Lidská moč: hnojivo budoucnosti?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 65.144 (?) 
3.12.2014 10:35

Nevim jak to myslite. Jaky prispevek, takova reakce. Podle mne zadni 'Starocesi' jako narod ci etnikum neexistovali, resp. takovy termin se v danem kontextu nepouziva. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 187.79 (?), 7.12.2014 7:50

Tak jsem hledala v životopisech Palackého a TGM, kam chodili na záchod, a zda jeho obsah dále nějak zpracovávali, ale nic jsem nenašlafrown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 7.12.2014 10:12

Nemáte tak zcela pravdu. Do kýble se čurávalo, detaily vynechám. Moč lidská se velmi často mísila s močí zvířecí v důsledku umístění technického prostředku na odběr lidských výkalů. Přišla pak samozřejmě na pole či sad. Záměrně, jak je to tu diskutováno se to asi nedělalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.33 (?), 30.11.2014 13:30

Když byli synové malí, při pobytu na zahradě měli místo pod meruňkou, kam chodili na malou. Měli jsme krásnou úrodu pěkných meruněk. Bohužel vyrostli a meruňka již tak dobře neplodí. Tak se těším na vnoučata a na lepší úrodu meruněk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.34 (?), 1.12.2014 21:35

Moč aplikuji ke stromům a keřům dobře 40 let. Vždy se obrátím k tomu nejbližšímu když cítím že už je už.A v pohodělaughlaugh.

enlightened Na zeleninu nemočím. enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.105 (?), 3.12.2014 13:07

No a u nás 3 zedníci + 2 moji chlapi za jedno léto (jenom víkendy)  stačili 20-ti letou meruňku učůrat. Kadibudka stála o pár metrů dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.12.2014 13:58

Mně už několik 20 letých meruněk taky přes léto odešlo. Přitom na ně nečůral ani jeden zedník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 1.12.2014 22:21

 Odvážné téma pro odvážné lidi.  Co jste napsal je velice podnětné. Jako zahrádkář jsem si dělal nějaké výpočty a dospěl jsem k zajímavým  výsledkům.  Výpočty jsem porovnával z kultovním hnojivem Cererit.  Jeden kilogram Cereritu má stejnou hodnotu jako 23 litry lidského moče a to lze srovnat z hodnotou 190 m2 zeleného hnojení.  Tak přátele co je pro vás nejlevnější?.    

Mám veliké přání, aby se našel odvážný podnikatel a tuto záležitost využil komerčně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 1.12.2014 22:43

Nestrašte. V čechách a na moravě se stále spousta obcí snaží, jestli by mohli mít jednotnou kanalizaci (dešťovou, průmyslovou a splaškovou v jedněch trubkách) a tak jako fata morgana působí zprávy, že v Izraeli mají některá sídla (kibucy) oddělená potrubí pro splaškové vody podle charakteru znečištění (tedy na moč a z praní prádla fosfátovými pracími prostředky zvlášť od "obecných" splašků). Dešťovou "kanalizaci" nemají, protože dešťová voda se chytá jako zdroj čisté vody (tedy mohli by tomu říkat dešťový vodovod).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.141 (?), 2.12.2014 7:42

nejlevnejsi je curat do kbeliku a nosit do zahrady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika