Příspěvky uživatele - mino BA

Kadeřavost broskvoně 2024, 23.12.2023
Pripojím sa aj ja k verzii slabšej účinnosti prípravkov. S koncom Kupricolu a náhradou Championom je stav viditeľne horší. Časť konca konára, niekedy dlhšia, niekedy kratšia kažodročne utrpí ochorenie prejavujúce sa typickou listovou deformáciou.... celý příspěvek >
Farclo, 6.10.2023
Farclo nemám, ale pár poznámok k Farhialu áno. Dnes som obral posledné plody. Ak nepadne za obeť všetkým možným nástrahám - sýkorkám, bzdochám, obaľovačom, a čo ja viem čomu ďalšiemu, zrelý plod je silno marhuľovo aromatický, sladký, stredne... celý příspěvek >
SweeTango, 15.9.2023
Ja musím tiež poďakovať KORZÁROVI za niekoľko vrúbľov. Je to milý a ochotný ovocinár, milý človek, od ktorého som si mohol zobrať čokoľvek. Ďakujem za to. A z nezamrzajúcich marhúľ u mňa jednoznačne najlepšie Vanilla Cot, Farhial a cca na 50% Forum.... celý příspěvek >
Meruňky 2022-2, 11.7.2022
Zdravím, Milan, s Vanilla Cotom súhlasím. Forum je neuveriteľne výborný. Zvyšok z obrázkov vyzerá tiež pekne, Peknú úrodu, vydarený rok!      mino BA
Tomcot, 7.7.2022
Je to tak, pán Petr, že Tomcot mám pri dome a mrazy zvykne prežiť najlepšie, spolu s Farhialom, a tento rok aj s odrodou Forum - tieto dve zas zjavne kvitnú neskôr. Pre zaujímavosť, u mňa v "neodolnosti" kraľuje Tsunami. Čo s týka podnože Tomcotu... celý příspěvek >
Tomcot, 6.7.2022
Mám iný názor na Tomcot, ako páni vyššie. tento rok mi alternoval, spolu s niekoľkými ďalšími odrodami (Goldrich, Farhial). Výsledkom teda bolo málo, ale vzrastovo nadrozmerných a chuťovo nadpriemerných plodov. A Tomcot prvýkrát ukázal to, čo o ňom... celý příspěvek >
Meruňky 2022, 27.2.2022
O Iziagate som rozmýšlal, pan Petr aj ja, ale už nie je kam. Digat som tiež neplánoval, chcel som ho iba zapestovať a poslať bratovi na sever Slovenska, aby sa tam v studenej doline marhuľa lepšie uchytila. Vďaka mimoriadne kvalitnému stromčeku z... celý příspěvek >
Meruňky 2022, 24.2.2022
Tsunami, Tomcot, Goldrich, Forum, Digat, Vanilla Cot, Farhial... čo sa týka marhúľ, stačí, už nesadím. Budem sa venovať detailnejšej ochrane, forme spracovania úrody, no a dúfať v dobrý ovocinársky rok... vy, pán Petr?      mino BA
Meruňky 2022, 21.2.2022 Obsahuje fotku
Farhial - plody z úvodnej úrody stromu fotené 11.10. 2021. Všetko minulý rok cca 2 týždne meškalo, marhuľky dozrievaly postupne od polovice septembra. Vyzerá to však do budúcnosti tak, že sa bude variť džem mixovaný s bezchybnou Presentou.. ... celý příspěvek >
Broskvoň Stark red Gold, 20.12.2021
Áno, sú... a dakujem za info. mino BA
Broskvoň Stark red Gold, 19.12.2021
Monilióza nektarinky dramatickejšie redukovala v záverečnej fáze dozrievania - zvyčajne na úrovni cca 30%. Tento rok som prvýkrát vyskúšal 14 dní pred oberom plodov postrek Prolectusom, vzhľadom na jedo krátku OL. Výsledok bol optimistický, nielenže... celý příspěvek >
Broskvoň Stark red Gold, 18.12.2021
Keď vymrznú tu v teplej oblasti marhule, vymrznú aj broskyne a nektarinky s miskovitým kvetom. Miskovitý kvet má aj Stark Red Gold. BJ Elerta a Fenix so zvonkovitým kvetom majú cca 50% úspešnosť prežitia kvetov.. mino BA 
Farely - Farbaly - Farhial, 18.9.2021 Obsahuje fotku
Farhial a jeho plody z prvej úrody na trojročnom stromčeku. Slnečné počasie mu pomohlo k získavaniu postupnej cukornatosti, dážď zase k šťavnatosti, Je to milé mať pomaly dozrievajúcu, a chutnú marhuľku ešte aj v septembri      mino... celý příspěvek >
Meruňky 2021, 1.9.2021 Obsahuje fotku
Farhial z rannej ochutnávky panenskej úrody. Prvé mäkšie plody na trojročnom strome. Na druhej fotke mix aj so stabilne výbornou nektarinkou Stark Red Gold. Tento rok som nektarinku prvýkrát pred dozretím v auguste ošetril Prolectusom proti... celý příspěvek >
Meruňky 2021, 12.7.2021 Obsahuje fotku
Toto je fotografia do viacerých súčasných fór, tak nech je práve v tomto: to zavarené je džem z Tomcotu, plus plody dozrievajúcej marhule Goldrich a broskyne Fenix. Kvalitatívne je to všetko bez problémov, ovocie spĺňa každoročný výborný... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika