Příspěvky uživatele - Kamil Hasman

(Báječná) Bláhova oranžová reneta, 29.9.2019 Obsahuje fotku
Bláhovo oranžové mám z více zdrojů a pěstuji jej na různých tvarech a podnožích. Nalezení optimálních klonů a pěstitelských technologií potrvá ještě dlouho. Jablka velikostně dost varírují i v rámci jednoho stromku (na konci větví zmenšují), plodnost... celý příspěvek >
Aneta, 29.9.2019 Obsahuje fotku
Anetu jsem téměř kompletně přerouboval kvůli hořké pihovitosti. V loňském a letošním suchém roce však přinesla téměř dokonalé plody, skoro plný koš ze dvou menších větví. Odrůda je mimořádně plodná, plody velké i v suchém prostředí, chuť lehce nad... celý příspěvek >
Beforest, 17.9.2019
Ano, stává, ale častější je tento jev v letech s nižší úrodou. Vždy se najdou také plody s jemnou rzivostí. Ceskově je slupka drsnější - asi na úrovni Nabelly. Přes zmíněné nedostatky jsem s Beforestem spokojený.
Lotos, 17.9.2019 Obsahuje fotku
Lotos je opravdová podzimní superstar. Plody jsou vždy velké, dobře vypadají, skvěle chutnají. V letošním roce, ve zdejší poloze pro jádroviny nepříznivém, Lotos opět potvrdil svou extratřídu.
Beforest, 17.9.2019 Obsahuje fotku
Letošní úroda Beforestu je mimořádně bohatá, což má za následek menší velikost plodů.
J.E. Proche, 8.9.2019 Obsahuje fotku
J.E. Proche (Boskoopské červ. x Gdánský hranáč) je podzimnička s velkými plody nepravidelného tvaru, v chuti o něco lepší než otcovská odrůda. Určitě stojí za další pozorování.
Srpnové, 5.8.2019
Rodičovské odrůdy se mi dohledat nepodařilo. Některé letní odrůdy, včetně Srpnového, letos překvapují brzkou dobou dozrávání.
Srpnové, 5.8.2019 Obsahuje fotku
Příjemnou osvěžující chutˇ i slušnou velikost má málo známé Srpnové pana Bláhy. Hezky voní a dlouho nevydrží.
Letní jablka dozrávají, 5.8.2019 Obsahuje fotku
Přibližně za týden budu sklízet Mivibe. Jablka jsou každoročně velká a hezky vybarvená, avšak trochu nedospělá v chuti. Chybí sladkost i zajímavá příchuť Mia.
Letní jablka dozrávají, 5.8.2019 Obsahuje fotku
Těsně před sklizní je švédská Katja, rovněž vynikající letní jablko. První plody už začínají opadávat.
Letní jablka dozrávají, 5.8.2019 Obsahuje fotku
State Fair se začíná vybarvovat.
Letní jablka dozrávají, 4.8.2019 Obsahuje fotku
Po roce podprostředního zájmu dozrála velmi brzy nedoceněná letní odrůda Krasava. Přes nedostatek srážek přinesla jablka obstojné velikosti a výborné chuti. Jekékoliv shánění ideální letní odrůdy bylo by jen hledáním dávno nalezeného.
Zoufalá nabídka odrůd jabloní, 8.2.2019
Pohled zdejších přispivatelů na dané téma je dost příkrý, protože se jedná z velké části o odborníky v oboru, případně amatéry s hlubokými znalostmi a letitou praxí. Podívejme se na celou věc trochu mimooborově. Zajímá se každý strávník v restaurantu... celý příspěvek >
Harogem, 14.1.2019
Přidám pár krátkých postřehů k meruňce Harogem. Velmi dobrá chuť v mé poloze v jednotlivých letech nevaríruje, jen je třeba si zvyknout na pocitově sušší dužninu. Harogem má menší plody i při nižší úrodě. Po přeplození dokáže v dalším roce přeplodit... celý příspěvek >
Nové odrody jabloni, 14.1.2019
Na podzim se ke mně dostaly stromky nových holovouských odrůd, dosud nikde nepopsaných - Anežka, Milpire, Světlana. Když přičteme Rosabel, Relugu, Florijam, Lady Silvii, Antopu, Idapaz, Semiru, Meteor atd. s odrůdami Andego, Spalord, Zvoša a jinými,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika