Lidská moč: hnojivo budoucnosti?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?) 
29.11.2014 21:45

To by se mi mohly eklovat i brambory hnojené hnojem, řepka hnojená kejdou etc. A zelenina hnojená chemickými hnojivy je esteticky přijatelná? (leč nezdravá). Mimoto ti ekologičtí seveřané vymýšlejí kolo. Za mého mládí jsme mívali až 3 kozy a prase. Močůvku od nich jsem měl tu čest každou sobotu vynášet z jímky před chlívkem. Kam myslíte, že se asi dávala?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 0.146 (?), 29.11.2014 22:36

chtělo by to zrepasovat zmodernizovat chlív a obnovit chov po letech jsem se k tomu pro radost vratil na polích eroze zloději a lidé bez vztahu k přírodě se prohaněli po našich pozemcích až zakon je vyhnal znovu jsem vysadil kolem mezí staré odrudy a sad a od zvířatek to vozíme na kompost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 187.79 (?), 30.11.2014 0:11

Hezké téma, budu sledovat. Momentálně máme přebytky dětské moči, takže s tím též experimentuji. Nevím, jaké ředění si mohu dovolit, ale jako zdroj dusíku pro kořeny rostlin mi přijde ideální. Též ji občas přilévám do kompostu a ředění cca 1:10 jsme použili na zalití nově vysazeného stromu. Čistou liji na prázdná místa v květinové předzahradě a párkrát jsem ji nalila ke kořenům révy.

Máte-li s tím někdo praktické zkušenosti, napište, prosím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 30.11.2014 2:10

Kam myslíte, že se vyváží jímky z prasečáků a kravínů? Samozřejmě, že na pole a louky. Kejda se zapravuje moderními kejdovacími vozy do půdy na způsobu kultivační radličky a aplikačního zařízení. Na trhu existuje několik druhů krystalických hnojiv na bázi močoviny, které se aplikují v zemědělství na pole a louky.  Pamatuji si jako malý kluk, když jsme měli prasata a děda na podzim vybíral hnojniště z chlíva a kadibudky. Vše vyvážel na zeleninovou zahrádku a jakou jsme měli zeleninu a bramborylaugh!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 187.79 (?), 30.11.2014 8:26

K tomu mě ovšem napadá, jak je to s exkrementy. Samozřejmě, natrávená strava bude též rostlinkám vyhovovat, ale co případní červi či nějaké fekální bakterie apod., nemůže se tím zamořit půda? Jestliže zemědělci používají i toto, nemělo by se to předem taky nějak prokvasit, podobně jako kompost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 30.11.2014 8:42

Ale vždyť ti červi běžně v přírodě jsou. Proč myslíte, se odčervují kočky a psi? Kde to asi chytii? Tohle neřešte, dostanete se někam do nikam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 187.79 (?), 30.11.2014 8:50

Z jiných zvířat? Ok, o biologii vím pramálo, nebudu do toho hnípat, ale občas proložím nový kompost. Zdravých přebytků máme momentálně dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 30.11.2014 9:20

Tak prokládejte dál, nic dramatického se nestane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 30.11.2014 8:56

Je obecně známé, že staří Valaši své exkrementy ze suchých venkovských záchodů vyváželi ke stromům-trnkám.Bylo to z etického hlediska dost nepřijatelné, leč účinné, dnes jsou stromy nehnojené a choulostivější k šarce a pod.Navíc exkrementy nebyly čerstvé, ale už zfermentované. A to je asi pravá příčina, proč i ty kočky dnes musí trpět.Žádný sedlák nehnojil čerstvými exkrementy, ale uleženým a prokvašeným hnojem.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.3 (?), 30.11.2014 9:35

Ked sa pasu kravy a ovce na luke, chodi baca za nimi s mikrotenovym sackom a zbiera? Alebo maju plemena co produkuju prekvasene...laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika