Elegant Lady



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?) 
2.4.2016 8:07, zobrazeno: 25524x

Elegant Lady je velmi atraktivní, středně pozdní broskvoň(RH+18),původem z USA Merrill Kalifornie 1981(Early O Henry x July Lady).Květy jsou voňavé, růžovité(miskovité).Plody jsou velmi velké 200-250 gramů, slupka má základní barvu oranžově-žlutou z 80-90ti% překrytou červeným líčkem.Dužina je žlutá, masitá,pevné konzistence, vynikající aromatické chuti s vyrovnaným poměrem cukrů a kyselin.Pecka je snadno oddělitelná od dužiny.Mrazuodolnost je na dobré úrovni, na jarní mrazíky střední.Dobrých výsledku lze dosáhnout v teplých oblastech, ve středních jen na chráněných stanovištích.





Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 3.4.2016 11:01

Protože ale máme s Jirkou oba dva na stromkách květy zvonkovité, tak se můžeme jít tak akorát "klouzat". Lépe řečeno nechat si zdát o této odrůdě krásný sen. Proč taky rozmazlovat zdejšího zákazníka zbožím, které si skutečně objednal. Nejsme přeci v Německu nebo Rakousku. Čecháčkovi pošleme něco mnohem obyčejnějšího, stačí jen vyrobit hezkou visačku a pověsit ji na nějaké obyčejné "erháčko nebo ferháčko"  a nazdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.4.2016 12:51

Ano, něco je špatně, proto si v zemích bývalého Československa nekoupím ani rajčata!angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 4.4.2016 3:22

Pokud to je možné, můžete napsat u koho jste udělali tuto špatnou zkušenost? Abych si na takové mohl dát pozor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 4.4.2016 21:37

Stromky jsem koupil u pana Vajdy, ten se ale dušuje že očka nakoupil někde jinde, že nemá zapotřebí klamat zákazníky.Doteď jsem byl s touto ovocnou školkou(Čaklov) velmi spokojený.Stromky vždy přišly v perfektním stavu, kvalitně zabalené, tak nevím, asi budu panu Vajdovi věřit.Nedoporučuju, Zahradnictví, Kruh, Na Závorce, Zoja Semily a prodej rostli cz.Všichni záměrně zaměňují odrůdy, neuvádějí podnože a reklmace je téměř nemožná(například falešná meruňka Rubista),vesele se prodáva dál, jako by se nechumelilo a nikomu to nevadí, navíc pochybuju, že pan Beran má vyřízeny všechny doklady k prodeji této(licenční odrůdy)laugh!Kde jsou všecny ty zemědělské, obchodní a rostlinolékařské kontroly?Při první návštěvě by milé zahradnictví Kruh zavřeli, řádí tam suchá svrnitost peckovin, kadeřavost broskvoní a bůhví co ještě.Jejich výpěstky patří do spalovny nebezpečného odpadu a ne do prodeje.Ostatně všechny stomky z Kruhu jsem protáhl komínem, krze zamezení šíření suché skvrnitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 5.4.2016 7:32

Jestli pan Vajda z Čaklova některé fotky stahuje z webu, opatří je svým znakem copyright a tím je vydává za své, nevěřil bych mu ani nos mezi očima. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 5.4.2016 10:05

Plody Elegant Lady prodávají později v hypermarketech. Většinou jsou to obří celočervené broskve. Všechny tyto populární odrůdy brzo vybarvují a tím je umožněno jejich brzké podtržení a transport na vzdálený trh. Když ovšem chcete využít tuto skvělou pevnost již vybarvených plodů a utrhnete je, tak nejsou vůbec dobré, takže je stejně musíte nechat řádně dozrát a změknout a tím se ztrácí ta přednost jejich pevnosti. Velká otázka je, jestli dosáhnete odpovídající kvality tímto vyzráním nebo ne. Můžete nakonec zjistit, že veškerý efekt těchto moderních odrůd spočívá jen v jejich atraktivním vybarvení a toť vše. Klasické staré odrůdy jsou nakonec mnohem aromatičtější a broskvovější. Těm zase leckdy chybí vyšší cukernatost, tak si z toho něco vyberte. To píšu jen tak mimochodem, aby ty věčné záměny zase tolik nebolely.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 7.4.2016 22:01

Ano, je to tak, moderní odrůdy za všemi Haveny a spol, jen pokulhávají.Jediná která se jim může alespoň trochu rovnat je kanadská Royalvee.Harrow Beauty nemůžu porovnat jelkož mi místo ní ze Strážnice protentokrát poslali Cresthaven, takže Havenů mám mraky!wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 61.16 (?), 3.4.2016 17:13

Od nespolehlivých prodejců je třeba napříště zásadně neobjednávat. Pár takových nevydařených nákupů a zjistíte, že jste si mohl z Německa objednat prvotřídní odrůdobě pravé stromky, ušetřit si čas, námahu, zklamání a v podstatě i peníze. Při větším odběru sazenic révy jsem se v Německu dostal na cenu stejnou jako v ČR, ale kvalita materiálu, rychlost komunikace a výborné zabalení objednávky jsou argumenty, které by snadno oddůvodnily i vyšší cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 3.4.2016 21:01

Taky uz jsem s nakupy u nas kvuli tomuto skoncil. Od podzimu jsem z asi 30 stromu u nas koupil jen 3 (vsechny u znameho skolkare). 

Nakupoval jsem v Rakousku (drazsi) a Italii a obzvlast nakup v Italii vysel velice dobre, srovnatelne s nasima cenama. Ted jsem dokonce videl, ze Battistini Vivai ma akci, az do 1.5. prodavaji stromky za 3 Eura. Mit cestu kolem tak jim to tam vykoupim haha. Navic je tam spousta novinek a ne jen Redhaven a Cresthaven. Spanelsko ma taky ceny dobre, ale chce to tam mit znameho co vam stromky preposle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika