Co už jste letos naštěpovali?



Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.202 (?)
23.2.2014 19:43

Zdravím všechny a přikrmím diskusi. Nějak to tu vázne. Téma by v mém případě více patřilo do třešní a švestek, ale když už jste začali tady...

Rouboval jsem 18. ledna jednu takovou zvláštní mirabelku (raná, velmi sladká s hrbolatou peckou a chlupatými letorosty). Po měsíci vypadá nejslibnější roub takto (příloha). Nakonec je na něm vidět i ta "chlupatost". Zajímavé je, že letorosty nejsou lesklé a hladké jako u mirabelek, leč silnější a tmavší jako u švestek/rynglí). Asi to bude na samostatnou diskusi v jiné rubrice.

Pohoda, hezký den

Naroubovaná mirabelka
Naroubovaná mirabelka
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 17.1.2014 18:36

Ten způsob, co je na videu, tzv. zlepšené plátování, používám přes 30 let. Je jednodušší než sedélkování. Ujímavost je vcelku dobrá, ale hodí se jen tehdy, když je podnož jen o málo silnější než roub.
   Přeroubovávat celý strom do rozštěpů jsem nezkoušel. Přeci jen rány jsou dost velké a nevím, jak by se s jejich hojením strom vypořádal. Mám-li silné rouby, které vydrží do května, raději bych volil štěpování za kůru. Tak jako u roubování kopulací a do rozštěpu je lepší štěpovat spíš dřív než později, za mízy je tomu naopak. Po odkvětu jsou výsledky lepší než při nakvétání, kdy ještě pořádně neteče míza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 149.18 (?), 17.1.2014 21:00

V neprospech jarného štepenia sliviek za kôru bohužiaľ nahráva súčasná teplá zima. Ak teraz odoberiem vrúble sliviek, napriek uskladneniu v chladnu, vlhku a v tme budú tieto narezané vrúble v čase po odkvetu podpníka takmer s istotou vyrašené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 207.69 (?), 17.1.2014 22:54

Teple pocasie uskladneniu stepov moc nepraje, preto i ja zvazujem ich presun do chladnicky. Na druhrj strane ale teple pocasie urychli miazgu v stromoch a bude sa dat skor ich stepit - nebude treba cakat tak dlho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.105 (?), 17.1.2014 23:11

Právě v důsledku teplého počasí jsem začal roubovat i venku. Dostal jsem rybízové rouby a pupeny byly už nazelenalé a pootevřené. Tak jsem několik rybízů a angreštů narouboval. Obvykle to přežije. Ještě jsem očkoval venku mandle, protože raší taky velmi rychle. Doma jsem zatím jen očkoval - např. meruňky na Nový Rok (při 20 st.). Už raší. V zimní zahradě pomalu roubuji při cca 10 st. To je tak akorát.

Mimmo


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 253.34 (?), 16.2.2014 8:53

Já už jsem se -celý roozechvělý nedočkavostí-  pustil do roubování... několik zelených a žlutých ringlí, meruňky. Tenké podnože do rozštěpu, silnější -anglická kopulace.Snad se podaří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 17.1.2014 19:34

Souhlasím, ale je přece jenom polovina ledna a mrazy se ještě navyřádily.Jediné, co zkusím hned hned teď, je roubování třešně vrcholovým řízkem ze stromu na strom.Dosud jsem neměl s ujmutím angl.kopulací problémy.Dá se vybrat stejná síla roubu s podnoží.Sedélka a kozí nožky ponechávám řezbářům, aby se mohli vyřádit.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.202 (?), 23.2.2014 19:43

Zdravím všechny a přikrmím diskusi. Nějak to tu vázne. Téma by v mém případě více patřilo do třešní a švestek, ale když už jste začali tady...

Rouboval jsem 18. ledna jednu takovou zvláštní mirabelku (raná, velmi sladká s hrbolatou peckou a chlupatými letorosty). Po měsíci vypadá nejslibnější roub takto (příloha). Nakonec je na něm vidět i ta "chlupatost". Zajímavé je, že letorosty nejsou lesklé a hladké jako u mirabelek, leč silnější a tmavší jako u švestek/rynglí). Asi to bude na samostatnou diskusi v jiné rubrice.

Pohoda, hezký den

Naroubovaná mirabelka
Naroubovaná mirabelka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika