Co už jste letos naštěpovali?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?) 
17.1.2014 18:36

Ten způsob, co je na videu, tzv. zlepšené plátování, používám přes 30 let. Je jednodušší než sedélkování. Ujímavost je vcelku dobrá, ale hodí se jen tehdy, když je podnož jen o málo silnější než roub.
   Přeroubovávat celý strom do rozštěpů jsem nezkoušel. Přeci jen rány jsou dost velké a nevím, jak by se s jejich hojením strom vypořádal. Mám-li silné rouby, které vydrží do května, raději bych volil štěpování za kůru. Tak jako u roubování kopulací a do rozštěpu je lepší štěpovat spíš dřív než později, za mízy je tomu naopak. Po odkvětu jsou výsledky lepší než při nakvétání, kdy ještě pořádně neteče míza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 149.18 (?), 17.1.2014 21:00

V neprospech jarného štepenia sliviek za kôru bohužiaľ nahráva súčasná teplá zima. Ak teraz odoberiem vrúble sliviek, napriek uskladneniu v chladnu, vlhku a v tme budú tieto narezané vrúble v čase po odkvetu podpníka takmer s istotou vyrašené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 207.69 (?), 17.1.2014 22:54

Teple pocasie uskladneniu stepov moc nepraje, preto i ja zvazujem ich presun do chladnicky. Na druhrj strane ale teple pocasie urychli miazgu v stromoch a bude sa dat skor ich stepit - nebude treba cakat tak dlho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.105 (?), 17.1.2014 23:11

Právě v důsledku teplého počasí jsem začal roubovat i venku. Dostal jsem rybízové rouby a pupeny byly už nazelenalé a pootevřené. Tak jsem několik rybízů a angreštů narouboval. Obvykle to přežije. Ještě jsem očkoval venku mandle, protože raší taky velmi rychle. Doma jsem zatím jen očkoval - např. meruňky na Nový Rok (při 20 st.). Už raší. V zimní zahradě pomalu roubuji při cca 10 st. To je tak akorát.

Mimmo


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 253.34 (?), 16.2.2014 8:53

Já už jsem se -celý roozechvělý nedočkavostí-  pustil do roubování... několik zelených a žlutých ringlí, meruňky. Tenké podnože do rozštěpu, silnější -anglická kopulace.Snad se podaří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 17.1.2014 19:34

Souhlasím, ale je přece jenom polovina ledna a mrazy se ještě navyřádily.Jediné, co zkusím hned hned teď, je roubování třešně vrcholovým řízkem ze stromu na strom.Dosud jsem neměl s ujmutím angl.kopulací problémy.Dá se vybrat stejná síla roubu s podnoží.Sedélka a kozí nožky ponechávám řezbářům, aby se mohli vyřádit.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.202 (?), 23.2.2014 19:43

Zdravím všechny a přikrmím diskusi. Nějak to tu vázne. Téma by v mém případě více patřilo do třešní a švestek, ale když už jste začali tady...

Rouboval jsem 18. ledna jednu takovou zvláštní mirabelku (raná, velmi sladká s hrbolatou peckou a chlupatými letorosty). Po měsíci vypadá nejslibnější roub takto (příloha). Nakonec je na něm vidět i ta "chlupatost". Zajímavé je, že letorosty nejsou lesklé a hladké jako u mirabelek, leč silnější a tmavší jako u švestek/rynglí). Asi to bude na samostatnou diskusi v jiné rubrice.

Pohoda, hezký den

Naroubovaná mirabelka
Naroubovaná mirabelka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika