Konference na kdouloni?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?) 
18.2.2013 11:59

No pokud jste je nešoup půl metru od plotu, pak je to jistě zcela v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 18.2.2013 13:32

NIkoliv, místo u plotu už je obsazené sousedovic čtyřmetrovým semenáčkem jasanu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 18.2.2013 11:14

Je na každém, aby si zvolil jak velké chce stromy v zahradě, popřípadě zda chce více odrůd na menších stromcích.

Vím co je trápení s vysokými stromy, proto raději sázím více stromků blíže od sebe na kdouloni.Když jsem začínal na naší zahradě už byla hlavní sestava daná.Nevím která chytrá hlava koupila Boscovu lahvici na semenáči, a rovnou ve dvou exeplářích.Tak tedy máme na zahradě dvě velké hrušně na semenáči, a ještě v jedné odrůdě.To bylo k uzoufání čekat na úrodu, která pak přišla jak lavina.Loni jsem se rozhodl oba velké stromy přeštěpit od shora dolů více odrůdami, aby ty které první dozrávají byly vespod, a ty které dozrávají později byly na hoře.Víceméně jsem ještě podzimní a letní hodil na jeden strom, a ranně zimní, a zimní na strom druhý.

V současnosti ale stromky kupuju (až na vyjímku v podobě Karina) na kdouloni.Když je stromek dobře udělaný, tak roste dobře, a dobře plodí i na kdouli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 18.2.2013 11:24

skutečně neznám moc lidí, kteří by chtěli na zahrádku velký ovocný strom. Teda, neznám vůbec nikoho... teda, že bych byl unikát? Já chci hlavně velké stromy, malé mě nezajímají. Čím větší strom, tím lepší. A že se velké stromy hůř sklízí? To mi taky nevadí, co došáhnu, to otrhám a zbytek klidně nechám divé zvěři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.2.2013 12:17

Asi nelze házet do jednoho pytle pojmy stromořadí,  ovocný sad, zahrada, zahrádka. Do každého se honí něco jiného, tak jako se liší vkus pěstitelů.
   Mohu-li mluvit za svoji zahradu. Hrušně na kdouloni jsem sázel opakovaně. Kubáček ani jiné podnože nenabízel. Všechny zastavily růst dřív, než mě výškou přerostly. A to nejsem žádný čahoun. Na semenáčích rostou jakž takž. U Konference bych to s kdoulí samozřejmě ani nezkoušel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 18.2.2013 12:24

Mám také hrušně na kdoulích od p.Kubačka, které ale na kdoulích od něho rostou ještě méně než od jiných prodejců.V této souvislosti bych se rád zeptal, zda firma ještě prosperuje, protože jeho eshop je out of date.V minulosti jsem dostával od něho nabídky emailem.Nyní už né, a na email neodpovídá.Tak jak je to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.22 (?), 29.3.2013 0:34

Zdravím

Na podzim jsem obdržel poštou pěkné stromky z ovocné školky Kubačka přes objednávku na e-shop

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 18.2.2013 15:04

Mám stejnou zkušenost jako pán Miloš - Laura na kdouloni - 7 let, průměr kmene 3 cm, výška 112 cm; Elektra 180 cm, stav kmínku - slabý, popraskaný, nezdravý, Jana - 150 cm, slabá bez přírůstků, vloni odumřela. Naproti tomu Clappova na semenáči roste dobře. Je pravda, že kdouloňovým podnožím se v jílovité půdě nedaří, proto další pěstování hrušní směřuji k odrůdám na h. semenáči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.254 (?), 18.2.2013 16:50

Trochu mě tím slabým růstem děsíte, ale zatím hrušně od p. Kubáčka rostou velmi dobře (Jana, Erika, Bohemica, Morava, Karina). Snad jen Karina, napadená ze školky vlnovníkem, si rok počkala, ale loni už měla 40cm přírůstky. Dobře jsem jim ustlal. Jen spon budu muset radši zdvojnásobit (ob jednu je přesadit).

Co se týče výše jmenované školky, tak mám podobnou zkušenost jako ostatní - stránky léta neaktualizované, nabídka zasílána vždy mailem, letos jsem už 2x urgoval a zatím nic.

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 19.2.2013 13:29

Nevím zda fa Kubacek ještě funguje, a jak.Protože jsem si chtěl na jeho portálu před dvěma roky objednat broskvoně.Po objednání na portálu najednou zmizela celá nabídka broskvoní, a doposud se nic nezměnilo.Ani nevím zda něco nabízí, protože jeho nabídka je zastaralá.Později začal nabídku rozesílat meilem, dnes už ani toto né.Jediné co mohu pochválit je vzhled jeho stránek, které už před pár lety byly moderní, a nápadité, ale za vzhled stránek bych měl spíše pochválit toho, který je vymyslel, a zrealizoval.Nevíte někdo jak je to s firmou, nebo kde na internetu se nachází čerstvá nabídka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika