Příspěvky uživatele - Libor1

Spala slivone?, 8.6.2020
Typujem to podľa fotiek, ako som už písal 6.6. na tú Pseudomonas syringae. Mal som to presne také na Jojo aj na neďalekej vrbe. Stromy strádali, musel so ich likvidovať, bohužiaľ vás to asi neminie. Odolnejšie by mala byť skorá Katinka, či neskorá... celý příspěvek >
Díra v jabloni, 10.3.2020
Mal som rovnaky problem. Vyskrabal a vystriekal som dieru Kuprikolom, nechal den vyschnut, vypenil vnutro montaznou penou, ked sa este tlacila von tak som tam prilozil kus tetrapaku z mlieka a zafixoval ovinutim PVC paskou okolo kmena. Diera je... celý příspěvek >
Roubování třešně, 7.2.2020
\"Lepší je na skorou třešeň naroubovat pozdní (aby byla výš).\" Mam to tak, ale lutujem ze som to nedal naopak. Preco : V pripade postreku neskorych ceresni proti cervivosti je vyhodne mat neskore dole, da sa selektivne striekat spodna cast,... celý příspěvek >
Topení dřevem z palet, 30.1.2020
V minolosti som sa tiez zbavoval EUR paliet popilenim a palenim v krbe. Pri horeni vytvarali vdaka vyparom extremnu teplotu a obrovsky plamen (ktory ciste drevo nevytvoril), sklo na krbe po kureni bolo vzdy nutne dlho cistit - bolo komplet ocmudene... celý příspěvek >
Ginko biloba, 26.9.2019
Cital som pojednanie o ucinkoch Gingka kdesi v USA, vysledok bol, ze nezistili ziaden rozdiel medzi skupinou ktora brala Gingko a placebo. Vyrobcovia doplnkov si uzivaju na ukor naivnych, ktorych zlomi reklama a polopravdy/lzi (homeopatika detto).
Topaz, 24.9.2019
Pokial mam Topaz/A2 bol napadnuty krckovou hnilobou, aky bude rozdiel medzistepenim v pripade A2/Croncel/Topaz?
Topaz, 23.9.2019
Za poslednych 5 rokov mi na krckovu hnilobu odislo: 2x Rozela/MM106, chyteny je Topaz/MM106 + Topaz/A2. Skusim nahradit Topazom na M111 z Plantexu. M106 asi uz nebudem pouzivat. Skusil som 15 rocny topaz v mieste nakazy oskriabat a streknut... celý příspěvek >
Zelí za 2 měsíce nezkvasilo, 10.11.2018
Po rokoch nakladania kapusty s bezproblemovym priebehom, sa mi tiez kapusta tento rok pokazila - je meka, voda pri zdvihnuti nekvapka, ale sa taha ako po spagate a je mazlava + pritlacne dosky boli mazlave. Kvasilo to 3 tyzdne v garazi pri 19C, len... celý příspěvek >
Bakteriální boulovitost kořenů, 7.11.2018
Podobny tumor velkosti marhule som si na hlavnom koreni ceresne doniesol kedysi od Schreibera z Rakuska. Po tyzdni po vysadeni som to vykopal a zem vymenil. Cital som ze poda ktora je tymto infikovana, je zdrojom nakaz po mnoho dalsich rokov. Mari sa... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 21.9.2018
Mozem potvrdit p. Fialu, na M26 bez postreku bez hnojenia kazdorocne uz 5 rokov kompletne vsetko skvrnite, volam ju Kompostova odroda. Davam bolsevikovi este rok a prestepim.
Cukernatost slivoní, 12.8.2018
Dnes merany plod Toptaste na mojom refraktometri so stupnicou do 32 bol ca. 1 dielik nad vrcholom, t.j 33 Brix. Chut bola uz ta spravna akoby kandizovana. Neviem ako budem merat o tyzden.
Nakup Calypso 480 SC, 21.3.2018
"Citace z návodu ke Calypsu: "Řepka olejka..." Citace z navodu k DDT  (60-te roky): "Absolutne neskodny, 100% ucinny" Citace z navodu k Azbestovej krytine, izolacii (60-te roky): "Absolutne neskodny, 100% ucinny" Citace z... celý příspěvek >
Asimina Triloba, 23.2.2018
Pokial v okoli nie su ine Asiminy a Vasa ma plody, bude to samoopeliva Prima 1216. Vacsinou su totiz asiminy cudzoopelive. 
Jak si stojí rané švestky?, 24.7.2015
Katinku konzumujeme uz druhy tyzden, konecne slusna uroda, chutovo vynikajuca (vitazi i v konkurencii s marhulami). Oproti minulym rokom predbehla Opal, ktory zacina zriet az teraz a chutovo je tradicne za Katinkou, avsak zavareny jemnou duzinou... celý příspěvek >
Konkord, 8.11.2014
Concorde je dost citlivy na upal, minulorocne letne horucavy spalili 3/4 listov na uhol, takze uroda nebola takmer ziadna. Tak snad v buducom roku. 
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika