Chci se napást na zahradě



host - 18.164 (?)
21.9.2009 17:27

Pasení má úspěch, moc dobrý nápad!
Já když vyjdu na zahradu, skoro vždy tam něco je a tak to má být, hned si člověk pojí i zamlsá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 13.9.2009 14:58

Já sklízím od konce května ovocné zimolezy=kamčatské borůvky až do konce června. Od začátku června ranou třešeň, pak pozdnější třešeň ta už trošku chytá červy, pak jahody, koncem července už začínají kiwi=kolomikta, v Srpnu začíná střednězrající kolomikta, v září pozdnězrající, a začínají už i arguty, takže celkově kiwi mám od konce června až do konce září.Ještě si zasadím pozdnější.Chutná mi to a nemám na to alergii.Samozřejmě jablka, hrušky, švestky, ořechy. Ta žlutá stáleplodící malina měla vloni zralé až do listopadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.7 (?), 16.9.2009 1:18

Já určitě doporučím angrešt, který mám z drobného ovoce asi nejraději, a potom ostružiny - prakticky se o ně nemusíte starat a přesto se stále rozrůstají a plodí. Koupili jsme chatu a takový ostružinový keř tam už byl (takže odrůdu nevím), nestaráme se o něj vůbec, přesto stále žene nové a nové výhony a hrozně moc plodí. Letos byly plody velké i přes 3 cm, jako střední jahody! Je to pochoutka. Ale jak tu někdo psal - je důležité nechat je dobře dozrát, tj. když je trháte, brát jen ty co povolí při sebemenším tlaku. Jakmile se ostružina, byť již se zdá černá a zralá, nechce "pustit", pak ji nechte ještě pár dní...
A když už tu mluvíme o tom zobání ovoce, nedá mi to nezmínit, jak vždy když projíždím po nějakých polních silničkách mezi vesnicemi, nechápu, jak lidé nechají padat a hnít výborné ovoce, které roste na stromech podél cest. Já sama vždy jablky, hruškami a švestkami z těchto stromů zásobím celou rodinu, spoustu toho zavaříme, naděláme mošty... bývají tam opravdu výborné odrůdy a je škoda, že prakticky vše to spadá a shnije. A lidé co kolem nich jezdí pak jdou do supermarketu a koupí si jablka a hrušky, často dovezené bůhví odkud, za drahý peníz. Nechápu to. Já vždy takto vyrážím s česáčkem a vracím se s autem plným ovoce a s dobrým pocitem, že aspoň tato část plodů nepřijde vniveč. Zkuste to někdy také a uvidíte, jak chutné je toto přehlížené, a přitom samo se nabízející ovoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.164 (?), 21.9.2009 17:27

Pasení má úspěch, moc dobrý nápad!
Já když vyjdu na zahradu, skoro vždy tam něco je a tak to má být, hned si člověk pojí i zamlsá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.234 (?), 2.11.2009 13:49

Nikde jsem nenašla zmínku o moruši je to stromek ovoce drobné ale výborné akorát tak na zobání.Dřív bylo skoro všude tedˇje to skoro neznámý druh, navíc na podzim vypadá nádherně.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.100 (?), 4.11.2009 12:31

Moruše je bohužel dost velký strom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 38.100 (?), 4.11.2009 18:44

Moruše může být velká, ale nechá se dobře držet řezem. Na malou zahrádku bych dal osvědčené druhy a odrůdy. Nemůžete mít všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.179 (?), 4.11.2009 19:19

Moruše? To je skvělé krmivo pro chovatele kachen.Napadané plody červených moruší vám rychle pomohou uklidit kachny. A dozrávajících plodů je někdy na zemi husto.Jako děti jsme si sladkých plodů užili!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.166 (?), 8.11.2009 15:39

Procházím se listopadovou zahrádkou a říkám si, že je škoda, že teď už není opravdu co zobat. Četla jsem o mišpulích, ale nikdy jsem je nejedla, nerada bych sázela něco, co mi pak nebude chutnat. Nevíte někdo, kde by se daly ochutnat? Prodávají se někde jako ovoce? Rostou někde v přírodě? Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.96 (?), 17.11.2009 11:37

Zdravím, omlouvám se že Vám do toho vztupuji.

Docela se tady ne stránkách chválí zahradnicví ve Velkých Losinách.Letos jsem koupil zahrádku a příští rok bych potřeboval nějaké stromky atd.

Nemá tohle zahradnictví nějaké stránky? Děkuji Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 17.11.2009 12:44

Bohužel nemá.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika