nádhera.

Zahradě a pokusníkům zdar. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 24.10.2017 16:25

agrofruct na stranke neuvadza pri odrode typ podpnika, predtym ste tam volal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.249 (?), 24.10.2017 16:53
Viktor: Nemáte pravdu - Agrofruct podpníky uvádza, len Ste to asi nenašli (foto). V Čiernej Vode som pred pár rokmi stromky kupoval, kvalita bola bezchybná. Ceny mali aj majú bezkonkurenčné. Pravda, ten obrovský tmavý železný "hangár" vyzeral otrasne a celkove to tam bolo také naturalistické, ale podstatný bol pre mňa tovar a ten mali kvalitný. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 24.10.2017 19:09

takže odvolavam, dakujem za upozornenie, moja chyba, bol som nedosledny, viktor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 129.168 (?), 25.10.2017 6:56

viktor - nic sa necuduj, ja som to tam tiez hladal dlhsie :) 

osobne som v agrofructe nebol, ale vypestky zaslu krajsie ako som mohol vybrat osobne v plantexe. za polovcine ceny.  zasielaju aj broskyne na gf677.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 24.10.2017 21:32

Mne dnes prisli, Jofela -St.julien (chcel som myr. ale neda sa zohnat), Lucy, Topaz, Rubinol, Pinova, Admiral (to som pisal v inom vlakne - korene hroza, som bol sklamany), nejake rakytniky a mini kiwi. Podarilo sa mi zohnat Jajo, na jar som prevrubloval jablone a navrubloval nejake marhulky, skusal som aj vinic ockovat ale tam som nebol moc uspesny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika