Sklizeň česneku 2018



host - 220.5 (?)
19.6.2018 11:19

Taky už mám sklizeno, je to o 3 týdny dřív. Na listech byla nějaká rez a po deštích pořád mokrá zem, že jsem neriskovala plíseň a radši ho vyryla. Byl v pohodě, velikost asi jako loni sklizený v polovině července.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 18.6.2018 22:32
Česnek mám relativně zdravý, ale bude výrazně menší, než loňský. Zaléval jsem, hnojil atd. Podle mně vegetoval moc rychle, díky teplu a suchu. Sklízet budu do dvou týdnů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 19.6.2018 7:44

Sadil jsem 5 odrůd - do poloviny května porosty perfektní; od té doby špatný - rostliny slabé, polehlé, některé uhnilé. Byly mořeny, dle potřeby zalévány, odplevelovány, meziřadí kypřeno. Tak letos nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.235 (?), 19.6.2018 7:57

Nemůže být všechno takové, jak letošní násada na stromech. Ale jsem rád, že letošní česneky nejsou jen a pouze výsledkem mého šlendriánu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 19.6.2018 8:37

U mě se také jeho stav radikálně zhoršil po květnových deštích, nějak mu to zamokření nesedlo.

to Kuky - napiště pak, jak dopadl Karel IV, jestli ho mám zkusit. Momentálně mixuju Dukát, Štěpán, Havran, Havel a několik dalších "Kozáků"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 19.6.2018 10:53

u mňa vyzerá cesnak asi takto, stále prší a padali aj krúpy, teda vedľa cibuľa je v biednom stave. aj burine sa celkom darí, ale už s ňou nebudem nič robiť do zberu... odrody havran (asi, mám to od rodiny) a "slovenský paličiak" (stredný riadok) kúpený na trhu ako "sadba" a teta mi to s takou istotu povedala, že som nemal chuť oponovať. má 6 veľkých strúčkov v hlavičke a babky ho hodnotili lepšie ako havran, mne sa zase viac pozdáva havran.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.5 (?), 19.6.2018 11:19

Taky už mám sklizeno, je to o 3 týdny dřív. Na listech byla nějaká rez a po deštích pořád mokrá zem, že jsem neriskovala plíseň a radši ho vyryla. Byl v pohodě, velikost asi jako loni sklizený v polovině července.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 19.6.2018 18:04

Za posledních 5 roků se mi sklizeň česneku postupně přesunula z 20. července na loňského 5. července. Sázím minimálně 20 roků stále stejnou "svoji" odrůdu, která je v mých podmínkáích nepřekonatelná co do výnosu, zdravotního stavu a délky doby skladovatelnosti.. Dnes dávám česneku ještě jeden týden, maximálně dva týdny, což bude zase o nějakých pár dní až týden dříve, než byla sklizeň loňského roku. Jsem zvědavý, jestli se tohle zkracování vegetační doby zastaví, nebo zda bude i nadále pokračovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 5.7.2018 14:27

Začínám sklízet, letos velikost XXL opět bez moření sadby, bez dodatečné zálivky i bez hnojení.

Hurá, jde se sklízet
Hurá, jde se sklízet
xxl
xxl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.138 (?), 5.7.2018 18:28

Zavidim cesnek mate nadherny ja sadila cesnek kde se dalo tak krasne v radcich ho nemam.Par jich mam taky slusnych ale nic moc vetsina jakoby odesla nikde po nich ani stopa.treba obrazi pristi rok.Pestuji ovocne stromky a pod nimi mam zasazene vsechno mozne vytahnu jen plevele a samo mi tam vsechno vysemeni.Kopr, petrzel,petrzelka ruzne caje medunka mata libecek atd.Co je zajimave ze na jediny strom kde je zasazena mata nejdou msice.Neni tam mata jeden trs je cela obrostla kolem stromku a mnozi se sama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 6.7.2018 17:13
Dnes jsem sklidil Karla a Slavina, Václav ještě počká cca týden. Cibule jsou poloviční než vloni, ale zdravé. Slavin asi z 10 % nepřezimoval a ve srovnání s Karlem se hůře skladoval, takže ho už sázet nebudu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika