Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Jabloně > Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?

<< Předchozí příspěvky | <...11, 12, 13, 14   

Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?

host - xxx.xxx.187.129 (?), 17.4.2018 22:22
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

teď narychlo osm Dabinettů na cider/calvados a přeroubovla pět hrušňových semenáčů takovým hořkým plnětem, které se báječně chová v kvasu. Pak jsem rouboval Boikovo obrosvské a na podzim vysazoval Grávštýna a kdouloň

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

hugovotr (556) - xxx.xxx.3.29 (?), 18.4.2018 22:15

Dnes jsem z části přerouboval Jonagoldem palmety Karmíny a Goldenu.

Karmína dlouho vydrží ve sklepě, ale chuťově a vzhledově nic moc. Goldenů máme šest, úrodu nestačíme spotřebovat, vydrží max do ledna. Jonagold máme jen jeden a chuťově i výdrží je to skvělé jablko.

Obrázky:
Karmína
Karmína
Karmina
Karmina
Golden
Golden
Golden
Golden
Golden
Golden
Připojit reakci

Mičurin II (981) - xxx.xxx.165.146 (?), 4.6.2018 21:15

Zdravíčko

Letos jsem začátkem února kopulací narouboval na zaslané podnože M26 a M7 odrůdy jabloní Cameo a Enterprise - foto 1.Nahradí zpravokořenělý Melrose (malá plodnost) a dále Šampion (silné nekrotické napadení kůry kmene).Pokračoval jsem v přeroubování Verierovy palmety (Banánové zimní).Použil jsem rouby z ujmutých loňských letorostů odrůd Jarka a Deliga.No spíše to byly nitky.Narouboval jsem je do tenkých plodonošů původní odrůdy - foto 2a3.Ujmutí Jarky 4 ze 4, Deliga zatím 2 ze 4 roubů.Vnější vertikály palmety na počtvrté přeroubovány tentokrát odrůdou Angold.Konečně se chytly - foto 4a5 + narašený roub Deligy.Použil jsem však tentokrát štěpařský tmel Legocortex.Velká spokojenost, odolává výborně vysokým teplotám západní zdi.Nezatéká do řezu roubování.Za 15 min. zatuhne a žádná teplota s ním nehne.To Primax a Jenten zatékají a způsobily předchozí nezdary. - Mičurin II (470 m)

Obrázky:

Připojit reakci

sadař82 (116) - xxx.xxx.130.35 (?), 6.6.2018 13:36

Já vysadil: Čačanská rodná, Hanita, President, Gabrovská, Presenta, Toptaste, Tophit, Stanley, Durancie vše na slivovičku a doplnil o Katinku na sušení. Střední Morava 250m.n.m. U Čačanské rodné pozoruji na listech silné napadení šarkou. Uvidím co plody.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.31 (?), 29.7.2018 12:12

Po několika letech začíná plodit Grávštýnské kterému jsem věnoval nejlepší místo na zahradě pod husím jezírkem takže má pravidelnou závlahu i hnojení:).

Jenca

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.31 (?), 29.7.2018 12:38

Také se letos objevili(asi po 7 letech) první nesmělé plody mého oblíbeného boskopského, které jsem ze sadu přerouboval na semenáč jaderničky do zahrady na mladém stromku je osluněný plod první úrody předčasně rzivě zlatý.

Jenca

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.31 (?), 29.7.2018 12:44

Jablka na otcovském stromu boskopského v sadu si zatím spořádaně udržují zeleno kožovité zbarvení.

Jenca

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.31 (?), 29.7.2018 12:58

Ještě přidám jeden off topic a to osluněnou stranu vysokokmenu jaderničky. Strom sadil praděda, takže se do vlákna jako nově nasazený stromek moc nehodí:). Na tuhle odrůdu dokážu nahlížet stejně kriticky, jako moderní rodič (po přečtení několika brožur o výchově) na své děti. Dokonce lze už i ochutnat předčasně opadlé žluté jablíčka - v červenci!

Jenca

Obrázky:

Připojit reakci

Marek-TT (682) - xxx.xxx.20.52 (?), 26.4.2019 10:52

Tento rok som neposadil ešte žiadny strom, keďže je problém nájsť nejaké voľné miesto. Preto som sa rozhodol si zopár odrôd navrúbľovať. Kôstkoviny som vrúbľoval kopuláciou v marci, jadroviny zväčša pred kvetom za kôru. Zo sliviek som navrúbľoval odrody Topfive, Jofela, Diabola, IT9 a IT10, z marhúľ Apribang, Aprinew a Aprirome, z jabloní Ligol, Florinu, Lucy, Bohemiu Gold, Desert, Karneval a Admiral, z hrušiek Nojabrskaju, Mramornaju, Generala LeClerca, Abate Fetel a Bieloruskaju Pozniaju. Veľmi ma teší, že väčšina z nich sa ujala a raší. Pridávam niekoľko fotiek spomínaných odrôd.

Obrázky:
Desert
Desert
Lucy+Bohemia Gold
Lucy+Bohemia Gold
Karneval naštepený kopuláciou
Karneval naštepený kopuláciou
Připojit reakci

proky (25) - xxx.xxx.241.241 (?), 26.4.2019 12:07

Na podzim koupené a zakopané v zahrádce na záhon, nebylo rozhodnuto kam se zasadí - jabloň Honeycrisp, broskvoň Favorita Morettini, broskvoň Sanguine de Savoie, hrušeň prý sloupovitá Condo, když nebude nevadí, jabloň sloupovitá Mango a nektarinka Harco vše zapěstované koruny vše kromě jabloní kvete, ještě jsem sázela Ginkgo Bilobu, aronie,  asi 60 sazenic jahod 6 odrůd, 5 nových druhů kanadských borůvek a 5 brusnic

zahradě zdar

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | <...11, 12, 13, 14   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov10:55
Hrdličky8.7.2020
Chov pstruhov6.7.2020
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů