mochyně peruánská



host - 71.232 (?)
18.2.2008 10:33

Nekde jsem cetla, ze muze nastat problem pri pestovani mochyne peruanske spolecne s paprikami, pry se sprasi a papriky jsou pak nechutne. Nevite, co je na tom pravdy? Chtela jsem mochyni vysazet do skleniku k paprikam, ale ted z toho mam obavy. Mate nekdo zkusenosti s pestovanim mochyne jen tak v nadobach?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 1.10.2007 19:51
My jí měli léta na záhonku a rostla a plodila dobře. Ano, pár plodů se nechá uschnout, vyberou se semínka a ta se na jaře dají naklíčit. Přiznám se, že nás to nebavilo, respektive semínka do jara většinou někdo vyhodil, tak jsme raději za pár peněz koupili na trhu sazeničky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.152 (?), 17.10.2007 13:31
Lze otrhat nezralé plody s tím, že takzvaně "dojdou"? Na rostlině je jich ještě hodně, ale už přišel mrazík a venku plody nedozrají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 17.10.2007 14:02
Plody lze otrhat, respektive ustřihnout i se stopkou a "obalem." Část shnije, nebo uschne, ale většina dozraje. Ona mochyně je v podstatě příbuzná rajčat, i když chutná jako ovoce, takže se s ní i podobně zachází. Aspoň dle rady zahradníka, já jsem spíše takové pěstitelské kopyto.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.189 (?), 25.10.2007 21:04
Dobrý den, jsem mladý (16-ti letý) pěstitel tropických a subtropických rostlin, hlavně plodicích ovoce, ale také rostlin z mírného pásu. Pěstuji teprve asi 2 roky, ale mám již mnoho druhů rostlin a teď pro ně buduji zimní zahradu. Letos v květnu jsem koupil jednu malou sazenici mochyně peruánské (Physalis peruviana) a zasadil ji. Asi před měsícem jsem zní sklidil a snědl první plody. Můžu říct, že se to nedá srovnat s kupovanými plody. Pro mě je to snad jedna z nejlepších chutí co jsem kdy ochutnal. Proto bych tuto rostlinu doporučoval, pro její lahodnou chuť podobnou kiwi, ale kyselejší a svěžejší. Jsem z ní nadšený. teď ji zimuji v teplotě od +4 do +12st., a stále na ní dozrávají plody. Takže ještě jednou doporučuji, avšek sbírejte jen zralé plody, nezralá je jedovatá!!!, protože je to lilkovitá rostlina. S pozdravem Radim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.16 (?), 28.4.2008 7:26

Zdravím tě, mě je 69 let a jsem stejný fanda jako ty, loni jsem zasadila 10 keřů peruánské mochyně, lahoda, zásobovala jsem rodinu, bobulky mají velký obsah vitaminu C, stačí 10 kuliček denně. Obdivuji tvé nadšení, pokračuj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.182 (?), 26.3.2008 14:20

Zralé plody jsou tak dobré, že mi na zimu ještě žádné nezbyly. Pak jsem si je někdy koupil v Kauflandu-. Pěstování je jednoduché. Pokud ale nemáte vytápěný skleník, je lepší je pěstovat ve větších kakáčích (24 cm v průměru), aby mohly dozrát třeba na chodbě. Taky hodně sajou vodu, ale po přísušku se vždycky zase zvencnou zálivkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micouche - (2) - 169.102 (?), 25.2.2011 16:02
ja už niekoľko rokov robím z nich džem, má výbornú chuť a ľahodná vôňu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.18 (?), 19.1.2008 21:35

Mochyně a česka??? Vy Češi jste prostě neskuteční nacionalisti... přivlastnit jsi i mochynni... ufff... to je síla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.232 (?), 18.2.2008 10:33

Nekde jsem cetla, ze muze nastat problem pri pestovani mochyne peruanske spolecne s paprikami, pry se sprasi a papriky jsou pak nechutne. Nevite, co je na tom pravdy? Chtela jsem mochyni vysazet do skleniku k paprikam, ale ted z toho mam obavy. Mate nekdo zkusenosti s pestovanim mochyne jen tak v nadobach?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?), 18.2.2008 10:59

Tu informaci o  sprášení mochyní a paprik považuji za nesmysl. Jednak si myslím, že se navzájem neopylují a i kdyby, vliv by to mělo až na rostiny, co vyrostou ze semen. 
   Ostatně všechny jablka, třešně, ryngle, okurky, aj.  téže odrůdy chutnají stejně, bez ohledu na odrůdu opylovače.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika