Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Drobné ovoce > Chci se napást na zahradě

Chci se napást na zahradě

host - xxx.xxx.122.179 (?)
4.11.2009 19:19

Moruše? To je skvělé krmivo pro chovatele kachen.Napadané plody červených moruší vám rychle pomohou uklidit kachny. A dozrávajících plodů je někdy na zemi husto.Jako děti jsme si sladkých plodů užili!

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Já doporučuji Kanadskou borůvky, Aronii!..., host, 21.4.2015
Kdyby ta zahrádka byla moje, tak by tam musel b..., vrana , 20.5.2010
My na zahrádce o zhruba30 m2 máme černý, červen..., Markéta , 20.5.2010
Myšpule se jedí až po přejítí mrazem, až jsou h..., host, 14.5.2010
Paní Hanko. O Mišpuli jsem vždycky slyšela jen ..., host, 14.5.2010

host - xxx.xxx.156.247 (?)
31.7.2009 22:08, počet návštěv: 66517
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Mám velikou zahradu a začínám ji pomalu osazovat. Strašně moc mě chybí to, že když se po ní projdu, nemám si čeho zobnout.  Možná mě mnozí chápete, nepatřím k těm, kteří mají rádi ovoce naservírované na stole. Nejvíc mě chutná to přímo utržené.Chystám se koupit angrešty, rybíze, maliník... Místa mám moře. Poraďte co bych tam mohla ještě dát jedlého. A je to jedno, jestli budu sklízet na jaře nebo na podzim. Jsou keře, které třeba vůbec neznám.

Ivana

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.174.166 (?)
31.7.2009 22:11
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Kamčatské borůvky, kanadské borůvky, ostružiny, jostu, muchovník.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.176.18 (?)
1.8.2009 0:38

Arónie, kiwi, rakytník...

Připojit reakci

Ferda Mravenec (1951) - xxx.xxx.250.138 (?)
1.8.2009 8:55

No nevím, aronie nebo rakytník, to si dám jednu kuličku, otřepu se a řeknu: Brrr. Takhle bych si já pasení nepředstavoval.

Já chci taky mít na zahradě stromy a keře tak aby bylo pořád co pojídat.  Dobré je mít tak tři třešně, skorou, střední a pozdní. Když budou dost velké tak máte co pojídat od začátku června do půli července. Bohužel aby je člověk neojedl během jednoho dvou dní, tak musí to být už dost velký strom, tak patnáctiletý. Pak nějakou meruňku a různé švestky, ryngle, broskve, ty pokyzjí zbytek léta. A na podzim začnou dozrávat jablka, hrušky, hrozny. Se skorými jablky nepočítám, ty jsou podle mne dobré jedině tak na kompost. Taky je dobrý záhon měsíčních jahod, ty plodí sice malé jahůdky, ale zato od začátku léta až do mrazů. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.47.145 (?)
1.8.2009 10:39

Náhodou, pěkně zralý rakytník je i celkem chutný. Možná je to o zvyku. Ale na druhou stranu se budete "pást" velmi zdravě. Co třena ještě Kustovnice čínská?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.211.43 (?)
10.9.2009 22:48

Aronii máme už asi 30 let. Každý rok jsme ji nechali ozobat ptákům, protože ji nikdo nejedl. Vloni jsem z ní udělala pečený čaj s přídavkem jablek, švestek atd. a taky rumu. Každému kdo ochutnal, chutnal. Nezůstala pro ptáky ani kulička.

Připojit reakci

Skála Pavel (336) - xxx.xxx.161.138 (?)
2.8.2009 22:58

Ivano! Klepla jste na moji notu. Nerozumím lidem, kteří si pořídí domek se zahradou, vykácí všechno co tam rostlo, založí trávník, bazén a různé architektonické výstřelky včetně jezírka uprostřed trávníku se skalkou v japonském stylu a obloukovým mostkem, který vede od nikud nikam. Máte pravdu, že na zahradě je třeba najít vždy něco na zobnutí. Jsou sice "extra zdravé" druhy ovoce, ale nebývají chutné, nebo se těžko pěstují. Poradil bych maliny. Ty remontující se zobají do podzimu. Na př. odrůda Heritage, či Tulamen. Ranná broskev Harbinger - zraje po třešních. S třešněmi opatrně. Mají moc přátel mezi špačky a mnohdy na nás nezbydou dřív, než mají čas dozrát. Angrešt, rybíz a jahody (třžeba stáleplodící). Když se povedou meruňky, nejsou k zahození. Jsou citlivé na chlad a choroby. Odrůda Bergeron se mi osvědčila jako odolnější. Jablka na málo vzrůstných podnožích - ze stromu se dá jíst odr. Julia. Hrušek, švestek a slív je k dostání široký sortiment. Borůvky (Kanadské) se mi nedaří. Mají specifické požadavky na půdu, ale t. zv. Kamčatské (zimolez) jsou prvním ovocem roku. Zrají v květnu a pozor přezrálé opadávají. Tak dobrou chuť.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.150.228 (?)
3.8.2009 21:15

Doplňím ještě jahody a Amelanchier-muchovník. Zimolez kamčatský mi nechutná. Takže první ovoce v roku-jahody, pak třřešně, rybíz bílý skorý, angrešt (a josta), rybíz černý a červený, bílý pozdní, to už jsou i maliny a ten muchovník. Pokračuje to meruňkami, broskvemi, letními jablky a hruškami, apak i víno a pak už klasický podzim. Kiwi mi ještě neplodilo, stějně tak schizandra a kustovnice-povím vám za rok :)

Připojit reakci

MIRDA (3079) - xxx.xxx.93.15 (?)
3.8.2009 21:44
pokud chcete neco mene obvykleho, zkuste muďoul-Asimina triloba, chutna po exotickem ovoci...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.18.164 (?)
4.8.2009 10:16

S rakytníkem je problém, roste moc vysoko a i široko.Počkejte si až namnožíme zakrslé finské, švédské a ruské odrůdy.
Někomu nechutná, nojo, on je kyselý, já ho obírám do malé skleničky a vrstvu vždy posypu pískovým cukrem a další asi 1cm vrstvu a zas trochu cukru. plné skleničky dám do ledničky do +4 stupně. Za 10-14 dní pustí štávu. pak je lžičkou pojídám a je to tak dobré, že něco takového se jen tak nenajde.
zimolez nechutná tomu, kdo má špatnou odrůdu.=kamčatská neb jarní borůvka. Vyhodit a reklamovat, dát jinou.
Já mám kiwi podle druhu zralé od konce července do konce září, a moc mi chutnají. jen to chce opěrné konstrukce, neb pustit na strom.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.150.228 (?)
9.9.2009 20:55

Můžete poradit, která odrůda kiwi dozrává již konccem června? Nebo je to druh chinensis?(na ten je u mě moc zima)

Připojit reakci

4.8.2009 21:27

konečně správné téma.  Chce to sázet různé ovoce a různé odrůdy, rané,pozdní, aby bylo stále co zobat.V západních zemích ted frčí ovocný park, kam může každý a obere si co sní.Tak nejen pro sebe ale pro každého.

Připojit reakci

9.9.2009 21:14

To je ale moc hezká móda, už aby to frčelo i u nás. Na podobný park (no, park, travnatý plac se stromy) si vzpomínám z dětství. Bylo to u tetičky v Praze, rostly tam hrušně a myrobalány a já, děvče z venkova, kde bylo všeho ovoce dost, jsem tam moc ráda chodila a tím ovocem jsem se cpala . Tak mě napadá, že je to dobrá inspirace, že na nějaký neudržovaný plácek v okolí zkusím něco zasadit. Takové podzimní velkoplodé ostružiny nepotřebují žádnou péči, ty by mohly přežít... Hanča

Připojit reakci

host - xxx.xxx.61.56 (?)
4.8.2009 21:41

Na pastvu by se hodila i třeba lucerka.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.143.205 (?)
5.8.2009 7:05

ha, ha tak po vojtěšce se mi zrovna nestýská.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.237.185 (?)
8.9.2009 2:26

podobné chystám i já.tak z keřů třeba: angrešty, rybéze,malina, ostružina,kiwi, klanopraška čínská, různé borůvky, kustovnice čínská, rakytník řešetlákový, muchovník,jako keř je i černý jeřáb-aronie, jinak stromek.

ve spojení se zeleninou a stromovím je pastva zaručena.nezminuji vše, co se dá též jíst, ale na to se neptáte.a kde že se to budete popásat?

zdar pavel

Připojit reakci

host - xxx.xxx.156.247 (?)
8.9.2009 10:37

Chvíli byla na zahradě pauza, nebylo tam žádné ovoce k jídlu. Tak jsme pomohli sklízet švagrové ringlu.  Samozřejmě přímo ze stromu, to je jinší chuť! Potom zarodili mladé švestky. Dva stromečky jsme pojídáním sklidili do mrtě.  Ožírala celá rodina. Tak se mě to líbí, tak chci, aby to fungovalo na naší zahradě.Na pozdnější švestky si musíme počkat. Takže teď momentálně zas není co zobat. Mohly být jablíčka, ale stromky jsou takoví chudáčci, že budeme muset zasadit jiné. Beztak jsme vybrali špatné stromky. Bydlíme na vysočině.

Ivana

Připojit reakci

host - xxx.xxx.6.16 (?)
8.9.2009 12:39

Ještě bych doplnil velkoplodé ostružiny.Některé zrají v září a říjnu.Je to vcelku plevel, ale za každou trošku péče se odmění velkými plody.Pak by mohla být zajímavá mišpule, jedlá až po přejití mrazem.Pepík

Připojit reakci

8.9.2009 15:36

Můžu se zeptat, která odrůda ostružin zraje až v říjnu? Jsou beztrnné? A nenamrzají jim plody? Mám zahradu na Vysočině a ještě k tomu v mrazové kotlině, ale zobat něco ještě takhle pozdě by mě moc lákalo! Hanča

Připojit reakci

Honza Petrů (147) - xxx.xxx.215.123 (?)
8.9.2009 16:18

ostružiny sklízíme už asi 3 týdny, postupně dozrávají a jsou obrovské a super sladké!

musíte ostružinu velice jemně chytnout a kdyz spadne do ruky tak je akorát, jinak ještě nechat dojít! ale ty "hotové" stojí opravdu zato!

odrůdu nevím, ale nedá se to s těmi malými co plodí v létě srovnat, tohle je skutečná lahůdka!

máme to v polostínu a tak to sklízíme každý rok snad měsíc průběžně, na zobání na zahradě ideální!

ještě doporučuji žluté maliny, při dostatečném hnojení a pravidelné zálivce sklízíme velké sladké plody od června do října

odrůdu taky nevím ale...

Připojit reakci

8.9.2009 19:30

Takže to není speciální pozdě plodící odrůda. Ostružiny jsem sázela loni, letos už se pasu, ale jsem zvědavá, jak dlouho vydrží. Ty maliny, které plodí na jednoletých výhonech, loni zmrzly už v září, tedy ne celé maliny, ale plody. Hanča

Připojit reakci

Honza Petrů (147) - xxx.xxx.215.123 (?)
8.9.2009 19:50

pokud myslíte ostružiny, tak ty má třeba sousedka taky, ale jinou odrůdu, plodí o měsíc dříve a podstatně menší plody... my máme přes 2cm velké ostružiny a to je vážně lahůdka

to odrůdu určitě někdo bude vědět

dneska jsem natrhal další misku plnou ostružin a spoustyyy jich tam ještě dozrávají

Připojit reakci

8.9.2009 20:00

Ta moje má taky takhle velké plody a první dozrály koncem srpna, teď má pořád ještě hodně červených. Hanča

Připojit reakci

host - xxx.xxx.6.34 (?)
8.9.2009 21:29

Loni jsem sklízel přímo z keře modrou révu Boskoop Glory ještě koncem října.Přešla několika ranními mrazy ale jedlá byla pořád.Dozrála a zesládla už před příchodem mrazíků.Pak už jenom visí...

K těm ostružinám, nejranejší je asi odrůda Wilsonův raný (nebo taknějak).Já jsem ji vyhodil, nějak mne nezaujala.U ostatních je dozrávání plodů roztaženo do poměrně dlouhé doby.Po zmrznutí už dále dozrávat nebudou.Pepík

Připojit reakci

host - xxx.xxx.46.80 (?)
15.11.2009 0:02

Je to věc chuti nás všech. Mě zimolezy chutnají. Rakytník přijde vhod v chladných dnech, je osvěžující. Nakonec nepohrdnu ani mišpulemi. Jsou pikantní jakmile zhniličkovatí.  Baštím i malvičky jeřábu muku. bezvadně mírně sladké, moučné, se slabým mandlovobanánovým aroma. Rostou v jednom parku. Lidi na mě vždycky čumí...:-D

zkrátka nemusí být všechno výrazně sladké a výrazně šťavnaté.

Juraj Kafka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.151.38 (?)
8.9.2009 22:05

Přiznám se, že taky si raději utrhnu na zahradě přímo ze stromu, než bych konzumoval už načesané z talíře.Taky jsem byl zklamaný, když bylo léto, a na zahradě nebylo do čeho ďobnout.Většina ovoce zraje koncem léta a na podzim.Proto jsem vzal povahu zahrady do svých rukou.Mám sice malou zahradu, ale chci mít odrudovou rozmanitost.Z prvního ovoce mám třešně Rivan, Těchlovan,Regina.Následují meruňky Orangored, Bergeron.Pak švestky (mám 14 odrud) Topfirst zraje v polovině července až po nejpozdnější kolem 12.řijna zraje Prezenta.Vždy po jednom stromu, ale kontinualně tři měsíce mám švestky.Hrušky 10 odrud.Od ranější Isoldy asi10.8 po zimně dozrávající Bohémie.Nyní dozrává réva 12 odrud po jednom keři.Některé stromky jsem teprve letos zasadil, a na jejich ůrodu si budu muset počkat.Ale rád chodím po zahradě a dívám se jak to roste co tomu chybí, nebo naopak která haluz nadbývá a třeba ji odstranit popř vyvázat.

rostislavik

Připojit reakci

Martin (978) - xxx.xxx.97.44 (?)
9.9.2009 20:10

Taková malá zahrádka, že?

Martin

Připojit reakci

host - xxx.xxx.151.38 (?)
9.9.2009 20:59

Martine zdravím.Cítím ale z Vaších slov trocha ironie.Opravdu mám malou zahrádku.Už se horho těžko hledá přijatelné místo na nový stromek.Mimo to všechny stromky mám na zakrslých, málovzrůstných podnožích.

rostislavik

Připojit reakci

9.9.2009 21:03

Ale v pohodě, já taky hospodařím na 8 arech a stromků mám dle své ženy víc než dost...
Martin

Připojit reakci

host - xxx.xxx.204.95 (?)
9.9.2009 21:59

Relativně nedávno jsem hodně předělával zahradu, ale v současné době mám od začátku června do konce října pouze vlastní ovoce (a zeleninu) a ještě mrazím a rozdávám přebytky. Přitom zahrada je relativně malá.

Začíná to ředkvičkami, nic se mi nepovede vypěstovat dřív, pak

jahody (Elsanta),

meruňky (Leskora, hodně raná),

rybíz, angrešt (Rokula),josta,

švestky (Čačanská Lepotica),

borůvky (Berkeley a Heidi (Starkl)),ostružiny,

vinná réva (Prim, Olšava),

rajčata a jablka (Dezert, Šampion, Spartan)

Podle úrody jablek většinou záleží, kdy zase začnu ovoce kupovat.

Nejvíc překvapily ostružiny, z jednoho keře jsem schopen sklízet skoro měsíc tolik, že se to nedá sníst..

Připojit reakci

vrana (171) - xxx.xxx.18.164 (?)
13.9.2009 14:58

Já sklízím od konce května ovocné zimolezy=kamčatské borůvky až do konce června. Od začátku června ranou třešeň, pak pozdnější třešeň ta už trošku chytá červy, pak jahody, koncem července už začínají kiwi=kolomikta, v Srpnu začíná střednězrající kolomikta, v září pozdnězrající, a začínají už i arguty, takže celkově kiwi mám od konce června až do konce září.Ještě si zasadím pozdnější.Chutná mi to a nemám na to alergii.Samozřejmě jablka, hrušky, švestky, ořechy. Ta žlutá stáleplodící malina měla vloni zralé až do listopadu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.248.7 (?)
16.9.2009 1:18

Já určitě doporučím angrešt, který mám z drobného ovoce asi nejraději, a potom ostružiny - prakticky se o ně nemusíte starat a přesto se stále rozrůstají a plodí. Koupili jsme chatu a takový ostružinový keř tam už byl (takže odrůdu nevím), nestaráme se o něj vůbec, přesto stále žene nové a nové výhony a hrozně moc plodí. Letos byly plody velké i přes 3 cm, jako střední jahody! Je to pochoutka. Ale jak tu někdo psal - je důležité nechat je dobře dozrát, tj. když je trháte, brát jen ty co povolí při sebemenším tlaku. Jakmile se ostružina, byť již se zdá černá a zralá, nechce "pustit", pak ji nechte ještě pár dní...
A když už tu mluvíme o tom zobání ovoce, nedá mi to nezmínit, jak vždy když projíždím po nějakých polních silničkách mezi vesnicemi, nechápu, jak lidé nechají padat a hnít výborné ovoce, které roste na stromech podél cest. Já sama vždy jablky, hruškami a švestkami z těchto stromů zásobím celou rodinu, spoustu toho zavaříme, naděláme mošty... bývají tam opravdu výborné odrůdy a je škoda, že prakticky vše to spadá a shnije. A lidé co kolem nich jezdí pak jdou do supermarketu a koupí si jablka a hrušky, často dovezené bůhví odkud, za drahý peníz. Nechápu to. Já vždy takto vyrážím s česáčkem a vracím se s autem plným ovoce a s dobrým pocitem, že aspoň tato část plodů nepřijde vniveč. Zkuste to někdy také a uvidíte, jak chutné je toto přehlížené, a přitom samo se nabízející ovoce.

Připojit reakci

21.9.2009 17:27

Pasení má úspěch, moc dobrý nápad!
Já když vyjdu na zahradu, skoro vždy tam něco je a tak to má být, hned si člověk pojí i zamlsá.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.234 (?)
2.11.2009 13:49

Nikde jsem nenašla zmínku o moruši je to stromek ovoce drobné ale výborné akorát tak na zobání.Dřív bylo skoro všude tedˇje to skoro neznámý druh, navíc na podzim vypadá nádherně.Jarka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.153.100 (?)
4.11.2009 12:31

Moruše je bohužel dost velký strom

Připojit reakci

jirilan (730) - xxx.xxx.38.100 (?)
4.11.2009 18:44

Moruše může být velká, ale nechá se dobře držet řezem. Na malou zahrádku bych dal osvědčené druhy a odrůdy. Nemůžete mít všechno.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.122.179 (?)
4.11.2009 19:19

Moruše? To je skvělé krmivo pro chovatele kachen.Napadané plody červených moruší vám rychle pomohou uklidit kachny. A dozrávajících plodů je někdy na zemi husto.Jako děti jsme si sladkých plodů užili!

Připojit reakci

8.11.2009 15:39

Procházím se listopadovou zahrádkou a říkám si, že je škoda, že teď už není opravdu co zobat. Četla jsem o mišpulích, ale nikdy jsem je nejedla, nerada bych sázela něco, co mi pak nebude chutnat. Nevíte někdo, kde by se daly ochutnat? Prodávají se někde jako ovoce? Rostou někde v přírodě? Hanča

Připojit reakci

host - xxx.xxx.202.96 (?)
17.11.2009 11:37

Zdravím, omlouvám se že Vám do toho vztupuji.

Docela se tady ne stránkách chválí zahradnicví ve Velkých Losinách.Letos jsem koupil zahrádku a příští rok bych potřeboval nějaké stromky atd.

Nemá tohle zahradnictví nějaké stránky? Děkuji Zdenek

Připojit reakci

17.11.2009 12:44

Bohužel nemá.
Martin

Připojit reakci

host - xxx.xxx.180.2 (?)
17.11.2009 13:32

Dobrý den. Pravděpodobně se jedná o pobočku firmy Sempra Praha, ta svoje stránky má a tuším, že tam mívá i nabídku z Velkých Losin. Je to ale výzkumný ústav, nikoli zahradnictví, i když prodej mají. Stanislaw

Připojit reakci

17.11.2009 18:18

Děkuji.

Něco jsem vybral, rád bych koupil vše najednouna jednom místě, ale to se asi nepodaří.

Jablka-Rubín, Topaz

Třešeň-Burlat (podnož Colt)

Švestka-Chrudimská

Maliny-Ada, Madea

Rybíz-bílí-Jantar, červený-Losan, černý (potřeboval bych poradit nějakou sladkou odrůdu)

Angrešt-Invicta, Prima,Karát, Remarka

Ostružina??

Vše jsem vybral tady na webu, tak doufám, že nešlápnu vedle.

Nějaké jabloně a meruňku už tam mám.

Už se těším, až se také "napasu na zahradě"

Zdenek

Připojit reakci

17.11.2009 19:05

Doporučuji pořídit si ještě hrušeň, třeba dicolor. Aromatická zimní odrůda.
Martin

Připojit reakci

17.11.2009 21:05

No hrušeň zrovna nemusím, ale díky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.144.178 (?)
25.11.2009 18:02

třešeň potřebuje opylovače, nebo ne?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.180.2 (?)
26.11.2009 20:20

Třešně jsou cizoprašné, ale dají se opylovat do vzdálenosti 100 metrů, takže stačí se zeptat sousedů jakou mají odrůdu a pořídit si jinou a tak se úroda zvýší nejen vám, ale i sousedům.  Gerlinda

Připojit reakci

Miloš Vysloužil (15561) - xxx.xxx.65.50 (?)
26.11.2009 20:40

Třešně opyluje hmyz, u nás převážně včely, opylovač může být i dál než 100 metrů, ony dolétnou. Rozšiřuje se i nabídka samosprašných odrůd Stela, Halka, Lapins)

Připojit reakci

31.12.2009 13:57

ted se pasu jen na mišpulích, ale je to takové nic plné pecek. jinak tahám jabka a hrušky ze sklepa a občas se něco koupí.Z léta je mnoho kompotů a džemů, každý má cedulku s datumem, necháváme je nejdéle dva roky, většinou se do té doby sní neb rozdají, jinak se vyhodí.Nejrychleji zmizel syrup z rakytníku, každý by ho chtěl hektolitr, prodávají ho levně v Kruhu semily, my děláme svůj.Ted přisazuji rakytníky, které se už dají jíst ze stromu, a jsou sladké, zas další pasení bude.

Připojit reakci

Ella (221) - xxx.xxx.48.29 (?)
31.12.2009 16:23

Zdravím všechny, také mám malou zahradu a pěstuji různé ovoce které mlsáme od jara do zimy, nemám moc místa, tak mám od každého stromu tak tři odrůdy které dozrávají po sobě, mám borůvky, jahody(měsíční jsou také vekloplodé, foto)meruňky, broskve,jablka, nektarinky,jostu, rybíz,angrešt, maliny,ostružiny, slívy,révu a letos na jaře jsem koupila kumoi a hned rodilo a bylo výborné, sna.žímse kupovat druhy které rodí postupně a maliny, jahody(stáleplodící)Také mezi tím máme k zobání různou zeleninu-ředkvičky, hrášek,rajský, papriky ap... Když přijedou děti, tak první obejdou zahrádku a ochutnají, co zrovna dozrálo, také přemýšlím, co příští rok ještě dalšího vysadím, E

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

zanpets (391) - xxx.xxx.146.129 (?)
6.1.2010 15:07
no ja opravdu pripojim ke klasicke zahrade.,... trosku popisu babicccinou zahradku jizni strany na sever... nejprvne byly ve predu krasne kvetiny... letnicky, trvalky a cibulnate,,,napriklad. pivonky, lupina, tulipany, lilie, proskurniky a mesicek.a jine... pak nastupovala zeleninova cast se zeleninou co ma rychlovku.. myslim tim salaty, rekvicky, okurky apod, za tim byla cast pro dele trvajici zeleninu jako je zeli kvetaky a podobne.., a za tim se rysoval obrovsky ovocny sad... skoro vse vysokokmeny a libove chute,,ted jsem moc nenatrefila na plod ktery by se vyrovnal chuti a vuni tem starym..a bylo to v dlouhych 5ti radach a mezi řadama byla plocha s travou na seno.,,,,ze predu zacinali nejdrive konzumentni ovoce a smerem do zadu bylo nejpozdejsi... a ulozeno to bylo strom, kerik, strom, kerik dr.ovoce,,, a na stodole se plazilo hroznove vino a za sadem bylo policko na krmivo pro ptaky napriklad kukurice, slunecnice a ruzne... no nadhera... doufam ze jste si to dokazali take predstavit... ale zahrada neni moje,,, tak ted tam neni zaden strom, zadna zelenina ani kvetiny.. co tam je ted... je bazen, thuje, vysoke traviny a kere bez jedlych plodin... ale jak se rika kazdymu se asi libi neco... ale slychavam spoustu tech mladych... ze sady delaji jen bordel a kdo ma porad sbirat opadane ovoce.. ze to daji radeji pryc a ze si to koupi v obchode a bez prace..ze zahrada slouzi k odpocinku a ne k praci... ja jsem zase nazoru, ze zahrada vam nekdy pomuze vic nez utracet penize za hodiny v posilovne...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.183.242 (?)
13.1.2010 10:30

Moje řeč.

Připojit reakci

m3f (5597) - xxx.xxx.155.12 (?)
13.1.2010 10:34
Jakou odrůdu Kiwi a révy to máte?
Připojit reakci

13.1.2010 19:56

Kiwi je odrůda Actinida Arguta, mrazuvzdorné a samosprašné, rodilo hned druhý rok, révu mám ve skleníku jednu skleníkovou a druhou venkovní a obě tam jdou dobře a hodně rodí ale odrůdy nevím.

Připojit reakci

14.1.2010 22:49

V doporučeních chybí, dle mého, velkoplodá meruzalka, zraje červenec, srpen, dobrá syrová, na buchtách skoro jako borůvky, velice nenáročná, na jaře když kvete příjemně voní. Syn se také pase celé léto až do zámrzu na brokolici (vařenou nemá rád), po vyříznutí první nechám rostlinu na záhoně, dorůstají postupně malé a na ačokči. Také mrkev snědená přímo na zahradě nemá chybu.

Připojit reakci

17.1.2010 23:20

Gratuluji, ela.  Ta aktinidia arguta má pěkné plody na vašem snímku.Myslím, že to je asi odrůda weiki. Já mám nasbíráno už přes 50 odrůd aktin.Plodí mi už desítky let a moc mi chutnají.
Moje zrajou některé už koncem června a od té doby různé jiné až do říjen-listop.Jíme především čerstvé, ale děláme i kompot nebo džem.
Je to kus práce posbírat tolik sazenic a čekat než to vyroste.

Připojit reakci

19.1.2010 0:50

To jsem ráda, že jste mi napsal(a) jakou mám vlastně odrůdu, ze zahradnictví mi napsali jenom že to je aktinidia arguta, rodilo hned druhý rok a má vždycky hodně plodů, mám čtyři keře a pak mám červené Ken´s red portos, dvě samičí rostliny a jednu samčí, mám je dva roky a ještě nerodily, samec moc neroste, taky jsem si nějaké ty arguty sama namnožila, chytly se všechny, taky vůbec nestříhám, bojím se abych keře nezničila, letos prvně jen asi tři větvičky, budu ráda, za každou vaší radu, měla jsem velké problémy s Lalokonoscem, napadl mi keře, nemohla jsem se ho zbavit, to musí být krása když máte tolik druhů, mě se líbí i kiwi v květu, ráda se podívám na nějaké fotky. E

Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.168 (?)
14.5.2010 10:23

Paní Hanko. O Mišpuli jsem vždycky slyšela jen v legrandách o Jerrym a Tomovi (aspoň myslím), ale teď, se změnou bydliště jsem zjistila, že jseou skutečné. V Sobotíně (15 km za šumperkem směr Ostrava) je nádherný, i když dosti zanedbaný park, kde roste i mimo jiné nádherné a obrovité dřeviny i mišpule. Dozrávají na podzim, jako jabka a chodíme tam na ně. Děti věří, že jsou kouzelné a my si jednu dvě zobneme, pokřivíme pusy, jak jsou trpké a věříme... vlastně taky, že jsou kouzelné. Hlavně zdravé.
 Janča

Připojit reakci

14.5.2010 11:03

Myšpule se jedí až po přejítí mrazem, až jsou hniličkovaté. Elena

Připojit reakci

host - xxx.xxx.108.97 (?)
13.5.2010 16:51

Milá Ivano, mluvíš mi z duše! Zahrada má být potěcha pro oko, pro duši i pro žaludek. Taky nerozumím těm sterilním zahradám s hromadou nejrůznějších rostlin, které jsou z pohledu mého žaludku úplně k ničemu, ale hlavně že to dobře zní a navrhoval to architekt.. Anebo je tam jen třikrát týdně sekaný trávník... (Nezapomeňme, že Britové (nebo spíš Angličani) jsou přeborníky v pěstování trávníků (no však taky mají ideální klima), ale zároveň u správného anglického domu nikdy nechyběla zeleninová zahrada! (tím nemám ani tak na mysli ty papírové domečky o zastavěném půdorysu 50m2)

Budujeme dům a už teď vím, že v zahradě budou jako živý plot maliny, ostružiny a rybíz všech barev, před západní a východní okna přijde nějaký dobrý ovocný strom  (v létě stíní, v zimě ne - úžasná moudrost našich předků), taky tam někde možná bude meruňka (i když nevím, co řekne té mizerné půdě s převahou jílu), brala bych i moruši, na pergolu fíkovník a mrazuvzdorné kiwi a samozřejmě přiměřené místo pro kořenící byliny (petržel, bazalku, tymián, mátu, rozmarýn, šalvěj...)  už se těším jako malé dítě.

Přeji zdar při realizaci!

Připojit reakci

Markéta (4) - xxx.xxx.46.247 (?)
20.5.2010 13:03

My na zahrádce o zhruba30 m2 máme černý, červený, žlutý rybíz, jostu, bílý a červený angrešt, jahody, maliny žluté i červené, ostružiny, hrášek, koktejlová rajčata, těch máme asi 6 druhů, třešně a teď budu vysazovat brusinky a 2 druhy kiwi. Pořád, tedy od konce května až do října je co ďobat.

Připojit reakci

20.5.2010 20:42

Kdyby ta zahrádka byla moje, tak by tam musel být ještě ovocný zimolez a z kiwi hlavně kolomikta.Na argutu tam asi moc místa nezbude.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.157.2 (?)
21.4.2015 9:19
Já doporučuji Kanadskou borůvky, Aronii!
Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Jahody hnojivo822.1.2018281
Ostružina Karaka Black1618.1.201813822
Sázet kiwi? určitě ano, je to nejzdravější ovoce na světě1718.1.20181745
Kdy řízkovat meruzalku518.1.2018461
Čím hnojit rakytník?1015.1.2018674
Angrešt710.1.2018587
Rozměry josty1410.1.2018890
Odkopek angrestu410.1.2018442
Kiwi zazimování53.1.2018774
Zahradnictví zoja241.1.201821137
Angrešt Xenia210.12.2017671
Aronie127.12.20171307
Sklizeň rakytníku26.12.2017405
Muchovník144.12.20172916
Jak poznat samce a samici kiwi a o jaký druh jde 32.12.2017475
Rez moruse trnavskej po vysadbe428.11.2017455
Muchovník924.11.20171041
Hloh 2718.11.201720100
Černy jeřab (Aronie)12318.11.2017205477
Jeřáb Kubovaja - zkušenosti?817.11.2017809
Kanadské borůvky - pěstování15416.11.2017356355
Jahody - zahuštění porostu214.11.2017646
Jahody - inzercia - čo na to poviete? 1014.11.20177925
Muchovník olšolistý - Martin (Amelanchier alnifolia), kde sehnat v r. 2014712.11.20176369
Ostruzinojahoda52.11.20171016
Co je Vierbeere?1129.10.20179774
Založení sazenic na 3 dny425.10.2017544
Angrešt a rybíz 20177124.10.201715478
Velké ostružiny315.10.2017931
Šípky1114.10.20174267
Stáleplodící jahody a ostatní jahody blízko sebe?558.10.201766897
Plodnost kamčatské borůvky1086.10.2017218518
Spravne zalozenie jahodoviska, vase skusenosti196.10.20172269
Padlí na rezistentních odrůdách angreštu586.10.201741886
Muchovník - usychání 82.10.20171359
Mam ted zklizenou Aronii a nevim zda je jedla...161.10.20174838
Napadené jahody - plíseň + molice430.9.2017476
Je to trnka? 229.9.2017483
Kustovnice = goji1526.9.20173410
Srozumitelný návod pro řez a rozmnožování kanadských borůvek1225.9.20172425
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Kvalitní krmivo21.1.2018
Čmelíci - sirné knoty20.1.2018
Kvalitní krmivo20.1.2018
Kohout a co teď?20.1.2018
Kvalitní krmivo19.1.2018
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů