Elegant Lady



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?) 
3.4.2016 23:46

Nákup u osvědčeného školkaře je nákupem nejlepším, protože nejste vydán na milost a nemilost překupníkům z Kvasnicova, Čtverce, Zorky, Na Anýzu atd. Za 3,-€ to asi bude nějaký výprodej blush.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 4.4.2016 6:57

Je to tak, v Italii zacina prodej v lednu, tak toto budou uz jen neprodane zbytky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 7.13 (?), 4.4.2016 10:20

Naprosto souhlasím. Objednávám také raději v zahraničí. Dobrou zkušenost mám kromě "západu" i s Polskem a Slovenskem. Ale na Slovensku jsem se už také "spálila". Protože již v zahradnictví Limbach měli stromky broskvoní, co jsem chtěla, vyprodané, objednala jsem je loni na jaře v Klívii (Slovensko). Od začátku nerostly dobře a přes zimu odešly úplně. Je velmi pravděpodobné, že je měli od podzimu a špatně uskladněné. To byl v Klivii můj poslední nákup. Kopírují pouze zahradnictví Limbach a ani pořádně neporadí. Když jsem se jich na něco zeptala, poslali pouze napmnožený návod, žádnou konkrétní radu.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 4.4.2016 21:51

Zuzko, nejsem si 100% jisty, ale jak Klivia, tak Iveta myslim nabizi vypestky Schreibera z Rakouska, tak bych se poohledl primo u zdroje (staci zadat do google "schreiber baum"). Schreiber posila i do Cech, nebo pokud jste z Moravy si tam muzete zajet, je to hned za hranicema v Poysdorfu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.4.2016 21:36

Přišel jsem na další záměny odrůd a to hned dvě najednou. První je broskvoň VETERAN (zvonkovitý květ, Topinka-Jaroměř) a druhá je broskvoň-tvrdka BABYGOLD 7 (miskovitý květ, Uherský Ostroh). Typy květů mají být přesně obráceně. Takže končím s nákupem stromků v Čechách. Visačky na stromkách jsou pouze komedie a ani nákup přímo v ovocné školce nic v tomto ohledu neřeší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.13 (?), 7.4.2016 0:16

Pavle, díky moc za informaci. Ráda využiji. Bude to asi bezpečnější, když stromky nebudou tolik cestovat.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.92 (?), 7.4.2016 10:34

Neni zac, jeste jsem zapomnel zminit, ze pri osobnim nakupu jsou ceny o 10-20% nizsi, nez online. Pracuji tam sami Cesi, takze domluva je taky ok (i kdyz neumite nemecky/anglicky)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 90.7 (?), 7.4.2016 19:52

A to ještě nevíte bude-li Harbella opravdu Harbella, Haroma opravdu Haroma, Jofela opravdu Jofela atd. cheeky. Z těchto důvodů si většinu ovocné sadby připravuji sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.4.2016 22:10

No vidíte, pane Kamile, a já myslel, že tenhle smajlík znamená, že mně něco chutná a ono to je drzé vyplazování jazyka. Tak, když už budu mít doma místo Haromy a Jofely pouze Čačanskou najbolju, tak alespoň budu znát pravý význam tohoto vypláznutého jazyka. Výborně. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 104.246 (?), 8.4.2016 20:18

Vypadá to, že se všechny rouby těch nových slivoní ujmou, už prodlužují červené špičky pupenů. Jsem na ně zvědavý. Můžete být v klidu, Čačacká nejlepší mezi Vašimi novými slivoněmi není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika