Lidská moč: hnojivo budoucnosti?



host - 234.3 (?)
30.11.2014 9:35

Ked sa pasu kravy a ovce na luke, chodi baca za nimi s mikrotenovym sackom a zbiera? Alebo maju plemena co produkuju prekvasene...laugh

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 29.11.2014 21:45

To by se mi mohly eklovat i brambory hnojené hnojem, řepka hnojená kejdou etc. A zelenina hnojená chemickými hnojivy je esteticky přijatelná? (leč nezdravá). Mimoto ti ekologičtí seveřané vymýšlejí kolo. Za mého mládí jsme mívali až 3 kozy a prase. Močůvku od nich jsem měl tu čest každou sobotu vynášet z jímky před chlívkem. Kam myslíte, že se asi dávala?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 29.11.2014 22:36

chtělo by to zrepasovat zmodernizovat chlív a obnovit chov po letech jsem se k tomu pro radost vratil na polích eroze zloději a lidé bez vztahu k přírodě se prohaněli po našich pozemcích až zakon je vyhnal znovu jsem vysadil kolem mezí staré odrudy a sad a od zvířatek to vozíme na kompost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 187.79 (?), 30.11.2014 0:11

Hezké téma, budu sledovat. Momentálně máme přebytky dětské moči, takže s tím též experimentuji. Nevím, jaké ředění si mohu dovolit, ale jako zdroj dusíku pro kořeny rostlin mi přijde ideální. Též ji občas přilévám do kompostu a ředění cca 1:10 jsme použili na zalití nově vysazeného stromu. Čistou liji na prázdná místa v květinové předzahradě a párkrát jsem ji nalila ke kořenům révy.

Máte-li s tím někdo praktické zkušenosti, napište, prosím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 30.11.2014 2:10

Kam myslíte, že se vyváží jímky z prasečáků a kravínů? Samozřejmě, že na pole a louky. Kejda se zapravuje moderními kejdovacími vozy do půdy na způsobu kultivační radličky a aplikačního zařízení. Na trhu existuje několik druhů krystalických hnojiv na bázi močoviny, které se aplikují v zemědělství na pole a louky.  Pamatuji si jako malý kluk, když jsme měli prasata a děda na podzim vybíral hnojniště z chlíva a kadibudky. Vše vyvážel na zeleninovou zahrádku a jakou jsme měli zeleninu a bramborylaugh!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 187.79 (?), 30.11.2014 8:26

K tomu mě ovšem napadá, jak je to s exkrementy. Samozřejmě, natrávená strava bude též rostlinkám vyhovovat, ale co případní červi či nějaké fekální bakterie apod., nemůže se tím zamořit půda? Jestliže zemědělci používají i toto, nemělo by se to předem taky nějak prokvasit, podobně jako kompost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 30.11.2014 8:42

Ale vždyť ti červi běžně v přírodě jsou. Proč myslíte, se odčervují kočky a psi? Kde to asi chytii? Tohle neřešte, dostanete se někam do nikam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 187.79 (?), 30.11.2014 8:50

Z jiných zvířat? Ok, o biologii vím pramálo, nebudu do toho hnípat, ale občas proložím nový kompost. Zdravých přebytků máme momentálně dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 30.11.2014 9:20

Tak prokládejte dál, nic dramatického se nestane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 30.11.2014 8:56

Je obecně známé, že staří Valaši své exkrementy ze suchých venkovských záchodů vyváželi ke stromům-trnkám.Bylo to z etického hlediska dost nepřijatelné, leč účinné, dnes jsou stromy nehnojené a choulostivější k šarce a pod.Navíc exkrementy nebyly čerstvé, ale už zfermentované. A to je asi pravá příčina, proč i ty kočky dnes musí trpět.Žádný sedlák nehnojil čerstvými exkrementy, ale uleženým a prokvašeným hnojem.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.3 (?), 30.11.2014 9:35

Ked sa pasu kravy a ovce na luke, chodi baca za nimi s mikrotenovym sackom a zbiera? Alebo maju plemena co produkuju prekvasene...laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika