Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 
přesný výraz

Jabloně > Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?

<< Předchozí příspěvky | 1, 2, 3, 4, 5...>   

Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?

Vinšálek (1862) - xxx.xxx.68.74 (?), 30.4.2016 9:36
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Také jsem v minulosti zkoušel různé způsoby uchovávání roubů. Nejbezpečnější způsob jsou rouby zapíchnuté do země. Dávám je na severovýchodní stranu kůlny, a protože tam je zem tvrdá, před příchodem zimy tam udělám malý kopeček ze starého substrátu po květinách v truhlících. I když už mrzne, rouby se do něho zapíchnout dají. Proti případnému sluníčku při východu slunce je ještě zastiňuji.

Včera jsem roubování švestek dokončil i u známých. Po známkách rašení u roubů Katinky, Stanley a Althanovy ani památky.
Zbyly mi tam nějaké zbytky Bohemie, Desertu, Akane a Meteoru a také bez známek rašení.

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Petr z Pardubic (7259) - xxx.xxx.70.240 (?), 1.5.2016 14:01

Uchovávání roubů? V ledničce v boxu se stálou teplotou 0°C.

Připojit reakci

hugovotr (560) - xxx.xxx.146.186 (?), 30.4.2016 9:43

U mě rouby zapíchnité jen tak v zemi určitě nevydrží takto dlouho, vyzkoušeno. Rouby jsem měl v plastové nádobě s hlínou, která byla zasunuta do 1m KG roury. Je pravda, že jsem tak jednou měsíčně do roury lil trochu vody. Příště vyzkouším suchou variantu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.7.13 (?), 5.5.2016 15:29

Dnes jsem přeočkovala vinnou révu, která plesnivěla... odrůdami- MARS, VENUS, HIMROD. Taj sem zvědavá:). Všechny jsou rezistentní. Himrod je bílý bezsemenný, Venus modrý. Mars jsem zapomněla a nemohu nikde najít, tak musím počakta až bude plodit:):).

Zuzka

Připojit reakci

Vinšálek (1862) - xxx.xxx.68.74 (?), 5.5.2016 17:37

Dnes jsem prohlížel zbytek roubů zapíchnutých v zemi (koupené v Sempře). Bohemie, Akane a Meteor dosud neraší.
Zítra je přiroubuji u příbuzných na 30 letou jabloň, která plodí jablka jen do mošťáku.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.36.129 (?), 26.5.2016 19:38

Panenské české, Jaderničku moravskou, Gdánský hranáč, Borovinku, Sudetskou renetu, Krasokvět žlutý, Antonovku těžkou, Smiřické vzácné, Elise Rathke, Kalvil červený podzimní, Pittmaston Pineapple, Dabinett, Herefordshire Redstreak, Kingston Black, Yarlington Mill, Harry Masters Jersey a Tremlett's Bitter... plus jeste jednu, u ktere neznam jmeno.

Připojit reakci

Ivan Hlavatý (4384) - xxx.xxx.234.130 (?), 23.10.2017 20:36
Znovu je tu čas sadenia nových stromčekov. Obohatili Ste nejako sortiment svojej záhrady? Prípadne vymenili niektorú odrodu za inú? Alebo ešte plánujete vysadiť/vymeniť? Ja som zasadil hrušku General LeClerc (namiesto Konferencie), chcel by som ešte doplniť sortiment o jablone Melrose, Red Jonaprince, Lotos a Fuji Zhen Aztec, možno ešte Bieloruské malinové. A ešte jednu čiernu ríbezľu. IH
Připojit reakci

host - xxx.xxx.248.218 (?), 23.10.2017 20:56

Zlikvidovala jsem angrešt Karát (sice rezistent, ale nezvladatelně silný růst a střední množství plodů, které mají dost velkou tendenci opadávat) a místo něj nasadila klasický Zlatý fík. Místo jabloně Dima, která byla sice velmi chutná, ale v mých podmínkách na M9 pořádně nerostla (teď již dávám středně vzrůstné podnože) jsem zasadila meruňku Darinu na ZR a místo Jonalordu, který odešel na černání kůry jsem nasadila špičák Ligolu (uvidím, co udělá, přišel mi s dost vysoko vyslepenými pupeny a já potřebuji korunku založit tak o 25cm níž). U angreštu a jabloně jsem vyměnila kvůli půdní únavě zem.           Lída

Připojit reakci

viktor111 (140) - xxx.xxx.168.28 (?), 23.10.2017 21:22

hardyho maslovka na dule MA, RAJKA (M7),kATINKA(St.Julien),este ma laka sirius... viktor

Připojit reakci

host - xxx.xxx.168.81 (?), 23.10.2017 21:36

Rouboval jsem na jaře. Nějaké stromečky a keře jsem rozdal. Objednané stromečky a keře mi ještě nepřišly. Sobě jsem nově zasadil Hallskou, kamčatky Morenu a Amur, broskev Avalon Pride a ještě sem zasadil dva semenáče angreštu.
Naposledy jsem rouboval Admirál, Angold, Desert, Opál, Rozelu, Smiřické a noname, Boscovu (asi), Charneuskou, Junsko Zlato a dvě noname, mišpuli, třešeň noname, višeň Morinu, a několik noname švestek, blum či rynglí. JG

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5...>   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov12.8.2020
Chov pstruhov8.8.2020
Literatúra - hydina6.8.2020
Literatúra - hydina6.8.2020
Literatúra - hydina5.8.2020
Chov pstruhov4.8.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020