Chci se napást na zahradě



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 38.100 (?)
4.11.2009 18:44

Moruše může být velká, ale nechá se dobře držet řezem. Na malou zahrádku bych dal osvědčené druhy a odrůdy. Nemůžete mít všechno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 13.9.2009 14:58

Já sklízím od konce května ovocné zimolezy=kamčatské borůvky až do konce června. Od začátku června ranou třešeň, pak pozdnější třešeň ta už trošku chytá červy, pak jahody, koncem července už začínají kiwi=kolomikta, v Srpnu začíná střednězrající kolomikta, v září pozdnězrající, a začínají už i arguty, takže celkově kiwi mám od konce června až do konce září.Ještě si zasadím pozdnější.Chutná mi to a nemám na to alergii.Samozřejmě jablka, hrušky, švestky, ořechy. Ta žlutá stáleplodící malina měla vloni zralé až do listopadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.7 (?), 16.9.2009 1:18

Já určitě doporučím angrešt, který mám z drobného ovoce asi nejraději, a potom ostružiny - prakticky se o ně nemusíte starat a přesto se stále rozrůstají a plodí. Koupili jsme chatu a takový ostružinový keř tam už byl (takže odrůdu nevím), nestaráme se o něj vůbec, přesto stále žene nové a nové výhony a hrozně moc plodí. Letos byly plody velké i přes 3 cm, jako střední jahody! Je to pochoutka. Ale jak tu někdo psal - je důležité nechat je dobře dozrát, tj. když je trháte, brát jen ty co povolí při sebemenším tlaku. Jakmile se ostružina, byť již se zdá černá a zralá, nechce "pustit", pak ji nechte ještě pár dní...
A když už tu mluvíme o tom zobání ovoce, nedá mi to nezmínit, jak vždy když projíždím po nějakých polních silničkách mezi vesnicemi, nechápu, jak lidé nechají padat a hnít výborné ovoce, které roste na stromech podél cest. Já sama vždy jablky, hruškami a švestkami z těchto stromů zásobím celou rodinu, spoustu toho zavaříme, naděláme mošty... bývají tam opravdu výborné odrůdy a je škoda, že prakticky vše to spadá a shnije. A lidé co kolem nich jezdí pak jdou do supermarketu a koupí si jablka a hrušky, často dovezené bůhví odkud, za drahý peníz. Nechápu to. Já vždy takto vyrážím s česáčkem a vracím se s autem plným ovoce a s dobrým pocitem, že aspoň tato část plodů nepřijde vniveč. Zkuste to někdy také a uvidíte, jak chutné je toto přehlížené, a přitom samo se nabízející ovoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.164 (?), 21.9.2009 17:27

Pasení má úspěch, moc dobrý nápad!
Já když vyjdu na zahradu, skoro vždy tam něco je a tak to má být, hned si člověk pojí i zamlsá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.234 (?), 2.11.2009 13:49

Nikde jsem nenašla zmínku o moruši je to stromek ovoce drobné ale výborné akorát tak na zobání.Dřív bylo skoro všude tedˇje to skoro neznámý druh, navíc na podzim vypadá nádherně.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.100 (?), 4.11.2009 12:31

Moruše je bohužel dost velký strom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 38.100 (?), 4.11.2009 18:44

Moruše může být velká, ale nechá se dobře držet řezem. Na malou zahrádku bych dal osvědčené druhy a odrůdy. Nemůžete mít všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.179 (?), 4.11.2009 19:19

Moruše? To je skvělé krmivo pro chovatele kachen.Napadané plody červených moruší vám rychle pomohou uklidit kachny. A dozrávajících plodů je někdy na zemi husto.Jako děti jsme si sladkých plodů užili!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.166 (?), 8.11.2009 15:39

Procházím se listopadovou zahrádkou a říkám si, že je škoda, že teď už není opravdu co zobat. Četla jsem o mišpulích, ale nikdy jsem je nejedla, nerada bych sázela něco, co mi pak nebude chutnat. Nevíte někdo, kde by se daly ochutnat? Prodávají se někde jako ovoce? Rostou někde v přírodě? Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.96 (?), 17.11.2009 11:37

Zdravím, omlouvám se že Vám do toho vztupuji.

Docela se tady ne stránkách chválí zahradnicví ve Velkých Losinách.Letos jsem koupil zahrádku a příští rok bych potřeboval nějaké stromky atd.

Nemá tohle zahradnictví nějaké stránky? Děkuji Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 17.11.2009 12:44

Bohužel nemá.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika