Moruše



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
JaneS - (6) - 159.118 (?) 
8.6.2019 22:20

Já taky hledám, ale rozumím tomu čím dál tím míň. Dočetla jsem se, že záleží na tom, z které větve roub odeberete. Myslíte, že je to pravda? Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
JaneS - (6) - 159.118 (?), 10.6.2019 15:31

Teprve teď jsem si všimla, že v mém příspěvku není odkaz, který jsem tam dávala. Tady je citace:

Proč morušovník neplodí? Pěstování, opylování a škůdci moruší
24. 03. 2015 | 
Co způsobuje, že na moruši, kterou mám na zahradě 14 let, se každým rokem objeví hrozny krásných květů, z nichž však nevyrostou plody? Ptá se Jana Flídrová z Žatce
Nešlechtěné jednodomé samičí stromy morušovníků, které nemají v blízkém okolí opylovače, neplodí, a to je s největší pravděpodobností případ vašeho morušovníku. Špatně plodit ale může i šlechtěný (roubovaný, řízkovaný) stromek. To se může stát, když byl z plodného stromu, který může mít některé větve jenom samčí a jiné jenom samičí, náhodou odebrán roub nebo řízek pouze se samčími nebo jen se samičími pupeny. (ireceptar.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 10.6.2019 19:57

Nechci to nijak zpochybňovat. Denně však vídám stovky morušových stromů. Buď mají zralé plody na všech větvích nebo žádné plody na žádné větvi. Ty bez plodů jsou buď samci nebo stromy ořezané na podzim až na patku.

Moruše po totálním řezu
Moruše po totálním řezu
Morušová brána po totálním řezu
Morušová brána po totálním řezu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 55.20 (?), 10.6.2019 22:44

já mám na zminovaném keři 3 větve - 2 kvetly čistě samičími a jedna samčími květy. Na té co kvetla samčími jsem pár plodů taky našel. Mám pocit, že loni kvetl jinak, třeba se tak rozhodne...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 27.5.2019 16:19

U vás to bude asi obvyklý výsledek. Stejně jako na mé balkánské zahradě. Na Vysočině by to u mě byla rarita. Tam se mi dokonce neujal ani v březnu správně naroubovaný roub. Neměl ani stopy srůstu, ale byl živý. Tak jsem z něj vzal dvě očka. Teď v teple se snad chytí. Ještě jsem si vzpomněl, že žádná z moruší, které jsem označkoval, neměla na jednom stromě květy obou pohlaví. A už ani mít nebude.

Plody moruší
Plody moruší
Moruše na stromě
Moruše na stromě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.148 (?), 27.5.2019 18:23
Jaroměř 50°21' 22" s, š, ještě jsou zelené. R.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 28.5.2019 16:37

Na tu zeměpisnou šířku je to výborný výsledek. Škoda těch mírně omrzlých listů. Já jsem dneska objevil na svém menším stromku asi 5 zlatohlávků. Asi je jich tam víc, ale neodstranil jsem je. Ať se taky nažerou. U nás není o moruše nouze. Jsme o 7 rovnoběžek jižněji.

Zlatohlávci žerou moruše
Zlatohlávci žerou moruše
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 28.5.2019 16:50

u mna sa krmia mladymi plodmi jablone, moruse nasadene maju, ale este nedozrievaju ani zdaleka..mohli by, tesime sa na ne velmi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.60 (?), 8.6.2019 11:10
Sezóna moruší sa (u nás) práve začala. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.31 (?), 10.7.2021 23:00

Dobrý deň
v máji som zasadil morušu pendulu, kúpenú v záhradníctve. Od prvého listu až doteraz sú všetky listy silno stočené. Nižšie prikladám aj obrázok. Moruša už má aj niekoľko plodov.
Na listoch nevidno žiadne poškodenie, postrek proti voškách nemal žiadny účinok. Miestni "odborníci" mi radia postriekať strom prípravkom proti všetkým hubovým chorobám, avšak radšej by som chcel poznať názor odborníka.

Dopredu ďakujem za radu

Pavel

listy celý strom
listy celý strom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika