Moruše



host - 48.241 (?)
9.6.2019 20:54
Jaroměř 254 m.n.m. nigra stále zelená.R.F.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 8.6.2019 19:35

Hezké velké plody! U nás už se na ně spíše jen díváme. Ani ti zlatohlávci to už nežerou. Na začátku se na ně vrhli a asi se tak přejedli, že dostali průjem. Letící brouk se vyhýbá i morušovým samcům bez plodů. Škoda, že všichni škůdci nejsou tak ukáznění jako místní zlatohlávci. Někteří škůdci, jak čtu, dokáží zničit celou úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.53 (?), 8.6.2019 19:49
Mimmo: Moruše sú skvelé ovocie, počas niekoľko týždňov trvajúcej morušovej "sezóny" ich konzumujem každý deň (práve dojedám tú misku ktorá je na fotke predch.príspevku). Z ďalších plodov, ktoré sú už u nás zrelé sú to jahody, zemolez, muchovník a prvé čierne ríbezle (na marhule si ešte počkáme, nie sme Slančev Brjag 😉). Môj tip aby sa sladké moruše nezunovali: sústa moruší striedam so sústami kyslastého zemolezu (foto 1,2). Modré resp. modročierne ovocie je vraj zdraviu prospešné. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 8.6.2019 21:43

Jednu zdejší moruši jsem vloni pojídal více než tři měsíce. No, mana nebeská. Bohužel se mi ji po dobu několika let stále nedaří namnožit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.241 (?), 9.6.2019 20:45
Jaroměř 254 m.n.m. alba už začíná červenat. R.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.241 (?), 9.6.2019 20:54
Jaroměř 254 m.n.m. nigra stále zelená.R.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.210 (?), 10.6.2019 14:48

Nevíte někdo, jak se vytvoří převislá moruše - jaká podnož a z čeho rouby?A nemáte zkušenost s moruší pendulou, která se musí vyvazovat, protože má malou podnož?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 55.20 (?), 10.6.2019 22:35

řekl bych podnož klasický semenáč alby a roub pendula, co jinéholaugh. Vyvazovat lze, já jsem ji zvednul asi o půl metru. Plody co do velikosti a chuti jsou u mojí penduly pouze podprůměr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.210 (?), 11.6.2019 15:44

Děkuji za odpověď. Asi odrůda Pendula má slabší větvičky. Koupila jsem si tedy tu Pendulu k vyvazování. Ale zahradnice mi to moc nevysvětlila. Jen že mám k ní dát vysoký bambus a vyvazovat jako rajčata do požadované výšky a pak už ji nechat viset dolů. Já jsem myslela, že převislé keře mají vysokou podnož a na ní teprve v požadované výši naroubované větvičky slabší odrůdy. Ale v tomto případě je to asi jinak. A co s větvičkami, které jsou na tom kmínku?  Někdy bych je asi měla dát pryč? A nahoře se mi to pak bude samo větvit nebo bude třeba moruši nějak inteligentně střhat? Nejspíš, (-:

Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 49.96 (?), 11.6.2019 22:43

Přesně, inteligentní střih je absolutně nejlepší! Pendula se na jaře zkracuje u každého prutu na několik oček pokud možno ven z koruny. Videí je na webu spousta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 12.6.2019 8:37

Přesně, inteligentní střih je absolutně nejlepší! Pendula se na jaře zkracuje u každého prutu na několik oček pokud možno ven z koruny. Videí je na webu spousta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika