Lidská moč: hnojivo budoucnosti?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 34.163 (?) 
1.12.2014 18:48

urinoterapie (pití moči s léčebnými účinky) je zcela vědecky prokazatleně pozitivní a není žádným šamanstvím. Rozhodně se nepoužívá moč kontaminovaná hormony vč. ženské horm. antikoncepce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 1.12.2014 19:08

Ačkoliv klub skeptiků se k urinoterapii staví jak jinak než skepticky, jedno je jisté. Některé látky z krevního oběhu se do obsahu žaludku zpátky dostat nemohou. Jako se dobytku pro zlepšení stravitelnosti dusíkatých látek ze siláže přimíchává do siláže Urea, tak i při konzumaci vegetariánské stravy dojde k zlepšení stravitelnosti některých látek. Pokud by se používala Urea jako potravinový doplňek, pak by skeptiky byla nepovšimnuta podobně jako hydratční mast s Ureou (na opruzeniny). Je li však urea užívána v přírodní formě, je kritizována skepticky. Je plno živočichů kteří "recyklují"své exkremety, aby získali do oběhu určitou složku (například některé hormony, vitamín Bx).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza JEKL - (8) - 17.239 (?), 1.12.2014 19:22

Stando nezlob se, ale tohle co jsi napsal, není pravda. U krav to tak funguje, protože přidáním močoviny do krmné dávky se zvýší počet mikroorganismů v bachoru a tím pádem se zlepší trávení potravy. Ale u vegetariánů j to totální nesmysl. Honza z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 1.12.2014 19:28

omlouvám se, skutečnost "že vegetariáni nemají střevní mikroflóru" jsem nevěděl. Je to důsledek oblbnutí reklamou na Acti- mel/vii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.12.2014 14:04

Pokud by vegetariálni svoji stravu přežvykovali, pak by jim možná dochucení jídla ureou pomohlo. Ale ani oni neumějí strávit celulózu, třebaže by si to možná přáli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.68 (?), 30.11.2014 19:45

Už jste tam někdy byl? Na každe stavbiče, které ještě zbyly najdete dataci ukončení stavby. Tak si to Valašsko projděte a zjistíte, že se šeredně mýlite.Vůdče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 1.12.2014 8:03

Jistě, že jsem tam byl, dokonce jsem z pomezí Valašska. Ještě před pár lety jsem v srdci Valašska vlastnil starou historickou dřevěnici.

A to o těch kadibudkách je pravda, znám to z vyprávění pamětníků. Kadibudky se na Valašsku rozmohly opravdu až v padesátých letech.Často byly budovány při příležitosti nějaké velké oslavy v domě, často při svatbě dětí z chalupy. Ono je to opravdu těžko uvěřitelné, ale je to tak.

Jestli tam někoho znáte, zkuste zavést řeč na toto téma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.15 (?), 3.12.2014 9:33
A co dělali staročeši. Měli už splachovací WC? Svá políčka a zahrádky hnojili čím?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 3.12.2014 9:48

Staročeši... chovali dobytek a jeho hnuj pak zaoravali. Zadny Starocech necural do kyble a nechodil s tim pak zalevat jahody nebo zeleninu. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.12.2014 10:21

Zadny Starocech necural do kyble a nechodil s tim pak zalevat jahody nebo zeleninu. J.R.

Já jsem tedy žádného neviděl, tak nevím. Vy snad ano?  Ale vesničtí mladočeši mívali obvykle kadibudku přímo nad hnojištěm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika