Choroba Admirálu



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.101 (?)
11.10.2017 14:52
Mám 3 Admiraly (2 na M26 a 1 na M9), ale pehovitý plod som ešte nevidel. Až mi je to divné, popri tých viacerých príspevkoch tu o jeho pehovitosti. Aplikáciou kalcia to nebude, možno je to dané zložením pôdy. Neviem. (foto- Admiral z M9). IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.10.2017 13:00

Do konče června používám na list ledek vápenatý (obsažen je i ve Wuxal Calcium), později měním dusík za chlorid (vápenatý).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 11.10.2017 13:50

Nemyslím, že by 2 hrsti ledku vápenatého k 1 stromku někdy v červenci mohly znamenat přehnojení s dopadem na strupovitost. Ještě si na ty fleky asi vezmu brejle, zdá se mi, že nemají tak ostře ohraničený okraj, jako strupovitost vykazuje obvykle. Pravda je, že tlak v mé lokalitě je víc než velký a ještě jsem tomu přidal vysokým dřevěným + živým plotem, což omezuje proudění vzduchu. A Admirál není jen Vf jako Topaz, který u nás už strupovitý částečně je.

Jak ředíte ten ledek, pane Vysloužile? Použil jsem ho na list v minulosti rovněž, ale stylem píkrátoko (hrstička do 10l)frown.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.101 (?), 11.10.2017 14:52
Mám 3 Admiraly (2 na M26 a 1 na M9), ale pehovitý plod som ešte nevidel. Až mi je to divné, popri tých viacerých príspevkoch tu o jeho pehovitosti. Aplikáciou kalcia to nebude, možno je to dané zložením pôdy. Neviem. (foto- Admiral z M9). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 11.10.2017 15:38

Vám se vůbec ta jablka daří na to, že jste spíš fíkovo-vinohradnická oblast. Já měl bez pihovitosti za 3 roky jeden plod na M9, která je, myslím, na pihy nejhorší. Na starších přeroubovaných plodech jsme zatím jablko neměli, vše letos zmrzlo a ze dvou zahrad jsem sklidil 1 a půl bedničky jablek a ještě naklovaných. Loni to bylo tak 300kg výběrových a další metráky do kvasu...

Určitou roli v pihovitosti by mohla hrát i genetika či kombinace s podnoží - jak jinak si vysvětlit, že třeba v Tirolích na plantáži Goldenů bylo sem tam pihovité jablíčko, ale jeden - dva stromky v řadě byly napadeny silně. Přitom stejná půda, stejné ošetření, stejná zálivka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.10.2017 18:19

Přitom stejná půda, stejné ošetření, stejná zálivka...

Pod zem, na půdu, na kořeny, na spodní vodu, minerály co z ní proudí, do cévních svazků ve stromku, do ničeho z toho nevidíte. Myslím, že původ pihovitosti je docela prozkoumaný, genetika v tom zřejmě roli nehraje (myslím u jedné a téže odrůdy). Jen ty rostliny se vždycky nechovají tak, jak potřebujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 22.12.2017 17:34

admiral na m25,akurat mi vrta hlavou, prečo je tam zrastova hrča, žeby šlo o zamenu a poslali mi to na m26?na 25 by to asi admiral nemal robit, či zle nastepene?co myslite?





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.112 (?), 22.12.2017 18:36
Viktor: Nelámal by som si nad tým hlavu, tak či tak s tým nič nenarobíte. Bral by som to zatiaľ len ako nevýznamný kozmetický minidefekt. Mal som Jonagored tiež s riadnou "hrčou" v mieste štepenia, ale "fungoval" perfektne (viď foto). IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.136 (?), 22.12.2017 20:41

Letos jsem sklidil poprvé jeden plod Admirálu, při "sklizni" se mi podařilo vytrhnout stopku, tak jsem ho bedlivě sledoval a včera snědl. Od stopky se nedělo nic, ale začala se pomalu rozvíjet pihovitost, i přes postřiky vápníkem. Ale chuť byla výborná, fakt, že jo! U nás je půda výborné kvality, tak jednou vynechám hnojení a budu jen zalévat dle potřeby. Možná, že byl přehnojený. KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 22.12.2017 20:43

Malinko mně připomínal Braeburn. Chutí a pevností dužniny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.12.2017 9:01

Je to takový Braeburn chudých (poloh a půd).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika