Elegant Lady



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
8.4.2016 21:26

Vzhledem k Vašim pochybnostem, pane Kamile, by se mohl strachovat o pravost těchto německých odrůd Miloš, který se řádně praštil přes kapsu a vydal za ně větší sumu "éček". Přitom taková Jofela byla dosti mizerná, ať už jeho nebo ta moje, a z té mizérie se bude ještě nějaký čas vzpamatovávati. Plody Haromy i Juny působily na první dojem celkem obstojně a zřejmě to žádné propadáky nebudou. Z té nové várky nevím. Může to být cokoliv, třeba Zimmerova ve třech různých podáních.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 95.4 (?), 8.4.2016 22:07

Zimmerovu jsem měl moc rád, ale velmi trpěla PPV sad, už jí nepěstuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.4.2016 20:45

To jsem, pane Kamile, ještě nikdy neslyšel, spíš jen samou kritiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 117.25 (?), 9.4.2016 20:54

Pro mě to byla, pane Petře, jedna z nejchutnějších a nejplodnějších pološvestek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.4.2016 21:13

Stromek mně ještě nerodil, ale jestli bude tak citlivá k šarce, jako Vlaška, tak se ani kvalitních plodů nikdy nedočkám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 117.25 (?), 9.4.2016 21:27

Nechci Vás předem strašit, ale většina plodů byla velmi deformovaná se značným předsklizňovým opadem. Třeba budete mít štěstí a Vaše Zimmerova se PPV nenakazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.8.2016 9:50
Broskvoň zakoupená jako Elegant Lady, ať už falešná nebo pravá, se prezentuje prvními, malými, ale překvapivě kvalitními plody. Až bych řekl, že se nejedná o tento typ chuti odrůd jako jsou Spring Lady, Royal Glory atd., to znamená spíše sladké a méně aromatické.
Elegant Lady
Elegant Lady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 24.8.2016 23:42

Jediný malý plodík Elegant Lady nevalné chuti jsem sklidil dneska.Pravost odrůdy zatím nelze potvrdit ani vyvrátit, do 250-ti gramových kopačáku má ještě daleko.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.8.2016 0:05

Kopačáky to určitě nejsou, Jirko. Třistagramové předvedla jiná borkyně a to z Polska s názvem Inka. Chuťově ty malé plody ale překvapují. Teda zatím jich je většina ještě tvrdých.

Elegant Lady?
Elegant Lady?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 29.8.2016 21:26
Ty broskve E.Lady mají stejně hutnou konzistenci a chuť jako ta Symphonie, kdyby neměly každá jiný typ květů, tak bych řekl, že se jedná o jednu a tu samou odrůdu. Všechno malé plody na malých stromcích. Tomu říkám příslib do budoucna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika