Anežka česká jabloň s chutí po banánu



         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
16.1.2019 8:34

Ve starých pomologiích se píše, že po banánech chutná Banánové zimní a  - světe div se - i Golden Delicious. V obou jsem viděl podobu spíš v barvě než v chuti, asi nejím správné banány. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 143.108 (?), 16.1.2019 8:54

Banány za 20, jablko s příchutí kilo za 60.crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.1.2019 9:01

Pak by to chtělo nabídnout banány s příchutí jablek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 215.253 (?), 16.1.2019 9:18

Opravdu v některých konzumně vyzrálých plodech GD banán cítit je. A kdo ochutnal čerstvě utržený plně vyzrálý banán, tak bude mít také jinou představu o banánové chuti.  Nedávno se "lákalo" na meruňkovou chuť tuším u Merkuru nebo u Beni Shogun.

"Čo sa týka tej chuti, osobne by som po banánovej chuti jablka netúžil, jablko má chutiť ako jablko"

A jak chutná jablko? Co je dneska tím etalonem jablkové chuti? Topaz nebo GD, Rubín, Gloster...? Do potravin přidávaná  "příchuť jablko" je nejpodobnější asi vyzrálému Granny Smith odněkud z jižní Afriky nebo Nového Zélandu smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 16.1.2019 9:27

To si vždy vzpomenu na jakousi zkazku, kde mlsní mniši dělali víno a hrozně si na tom zakládali. Pak přišel na návštěvu jeden ještě mlsnější a ochutnával a chválil, ale přesto kritizoval že je trošinku znát jakoby po kůži a zcela nepatrně po železe. Když pak sud po čase dopili a čistili, našli na dně kousek koženého řemínku s klíčkem. Ale k tématu, preferuju, když ovoce chutná svým aromatem a chutí podle druhu. Trochu mi třeba vadí na můj vkus "převoněnost" Gascoigneho. U GD dobře zralého taky ten banán cítím a chutná mi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 16.1.2019 20:24

Zimní okurková sezónalaugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika