Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?



host - 248.218 (?)
23.10.2017 20:56

Zlikvidovala jsem angrešt Karát (sice rezistent, ale nezvladatelně silný růst a střední množství plodů, které mají dost velkou tendenci opadávat) a místo něj nasadila klasický Zlatý fík. Místo jabloně Dima, která byla sice velmi chutná, ale v mých podmínkách na M9 pořádně nerostla (teď již dávám středně vzrůstné podnože) jsem zasadila meruňku Darinu na ZR a místo Jonalordu, který odešel na černání kůry jsem nasadila špičák Ligolu (uvidím, co udělá, přišel mi s dost vysoko vyslepenými pupeny a já potřebuji korunku založit tak o 25cm níž). U angreštu a jabloně jsem vyměnila kvůli půdní únavě zem.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.4.2016 8:26

Připomněl bych příspěvek pana 182 227. Možná má pravdu v tom, že přílišné vlhko trvanlivosti roubů neprospívá. Já už roky kroutím hlavou, že mnoha lidem tady rouby raší, a to mají speciální úschovny v trubkách, skružích, lednici. Jednoduše zapíchnuté rouby do země jsou v pořádku, Možná je to právě tím, že jakousi vláhu sice mají - aby úplně nevyschly, ale zas ne tolik, aby rašily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Z - (27) - 7.13 (?), 30.4.2016 9:33

Na podzim jsem si koupila jabloň RedLove Odysso, Je zimní, z RedLove asi nejsladší, prý odolná k padlí a strupovitosti, červené listy a růžové květy. Co šlo, jsem ostříhala a přeroubovala jsem rouby starou jabloň. 

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 30.4.2016 9:36

Také jsem v minulosti zkoušel různé způsoby uchovávání roubů. Nejbezpečnější způsob jsou rouby zapíchnuté do země. Dávám je na severovýchodní stranu kůlny, a protože tam je zem tvrdá, před příchodem zimy tam udělám malý kopeček ze starého substrátu po květinách v truhlících. I když už mrzne, rouby se do něho zapíchnout dají. Proti případnému sluníčku při východu slunce je ještě zastiňuji.

Včera jsem roubování švestek dokončil i u známých. Po známkách rašení u roubů Katinky, Stanley a Althanovy ani památky.
Zbyly mi tam nějaké zbytky Bohemie, Desertu, Akane a Meteoru a také bez známek rašení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 1.5.2016 14:01

Uchovávání roubů? V ledničce v boxu se stálou teplotou 0°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 30.4.2016 9:43

U mě rouby zapíchnité jen tak v zemi určitě nevydrží takto dlouho, vyzkoušeno. Rouby jsem měl v plastové nádobě s hlínou, která byla zasunuta do 1m KG roury. Je pravda, že jsem tak jednou měsíčně do roury lil trochu vody. Příště vyzkouším suchou variantu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.13 (?), 5.5.2016 15:29

Dnes jsem přeočkovala vinnou révu, která plesnivěla... odrůdami- MARS, VENUS, HIMROD. Taj sem zvědavá:). Všechny jsou rezistentní. Himrod je bílý bezsemenný, Venus modrý. Mars jsem zapomněla a nemohu nikde najít, tak musím počakta až bude plodit:):).

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 5.5.2016 17:37

Dnes jsem prohlížel zbytek roubů zapíchnutých v zemi (koupené v Sempře). Bohemie, Akane a Meteor dosud neraší.
Zítra je přiroubuji u příbuzných na 30 letou jabloň, která plodí jablka jen do mošťáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 36.129 (?), 26.5.2016 19:38

Panenské české, Jaderničku moravskou, Gdánský hranáč, Borovinku, Sudetskou renetu, Krasokvět žlutý, Antonovku těžkou, Smiřické vzácné, Elise Rathke, Kalvil červený podzimní, Pittmaston Pineapple, Dabinett, Herefordshire Redstreak, Kingston Black, Yarlington Mill, Harry Masters Jersey a Tremlett's Bitter... plus jeste jednu, u ktere neznam jmeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.130 (?), 23.10.2017 20:36
Znovu je tu čas sadenia nových stromčekov. Obohatili Ste nejako sortiment svojej záhrady? Prípadne vymenili niektorú odrodu za inú? Alebo ešte plánujete vysadiť/vymeniť? Ja som zasadil hrušku General LeClerc (namiesto Konferencie), chcel by som ešte doplniť sortiment o jablone Melrose, Red Jonaprince, Lotos a Fuji Zhen Aztec, možno ešte Bieloruské malinové. A ešte jednu čiernu ríbezľu. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.218 (?), 23.10.2017 20:56

Zlikvidovala jsem angrešt Karát (sice rezistent, ale nezvladatelně silný růst a střední množství plodů, které mají dost velkou tendenci opadávat) a místo něj nasadila klasický Zlatý fík. Místo jabloně Dima, která byla sice velmi chutná, ale v mých podmínkách na M9 pořádně nerostla (teď již dávám středně vzrůstné podnože) jsem zasadila meruňku Darinu na ZR a místo Jonalordu, který odešel na černání kůry jsem nasadila špičák Ligolu (uvidím, co udělá, přišel mi s dost vysoko vyslepenými pupeny a já potřebuji korunku založit tak o 25cm níž). U angreštu a jabloně jsem vyměnila kvůli půdní únavě zem.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika