Technika orby



ANDREJ - (5) - 189.51 (?)
8.11.2007 11:25
Dobrý deň. Po prezreti videa orby som sa rozhodol Vas poprosiť o radu. Mame doma Teru z roku1987 s plastovou nadržkou na prevodovke T20 ale pri orani to nejde na jednotku musím to otačať na spiatočku. Ma slabý ťah. Musim podotknut že motor chyta na šupu na prve zatiahnutie, semering som vymenil ale aj tak ma slaby ťah, obloženie spojky je v poriadku treba nastaviť spojku na pružinach ale nevien ako? Dotiahnut alebo povolit. Za radu dakujem. Ta orba bola prekrásna jednotka.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 48.2 (?), 1.7.2011 23:10

A to jste viděl kde. Pěkná blbost. Ostří spolu s krojidlem zem ukrojí a odhrnovačka jí obrátí, překlopí a rozdrobí.!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.198 (?), 4.11.2007 20:31
Vážený pane J.S., supr úprava odhrnovačky. Chtěl bych se zeptat zda-li se ty dvojmontáže vlezou do brázdy, zda moc neujížtí tu již zoranou hlínu. Díky. Jarda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 4.11.2007 21:07
Musel bych k někomu - víte jak to je - úprava - zkusit - k tomu nějaké svařování, broušení a znova zkouška. To je lepší počkat a potom to udělat v klidu doma. K dalšímu dotazu - pouze můj názor - neujíždějí tak moc, aby to vadilo - ořu takto 7 sezónu a paradoxně letos to bylo k natočení videa nejméně vhodné, ale také to má něco do sebe, to je nejhorší stav, jak mi to jde s touto sestavou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
huztej - (16) - 48.26 (?), 4.11.2007 22:04
Chce to páskovou odhrnovačku:-)..sice je to celkem naročný na výrobu ale v týhle lepivce by to bylo super! Osobně mít takovouhle půdu tak do toho jdu! Jinak teď připravuju radlici na sníh k Teře...kdyby měl někdo nějaký foto a poslal mi ho na mail budu rád ať mám inspiraci, předem děkuji! (omlouvám se za odbočku)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.22 (?), 5.11.2007 10:17
Díval jsem se na video a fakt vyborné, letos jsem taky oral s vari a namordoval jsem se až hůza, taky jsem si měl napřed přečíst tenhle blog - nastavení atd (měl jsem pluh na tvrdo a né zde dopuručenou vůli 5 mm) a je dost mokro a to těmto malým strojům dobře nedělá... Kdybych někde měl možnost sehnat výhodně další sadu kol, tak si tu dvojmontážku udělám - je někde nákres té úpravy, nebo fotka?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.22 (?), 5.11.2007 10:26
Ještě jsem si všiml šikovné úpravy řadící páky - nemusí se tak moc přistupovat při řazení ke stroji, i úprava pluhu je chytrá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 5.11.2007 15:23
Popis, jak jsem vyřešil dvoumontáže je tady někde i s fotkami. Pokud to nenajdete, vložím znovu.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ANDREJ - (5) - 189.51 (?), 8.11.2007 11:25
Dobrý deň. Po prezreti videa orby som sa rozhodol Vas poprosiť o radu. Mame doma Teru z roku1987 s plastovou nadržkou na prevodovke T20 ale pri orani to nejde na jednotku musím to otačať na spiatočku. Ma slabý ťah. Musim podotknut že motor chyta na šupu na prve zatiahnutie, semering som vymenil ale aj tak ma slaby ťah, obloženie spojky je v poriadku treba nastaviť spojku na pružinach ale nevien ako? Dotiahnut alebo povolit. Za radu dakujem. Ta orba bola prekrásna jednotka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
huztej - (16) - 48.26 (?), 8.11.2007 11:41
U Terry je normální že se orá, vláčí... a ostaní polní práce dělají na zpátečku!!!! Tak to má správně být a 1 a 2 je pro jízdu s vozíkem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 8.11.2007 13:34
Problém s přenosem síly může být ve spojce, ale také v motoru. Pokud se sníží výkon stavem motoru - nižší komprese, nastavení, zanešený filtr tak dojde k rychlejšímu poklesu otáček při zátěži a tím již proklouzne spojka. Takže takto nejsem schopen posoudit, co je špatně. Jestli je opotřebovaná spojka, tak se musí při záběru roztahovat více pružiny - neboť se zvětšily vůle díky chybějícímu - opotřebenému obložení, potom je tah pružin větší a poklesem otáček již spojka prokluzuje. Motor může mít již nižší výkon a tím dojde při zátěži zase ke snížení otáček a to proklouzne i nová spojka, protože otáčky klesnou pod bod záběru. Doporučil bych prověřit stav motoru a spojky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika