Příspěvky uživatele - sadař vlada

Resista nebo Rosela, 13.8.2013
Zdravím Vás p. Vysloužile Váš článek v Zahradkáři č. 8 mě velice potěšil a plně s vámi souhlasím. Trefil jste se na moje myšlenky a jsem rád, že Vam dali dvojstranu z časopisu. Mohl by jste mi prosím sdělit jak se tvářili na to Vaše téma? Chtěl... celý příspěvek >
Resista nebo Rosela, 6.8.2013
Zdravím Ja osobně bych se vykašlal na obě odrudya koupil bych si raději lepší odrudu. A to Serii vesmírných nazvú žlutých odrud a to Orion, Sirius, Heliodor ... a   Biogolden a středně odolná Goldbohemie ta je žlutý Rubín. Odruda... celý příspěvek >
Višeň ztratila všechny listy, 24.7.2013
Zdravím Váš problém se nazývá Moniliový úžeh a múže ho ještě následovat černá skvrnitost listí. Moniliový úžech se objevuje hlavně po mokrém jaru v době kvetení višní. Začíná se pak projevovat většinou v době malých plodú a opadem listí.... celý příspěvek >
Kdy stromky neřezat?, 24.7.2013
Zdravím jen pro upřesnění. To co jsem napsal na tom trvám a já osobně jsem stihl od prosince do dubna ostříhat 15 ha jabloní v čk a v létě 1ha švestek. Čili vše co jsem měl stihnout. Mám na to svědky, že nekecám. Denně jsem ostříhal udržovacím... celý příspěvek >
Kdy stromky neřezat?, 11.7.2013
Zdravím Vaš dotaz je hodně široký, ale upřesním to. Rozhodně nikdy ovocné stromy se neřežou na podzim. Je to pro ně provokace a znovu vyraší nedej - li bože zakvetou a je zle. Narašené a nevyzrálé výhony zmrznou a přichází se i o úrodu, která... celý příspěvek >
Povodně, 19.6.2013
zdravím prosím milovníky ovocných stromů, aby po povodni prokypřily co nejrychleji pudu pod utopenými ovocnými stromy. Aby se mohly co nej rychleji kořeny nadechnout. je jisté, že červenné peckoviny a teplomilné peckoviny to nepřežijí nebo se... celý příspěvek >
Zoufalá nabídka odrůd jabloní, 10.6.2013
Zdravím Já jsem si u nich objednával stromky jenom přes internet a stromky došly vždy druhý den přes ppl a kořeny byly kvalitně zabalené ve vlhkých pilinách. Musím Vám přiznat, že stromky z auta a nebo z igelitu bych si nikdy nekoupil. Stromky... celý příspěvek >
Jabloň Jonagold - ještě nekvete, 10.6.2013
dobrý den jonagold plodí na středně dlouhých výhonech, které bez problémů obrůstají plodonosným obrostem. Při přeplození je nachylná k alternaci. Ja osobně nezkracuji jednoleté výhony u žádné odrudy jenom dělám probírku celých výhonů.Plodí... celý příspěvek >
Jabloně, 24.5.2013
Zdravím Mám dotaz. To máte baleriny Catz?  Podle fotografie to tak vypadá. Rozhodně je máte na bujných podnoži, teď se dělají na MM111, aby pěkně rostly. Baleriny sorty Catz nemají úplně ten pravy kolumnární růst jako baleriny odrud Bolero,... celý příspěvek >
Jabloň Jonagold - ještě nekvete, 24.5.2013
Zdravím U vašeho problému tkví otázka. Na jaké podnoži máte Jonagolda. Nemáte ho hluboko zasazený?  Nestříháte ho jako vrbu?  Tříletý stromek má plně kvésti a přesazovaný jenom kvete a neroste.  Nedali jste moc dusíku? sadař... celý příspěvek >
Jakou kyselejší odrůdu jablek?, 16.5.2013
Zdravím  Navinulé odrudy   letní -  Prusvitné l., Mantet. Borovinka, Quinte, Daria            podzimní-  Vanda, Mac. Intosh, Croclenské,... celý příspěvek >
Mantet?, 16.5.2013
Zdravím Odruda Mantet se dala plně po matce a říká se jí též letní Mac. Intosh a to pomalu se vším všudy. Barvou, strupovitostí a hlavně jedinečná chuť. Také se mi jeví podle fotografie, že by to měla býti Early Stár neboli Červené letní... celý příspěvek >
Jabloň Jonathan, 16.5.2013
Zdravím Jonathán ač je odrůdou středního věku tak se bez problémú na bujných podnoží dožívá i 60 let. Jonathán sám o sobě vytváří i na svúj vysoký věk štíhlé kmeny tak jako Panenské. Většinou se Jonathány roubovaly na kmenotvornou odrudu... celý příspěvek >
Nevím si rady s touto nemocí, 16.5.2013
Zdravím Můžete být v klidu. Poškozené listy to už nerozchodí, ale stromek poroste normálně dál a po čase začne vyvíjet normálně, ale s tím, že poškozené listy tam zůstanou. Kvúli Vašemu klidu poškozené listy roztočem v řapíku uštípejte a vyhoďte... celý příspěvek >
Zoufalá nabídka odrůd jabloní, 16.5.2013
zdravím tak to jste šťastný člověk. Viroza to není. Kaménčitost plodú hrušek je stresová reakce na tepelné šoky nebo a to nejvíc na vodní režim. S virovou kamenčivostí by jste nenadělal nic jenom Huskvarna to vyléčí!!!  S boraxem opatrně... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika