Moruše



Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 49.96 (?)
11.6.2019 22:43

Přesně, inteligentní střih je absolutně nejlepší! Pendula se na jaře zkracuje u každého prutu na několik oček pokud možno ven z koruny. Videí je na webu spousta

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 8.6.2019 19:35

Hezké velké plody! U nás už se na ně spíše jen díváme. Ani ti zlatohlávci to už nežerou. Na začátku se na ně vrhli a asi se tak přejedli, že dostali průjem. Letící brouk se vyhýbá i morušovým samcům bez plodů. Škoda, že všichni škůdci nejsou tak ukáznění jako místní zlatohlávci. Někteří škůdci, jak čtu, dokáží zničit celou úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.53 (?), 8.6.2019 19:49
Mimmo: Moruše sú skvelé ovocie, počas niekoľko týždňov trvajúcej morušovej "sezóny" ich konzumujem každý deň (práve dojedám tú misku ktorá je na fotke predch.príspevku). Z ďalších plodov, ktoré sú už u nás zrelé sú to jahody, zemolez, muchovník a prvé čierne ríbezle (na marhule si ešte počkáme, nie sme Slančev Brjag 😉). Môj tip aby sa sladké moruše nezunovali: sústa moruší striedam so sústami kyslastého zemolezu (foto 1,2). Modré resp. modročierne ovocie je vraj zdraviu prospešné. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 8.6.2019 21:43

Jednu zdejší moruši jsem vloni pojídal více než tři měsíce. No, mana nebeská. Bohužel se mi ji po dobu několika let stále nedaří namnožit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.241 (?), 9.6.2019 20:45
Jaroměř 254 m.n.m. alba už začíná červenat. R.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.241 (?), 9.6.2019 20:54
Jaroměř 254 m.n.m. nigra stále zelená.R.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.210 (?), 10.6.2019 14:48

Nevíte někdo, jak se vytvoří převislá moruše - jaká podnož a z čeho rouby?A nemáte zkušenost s moruší pendulou, která se musí vyvazovat, protože má malou podnož?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 55.20 (?), 10.6.2019 22:35

řekl bych podnož klasický semenáč alby a roub pendula, co jinéholaugh. Vyvazovat lze, já jsem ji zvednul asi o půl metru. Plody co do velikosti a chuti jsou u mojí penduly pouze podprůměr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.210 (?), 11.6.2019 15:44

Děkuji za odpověď. Asi odrůda Pendula má slabší větvičky. Koupila jsem si tedy tu Pendulu k vyvazování. Ale zahradnice mi to moc nevysvětlila. Jen že mám k ní dát vysoký bambus a vyvazovat jako rajčata do požadované výšky a pak už ji nechat viset dolů. Já jsem myslela, že převislé keře mají vysokou podnož a na ní teprve v požadované výši naroubované větvičky slabší odrůdy. Ale v tomto případě je to asi jinak. A co s větvičkami, které jsou na tom kmínku?  Někdy bych je asi měla dát pryč? A nahoře se mi to pak bude samo větvit nebo bude třeba moruši nějak inteligentně střhat? Nejspíš, (-:

Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 49.96 (?), 11.6.2019 22:43

Přesně, inteligentní střih je absolutně nejlepší! Pendula se na jaře zkracuje u každého prutu na několik oček pokud možno ven z koruny. Videí je na webu spousta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 12.6.2019 8:37

Přesně, inteligentní střih je absolutně nejlepší! Pendula se na jaře zkracuje u každého prutu na několik oček pokud možno ven z koruny. Videí je na webu spousta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika