Choroba Admirálu



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
11.10.2017 13:00

Do konče června používám na list ledek vápenatý (obsažen je i ve Wuxal Calcium), později měním dusík za chlorid (vápenatý).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.10.2017 13:00

Do konče června používám na list ledek vápenatý (obsažen je i ve Wuxal Calcium), později měním dusík za chlorid (vápenatý).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 11.10.2017 13:50

Nemyslím, že by 2 hrsti ledku vápenatého k 1 stromku někdy v červenci mohly znamenat přehnojení s dopadem na strupovitost. Ještě si na ty fleky asi vezmu brejle, zdá se mi, že nemají tak ostře ohraničený okraj, jako strupovitost vykazuje obvykle. Pravda je, že tlak v mé lokalitě je víc než velký a ještě jsem tomu přidal vysokým dřevěným + živým plotem, což omezuje proudění vzduchu. A Admirál není jen Vf jako Topaz, který u nás už strupovitý částečně je.

Jak ředíte ten ledek, pane Vysloužile? Použil jsem ho na list v minulosti rovněž, ale stylem píkrátoko (hrstička do 10l)frown.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.101 (?), 11.10.2017 14:52
Mám 3 Admiraly (2 na M26 a 1 na M9), ale pehovitý plod som ešte nevidel. Až mi je to divné, popri tých viacerých príspevkoch tu o jeho pehovitosti. Aplikáciou kalcia to nebude, možno je to dané zložením pôdy. Neviem. (foto- Admiral z M9). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 11.10.2017 15:38

Vám se vůbec ta jablka daří na to, že jste spíš fíkovo-vinohradnická oblast. Já měl bez pihovitosti za 3 roky jeden plod na M9, která je, myslím, na pihy nejhorší. Na starších přeroubovaných plodech jsme zatím jablko neměli, vše letos zmrzlo a ze dvou zahrad jsem sklidil 1 a půl bedničky jablek a ještě naklovaných. Loni to bylo tak 300kg výběrových a další metráky do kvasu...

Určitou roli v pihovitosti by mohla hrát i genetika či kombinace s podnoží - jak jinak si vysvětlit, že třeba v Tirolích na plantáži Goldenů bylo sem tam pihovité jablíčko, ale jeden - dva stromky v řadě byly napadeny silně. Přitom stejná půda, stejné ošetření, stejná zálivka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.10.2017 18:19

Přitom stejná půda, stejné ošetření, stejná zálivka...

Pod zem, na půdu, na kořeny, na spodní vodu, minerály co z ní proudí, do cévních svazků ve stromku, do ničeho z toho nevidíte. Myslím, že původ pihovitosti je docela prozkoumaný, genetika v tom zřejmě roli nehraje (myslím u jedné a téže odrůdy). Jen ty rostliny se vždycky nechovají tak, jak potřebujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 22.12.2017 17:34

admiral na m25,akurat mi vrta hlavou, prečo je tam zrastova hrča, žeby šlo o zamenu a poslali mi to na m26?na 25 by to asi admiral nemal robit, či zle nastepene?co myslite?





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.112 (?), 22.12.2017 18:36
Viktor: Nelámal by som si nad tým hlavu, tak či tak s tým nič nenarobíte. Bral by som to zatiaľ len ako nevýznamný kozmetický minidefekt. Mal som Jonagored tiež s riadnou "hrčou" v mieste štepenia, ale "fungoval" perfektne (viď foto). IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.136 (?), 22.12.2017 20:41

Letos jsem sklidil poprvé jeden plod Admirálu, při "sklizni" se mi podařilo vytrhnout stopku, tak jsem ho bedlivě sledoval a včera snědl. Od stopky se nedělo nic, ale začala se pomalu rozvíjet pihovitost, i přes postřiky vápníkem. Ale chuť byla výborná, fakt, že jo! U nás je půda výborné kvality, tak jednou vynechám hnojení a budu jen zalévat dle potřeby. Možná, že byl přehnojený. KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 22.12.2017 20:43

Malinko mně připomínal Braeburn. Chutí a pevností dužniny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.12.2017 9:01

Je to takový Braeburn chudých (poloh a půd).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika