Příspěvky uživatele - Efs

Jak očkovat ořešák?, 7.9.2023
Už to víte, Stando?
Myrobalán - kdy zaplodí?, 6.9.2023
Jabloně snesou i tak pozdní roubování. U slivoní se mi osvědčilo začínat v únoru (když je někdy hezky, tož i v lednu). Samozřejmě téměř výhradně kopulací (i anglickou) nebo do rozštěpu. S určitými obtížemi to jde i za kůru, ovšem radši později. Když... celý příspěvek >
Myrobalán - kdy zaplodí?, 6.9.2023
Zkraťte si čekání tím, že nahoru na terminál naroubujete něco "kulturního" a necháte si dole jednu nebo dvě větve s myrobalány.
Morela pozdní, 6.5.2023
Máme ji snad desetiletou, loni jsem ji za květu více prostříhal, letos vypadá dost dobře, právě vydatně kvete. Je i na můj vkus dost kyselá, plody jsou velké, úroda bývá stabilní a bohatá. Vyholování mi nepřipadá příliš významné. Využití: Něco se sní... celý příspěvek >
Co je to?, 16.10.2022
I když chybí dostatek informací a foceno je to asi pumpičkou na kolo, vypadá to na ořešák černý (Juglans nigra). Doba je na ně tak akorát, přede dvěma týdny jsem je v Brně sbíral. Rubina i listy mají specifickou kořenitou vůni. Dobře klíčí a sotva... celý příspěvek >
Zesílení podnože, 1.6.2022
Ptal jsem se sice na něco jiného, leč děkuji vám za snahu:-)
Zesílení podnože, 1.6.2022
Myslíte, Lído, že kytky rovněž vnímají pocitovou teplotu? Skutečná teplota kovu i dřeva je v daných podmínkách stejná. Liší se však tepelná vodivost a my to vnímáme odlišně. Odizolování je spíše dobré, aby se to ve větru neodíralo.
Zesílení podnože, 30.5.2022
Zdravím vás s dotazem: Co děláte proto, aby podložka zesílila/ztloustla. Vyroste mi podnož, proutek. Naroubuji. Třeba růže nebo angrešt nebo něco, co má snahu tvořit menší, leč těžší korunku. Podložka však zůstává pozadu a má problém, aby celou kytku... celý příspěvek >
Lze aronii roubovat?, 30.5.2022
Potvrzuji, co se zde píše. Roubuji na červený jeřáb, kterého je po lesích plno, koncem ledna a v únoru do rozštěpu, kopulací, později i za kůru. Chytá ochotně. Černý nahoře roste pomaleji, proto vypadá bizarně. Nicméně kvete a plodí brzy a je jinak... celý příspěvek >
Roubovani angrestu, 30.5.2022
I já roubuji na meruzalku zlatou. Buď koncem zimy nebo na zeleno koncem května, začátkem června. Kvůli tloušťce téměř vždy do rozštěpu. Podobně rybíz na meruzalku. Chytá velmi ochotně. Hezký den
Meruňková jádra zdraví prospěšná?, 13.4.2022
Názory a zkušenosti se různí. Oplivávané (oprávněně) kyanogenní glykosidy tam jsou, ubývají však sušením a tepelným zpracováním. Navíc některé meruňky mají jádra "sladká", jiné hořká. I tam se tedy obsah těch složek bude lišit. Vedle toho je tam... celý příspěvek >
Prosim o identifikaciu "jablcka"?, 20.11.2021
Potvrzuji. Kdoulovec, Chaenomeles. Když na to naroubujete třeba hrušku, máte hezkou bonsai:)
Lipnická švestka, 14.10.2021
Tak mi letos Lipnická nechala ochutnat pět švestek. Byly sice sladké, všechna čest, nicméně půjde a udělá místo jinému stromku. A k příspěvku kousek dále "host - xxx.xxx.55.221, 9.10.2021 7:19" dodám, že ve hnojení bych chybu nehledal. Ta moje rostla... celý příspěvek >
Malinové hornokrajské, 19.9.2021
Souhlasím, zasloužila. Jenže neoživené vlákno odroluje dolů a nikdo si jej nevšimne. Malinové (asi je to ono, popisu odpovídá, nejsem si však jistý, u nás se mu říkalo "sladké") jsem v zimě narouboval z odcházejícího starého stromu. Tak se těším, až... celý příspěvek >
Hrušky 2021, 19.9.2021 Obsahuje fotku
Je tam, jak píšete. Nicméně ještě to není úplně tragické. Kvalita obrázků úměrná nedostatečnému světlu.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika