Konference na kdouloni?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 52.16 (?) 
16.2.2013 22:07, zobrazeno: 30090x

Dobrý den,

    potřebovala bych poradit, zda mnou vybraná hrušeň je vhodná pro naši zahradu. Jsme cca v 270mnm, nejsme chráněni před větrem, půda jíly a spraše. Je vhodná odrůda Konference, podnož kdouloň? Jaké výšky takto dorůstá? Nebo byste doporučili jinou odrůdu? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.235 (?), 17.2.2013 15:08

Na kdouli roste Konference velmi dobře, plodí záhy a moc, až se vyčerpává a moc neroste..Je vhodná redukce násady.Důležité je, jak jí při výsadbě "ustelete",t.j. jakou jí dáte do vykopané mísy zeminu. 270 mnm nic neznamená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.10 (?), 17.2.2013 19:41

Přijde mi kontraproduktivní dávat pod Konferenci kdouloń, není to moc vzrůstná odrůda. Vzhledem k její úronosti bych tipoval, že a kdouloni rychle zestárne.

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.68 (?), 17.2.2013 20:21

Dobrý den. Co to znamená rychle zestárne? Jak odhadnete jakého věku se dožije právě vysazený stromek? U Konference je pro malé tvary kdouloň výborná. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 17.2.2013 20:41

Já pojmu "rychle zestárne" rozumím tak, že brzy přejde do plné plodnosti, přestanou růst dlouhé výhony a vzniká rozvětvený krátký obrost, který má nízkou kvalitu plodů. Z konference na kdouloni jsem také zatím zklamaný, přírůstky jsou minimální. Doufám, že se ještě chytne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.68 (?), 18.2.2013 7:36

Pane Michale, krátký plodný obrost na hrušni, který vyrůstá z větevních oblouků je naprosto v pořádku. Jinak ani hrušně neplodí, vyjma mládí, kdy se tvoří květní pupeny na konci letorostů. Konference bude vždy menšího vzrůstu i kdyby byla na semenáči, není to třeba Hardyho. To, že Vám stromek sedí, to bych viděl v něčem jiném než v kombinaci Konference na kdouli. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 17.2.2013 20:54

K dotazu : pokud   tazatelce malý tvar stromku nevyhovuje, má prostoru dost, pak ať stromek "utopí" a zpravokoření.Naroste jí pak polokmen nebo i vysokokmen, kde každou větev může přeroubovat na jinou vhodnou odrůdu .Pokryje tak spotřebu hrušek na delší období.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.10 (?), 18.2.2013 9:14

Celkově dávám přednost bujnějším podnožím, protože potom nemusím tak často řešit problémy vycházející z nedostatečného růstu. Konference i na semenáči, pokavad strom nepřeplozuje, tvoří výstavní plody a strom není nikdy tak obrovský, aby nemohl být i na malé zahrádce. Čímž netvrdím, že Konference na kdouloni nebude mít plody ještě větší a že místo jednoho stromu nemohu mít třeba 3... Nicméně je třeba odpovídající péče a to si málokdo z lidí uvědomuje. Když nepočítám krajinářský dopad, je to hlavní důvod, proč doporučuju na zahrádky bujnější podnože...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.68 (?), 18.2.2013 11:01

Pane inženýre, protože se kolem zahrádek hodně motám, tak jen napíšu, že skutečně neznám moc lidí, kteří by chtěli na zahrádku velký ovocný strom. Teda, neznám vůbec nikoho. O krajinářském působení nemá cenu vůbec psát, protože zahrádky za domy jsou vždy krásně zelené a působí parádně, a jestli stromy mají o nějaký metr víc či méně je úplně jedno. Není to liniová výsadby někde v krajině. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 18.2.2013 11:05

Samozřejmě záleží na velikosti zahrady, ale klidně si mě připište na seznam jako unikát - já jsem zasadil 4 ovocné vysokokmeny a už se těším, až budou dominantou zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika